Megan Markl ir princas Haris

Paaiškėjo, kaip Megan Markl ir princas Haris paminėjo savo metines izoliacijoje

(atnaujinta 09:02 2020.05.21)
Prieš dvejus metus gerbėjai visame pasaulyje sustingo prie ekranų ir stebėjo vienos gražiausių vestuvių per karalystės istoriją transliaciją. Kaip maištingieji hercogai paminėjo šią dieną pandemijos metu, pasakojo karališkasis insaideris

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Princas Haris ir jo žmona Megan Markl paminėjo antrąsias vestuvių metines: kaip hercogai atšventė šią dieną siautėjančios koronaviruso pandemijos metu, tapo žinoma iš slapto šaltinio žodžių.

2018 metų gegužės 19 dieną įvyko "metų vestuvės" — meilės triumfas tarp Didžiosios Britanijos princo Hario ir aktorės Megan Markl, vestuvių transliaciją stebėjo beveik du milijardai žmonių visame pasaulyje. Šiuo metu maištingieji hercogai įsikūrė naujame name Kalifornijoje, bandydami susitaikyti su karalystės skolininkų likimu ir ieškodami naujų galimybių užsidirbti. Bet tai netrukdė porai atšvęsti savo meilės šventę ir prisiminti, kaip viskas prasidėjo.

Apie tai, kaip princas Haris ir Megan Markl praleido svarbią dieną, tapo žinoma iš leidinio "Harper's Bazaar" pranešimų: pasak šaltinių, pora paėmė poilsio dieną ir praleido šią dieną su sūnumi Arčiu, net neišeidami iš namų.

"Tai yra geriausias laikas bendrauti tarpusavyje. Jie nesuplanavo jokių darbo reikalų, atšaukė visus suplanuotus susitikimus ir skambučius. Jie, kaip dauguma mūsų, izoliavosi, todėl nusprendė tiesiog pasivaikščioti po savo prašmatnaus dvaro teritoriją", — pažymėjo insaideris.

Taip pat galima padaryti prielaidą, kad pora sulaukė draugų sveikinimų "Zoom", nes vaizdo skambučiai jau seniai įžengė į poros gyvenimą. Būtent taip jie atšventė sūnaus Arčio gimtadienį: paskambino karalienei Elžbietai II ir Kembridžo hercogams ir užpūtė žvakes ant mažylio gimtadienio torto. Be to, Markl perskaitė savo sūnui pasaką ir tuo sujaudino gerbėjus.

Tegai:
vestuvės, Didžioji Britanija, JAV, karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (82)
Dar šia tema
Princas Haris ir Megan Markl nutraukia ryšius su kai kuriais laikraščiais
Megan Markl pasirodė per televiziją ir visus nuvylė
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Princesės dienoraščiai: Megan Markl paskelbs kompromatą karališkajai šeimai
Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas Floydo mirtį pavadino baisia ​​ir neatleistina

(atnaujinta 16:49 2020.06.03)
Riaušės Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Amerikiečio George'o Floydo mirtis yra baisi ir neatleistina, sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, rašo RIA Novosti autorius Denisas Vorošilovas.

"Tai, kas įvyko JAV, yra siaubinga ir neatleistina. Mes stebėjome, kas vyksta per ekranus. Žinoma, protestas turi vykti teisėtai ir tinkamai", — sakė Džonsonas, atsakydamas į opozicijos lyderio Keirio Starmerio prašymą pakomentuoti George'o Floydo mirtį JAV.

Škotijos nacionalistų frakcijos vadovas Ianas Blackfordas paklausė ministro pirmininko, ką jis pasakė JAV prezidentui Donaldui Trampui dėl Floydo mirties.

"Ar galite pasakyti, kad tamsiaodžių gyvybė yra svarbi?" — tarė Blackfordas.

"Žinoma, tamsiaodžių gyvybė yra svarbi. Yra tik vienas paaiškinimas — protestai turi būti taikūs", — atsakė ministras pirmininkas.

Blackfordas pareiškė, kad Džonsonas ignoravo prašymą pasakyti, kokiomis sąlygomis jis aptarė Floydo mirtį su Trampu ir paklausė, ar vyriausybė peržiūrės JAV policijos įrangos ir įrangos tiekimo sąlygas, kad būtų galima išsklaidyti demonstracijas.

"Mielai apsvarstyčiau šį klausimą, tačiau visas eksporto procedūras reglamentuoja instrukcijos ir Didžioji Britanija taikliausiai traktuoja eksporto problemas pasaulyje", — teigė Džonsonas.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
Donaldas Trampas, protestai, JAV, Borisas Džonsonas
Dar šia tema
Vokietijos URM įvertino Trampo grasinimus pasitelkti karius prieš protestuotojus
Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

PSO: dėl pandemijos viso pasaulio diabetikams sumažėjo pagalba

(atnaujinta 16:26 2020.06.03)
PSO atstovė pažymėjo, kad Rusija ir toliau teikia pagalbą pacientams ambulatorijose, ryšiai su pacientais palaikomi telefonu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Dėl COVID-19 pandemijos visame pasaulyje sumažėjo žmonių, sergančių cukriniu diabetu, vėžiu ir širdies bei kraujagyslių problemomis, pagalba, sakė PSO atstovė Rusijoje Melita Vuinovič, praneša RIA Novosti.

"Žvelgdami į pasaulio lygį, mes žinome, kad cukriniu diabetu sergančių žmonių gydymas sumažėjo 49 proc., vėžio gydymas sumažėjo 42 proc., o širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių žmonių gydymas sumažėjo 31 proc.", — sakė ji.

Šios situacijos priežastys yra sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkymas, kad būtų galima priimti pacientus, sergančius koronavirusu, taip pat izoliacija, dėl kurios žmonės negali kreiptis pagalbos.

"Jei pažvelgsite į Rusiją, ... intervencija į ligas, sukeliančias ūminį miokardo infarktą, sumažėjo 25%. Nepaisant to, statistika ir dėmesys toms populiacijoms, kurioms dabar reikalingas gydymas, yra labai didelis", — sakė ji.

Ji pažymėjo, kad Rusija ir toliau teikia pagalbą pacientams ambulatorijose, ryšiai su pacientais palaikomi telefonu.

Vuinovič pažymėjo, kad vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems demencijos ir atminties problemų, yra sudaryta didelė eilė, tačiau jau dabar kuriama internetinė sistema problemai išspręsti, kuri leis šiems žmonėms ir jų artimiesiems gauti pagalbą ir gydymą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kinija pakomentavo JAV ir PSO santykių nutrūkimą
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda: Vaičiūno atsistatydinimo reikalavimai nepadės deryboms dėl Astravo AE

(atnaujinta 20:42 2020.06.03)
Anksčiau energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pateikė tris galimus scenarijus dėl Astravo atominės elektrinės 

VILNIUS, birželio 3 – Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda ragina kuo skubiau įgyvendinti Baltijos šalių elektros sinchronizacijos projektą bei nepalaiko kritikos energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui. Apie tai jis parašė savo paskyroje Facebook

Kaip pažymėjo šalies vadovas, Lietuva aiškiai pasisakė priimdama įstatymą dėl elektros energijos iš Astravo AE nepirkimo, bei numatė būtinąsias apsaugos priemones, kurie turės būti aktyvizuotos nuo pat AE paleidimo, todėl turi būti užtikrintas visavertis įstatymo vykdymas tiek politiškai, tiek techniškai.

Anot Nausėdos, Lietuva, siekdama kontroliuoti savo elektros sistemą ir elektros prekybą, privalo kuo skubiau įgyvendinti Baltijos šalių elektros sinchronizacijos projektą.

"Sveikintinos pastangos ieškoti sutarimo tarp svarbiausių partnerių regione, todėl svarbu įsivertinti, kiek mūsų pagrindiniai siekiai susitarimuose yra įgyvendinami. Energetikos ministras toliau turėtų tęsti dialogą su Latvijos ir Estijos kolegomis dėl elektros nepirkimo iš „nešvarių“ elektrinių. Privalome padaryti viską, kad Baltijos šalys pasiektų vieningą poziciją ir šiuo klausimu", – teigė Nausėda.

Anot jo, deryboms nepadės reikalavimai ministrui atsistatydinti.

"Vargu ar tam pasitarnaus abipusiai kaltinimai interesų išdavyste ir energetikos ministro Vaičiūno atsistatydinimo reikalavimai. Tai daroma net iki galo neįsigilinus į problemos ir ieškomo susitarimo esmę. Visi siekiame to paties, todėl privalome ne trukdyti, o padėti vieni kitiems rasti Lietuvai priimtiniausią sprendimą", – teigė šalies vadovas.

Trečiadienį Seimo konservatorių frakcijos posėdyje energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigė, kad dėl Astravo atominės elektrinės galimi trys scenarijai. 

"Vienas scenarijus, Baltijos šalys įsipareigoja nepirkti baltarusiškos elektros energijos. Antras scenarijus, Baltijos šalys įsipareigoja prisidėti prie Lietuvos įstatymų įgyvendinimo ir užtikrinti, kad elektros energija iš Baltarusijos nepatektų į Lietuvos rinką, trečiasis variantas – susitarimo neturėjimas, kuris reiškia, kad tuo metu, kai paleidžiama Astravo AE, dabartinė metodika, kuri reguliuoja mūsų prekybą su trečiosiomis šalimis, veikia tokiu principu, kad prekyba veikia per Lietuvos-Baltarusijos sieną", – teigė Vaičiūnas.

Anot jo, susitarimas dėl to, kuris scenarijus bus įgyvendintas, – vis dar procese, todėl dėl to galima diskutuoti.

Sąjūdžio prieš Astravo AE atstovų teigimu, ministro Vaičiūno siūloma Baltijos šalių politinė deklaracija bandoma apgaulingai įtvirtinti Baltarusijoje pagamintos energijos kaip techninio elektros srauto perdavimą per Lietuvos tinklus į Latviją, o iš ten kaip komercinę elektrą neva pagamintą Dauguvos kaskadose Lietuva ją pirks rinkoje ir savižudiškai finansuos būsimų BAE blokų statybą.

Sąjūdis pakvietė Lietuvos politines partijas pasmerkti "itin šiurkštų jų politinės valios paniekinimą, įstatymo laužymą ir Seimo rezoliucija išreikštos parlamento valios ignoravimą". 

Sąjūdis prieš Astravo AE taip pat pareikalavo Lietuvos Vyriausybės pateikti visą informaciją apie pritarimą šiai Deklaracijai ir spręsti dėl Energetikos ministro Vaičiūno politinės atsakomybės ir jo atsistatydinimo. Sąjūdžio teigimu, tokį ministro žingsnį galima vertinti kaip įperšamą Lietuvos kapituliaciją neturint nei Seimo, nei prezidento mandato.

Lietuvos ir Baltarusijos konfliktas dėl atominės elektrinės

Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus.  Vilnius nuo pat pradžių priešinosi atominės elektrinės projektui, tačiau kuo arčiau jos paleidimo data, tuo griežtesnė tampa Lietuvos valdžios retorika.

Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai, įskaitant TATENA, ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

Tuo tarpu daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia pakenks pačiai Lietuvai. Kaip komentare Sputnik Lietuva pareiškė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius, toks Vilniaus elgesys gali palikti Lietuvos uostus be taip trokštamo tranzito, o tai reiškia ir be pinigų įplaukų.

Tegai:
Žygimantas Vaičiūnas, Astravo AE, Astravas, Gitanas Nausėda
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Nausėda pareikalavo, kad Europos Vadovų Taryba reaguotų į Astravo AE pasirengimą
"Astravo virusas" yra baisesnis už COVID-19, pareiškė Landsbergis