Kinijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Politologas: JAV sunku sutelkti savo piliečius, kad nekęstų Kinijos

(atnaujinta 18:43 2020.05.21)
Remiantis JAV priimtu dokumentu, Jungtinių Valstijų požiūris į bendravimą su Kinija apima du tikslus: padidinti JAV institucijų tvarumą kovojant su Kinijos keliamais iššūkiais ir priversti Kiniją nutraukti veiksmus, kurie kenkia gyvybiniams JAV interesams

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. JAV valdžios institucijos pripažino ilgalaikę strateginę konkurenciją su KLR, kartu pareiškdamos, kad jos yra atviros bendradarbiavimui su Pekinu. Apie tai RIA Novosti sakė regioninių problemų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Žuravliovas, kuris komentavo amerikiečių požiūrį.

JAV pripažįsta ilgalaikę strateginę konkurenciją su Kinija, tačiau Vašingtonas yra atviras konstruktyviai sąveikai ir bendradarbiavimui su Pekinu, turėdamas tuos pačius interesus, sakoma pranešime "JAV strateginis požiūris į Kinijos Liaudies Respubliką".

JAV prezidento administracija pranešimą pristatė Kongreso nariams, rašo RIA Novosti.

Remiantis dokumentu, Jungtinių Valstijų požiūris į bendravimą su Kinija apima du tikslus: padidinti JAV institucijų tvarumą kovojant su Kinijos keliamais iššūkiais ir priversti Kiniją nutraukti veiksmus, kurie kenkia gyvybiniams JAV interesams.

Be to, ataskaitoje pabrėžiama, kad "konkurencija neturėtų sukelti konfrontacijos ar konflikto", o JAV su Kinija "tikisi sąžiningos konkurencijos".

Politikos mokslų daktaras, Regioninių problemų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Žuravliovas pakomentavo JAV požiūrį į bendravimą su Kinija.

"Manau, kad JAV to pirmiausia reikia vidaus vartojimui. Priešinosi Kinijai, jos iš tikrųjų išlieka ekonominės simbiozės būsenoje su ja, todėl JAV labai sunku suvienyti savo piliečius, kad šie nekęstų Kinijos — amerikiečiai dėvi kiniškus drabužius ir batus, nors jie vis dar nevairuoja kiniškų automobilių, tai įvyks greitai. Matyt, JAV reikia tokios mobilizacijos, kad ji galėtų kažkaip nugalėti Kiniją ir sulėtinti jos vystymąsi", — sakė jis.

Be to, Vašingtonas turi sutelkti rinkėjus prieš prezidento rinkimus, teigė politologas.

"Respublikonų administracija nuo pat pradžių nustatė tokią anti-Kinijos kryptį. Kai Trampas pasakė: "Grąžinsime gamybą į JAV", jis turėjo omenyje "grąžinsime iš Kinijos". Manau, Kinija neatsakys. Kinijos žmonės yra atsargūs. Todėl aš nelaukiu pareiškimų, bet iš esmės viskas įmanoma. Galbūt jie atsakys už savo mobilizaciją", — apibendrino jis.

Tegai:
bendradarbiavimas, JAV, Kinija
Dar šia tema
Kinija papasakojo, kaip apsisaugoti nuo antrosios koronaviruso bangos
JAV įtaria, kad PSO vadovas turi "glaudžių ryšių" su Kinija
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas padėkojo teisėsaugos pareigūnams veiksmus per protestus Vašingtone

(atnaujinta 11:08 2020.06.07)
Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik.  JAV prezidentas Donaldas Trampas dėkoja policijai, Nacionalinei gvardijai ir JAV slaptajai tarnybai už veiksmus Vašingtone per protestus, kilusius dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties sulaikymo metu, rašo RIA Novosti.

Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių.

"Kolumbijos rajone susirinko kur kas mažiau žmonių, nei tikėtasi. Nacionalinė gvardija, Slaptoji tarnyba ir Kolumbijos apygardos policija atliko puikų darbą. Ačiū!" — Trampas parašė savo "Twitter" puslapyje.

Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienį Vašingtone surengta daugybė tūkstančių mitingų prieš rasizmą ir policijos smurtą, siekiant prisiminti

Twitter
© Sputnik / Александр Кряжев
Mineapolyje nužudytą afroamerikietį George'ą Floydą. Buvo pažymėta, kad šeštadienio renginiai Amerikos sostinėje vyko taikiai.
Anksčiau protestų ir riaušių banga nuslūgo po JAV miestus po mirties Mineapolyje, Floydo policijos rankose. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame policija antrankius uždėjo Floydui, numušė jį ir nukrito ant jo trijų, vienas iš jų žingsniavo jam ant kaklo keliu. Floydas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, tada nusiramina. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas žmogžudyste.

Tegai:
Vašingtonas, Amerika
Dar šia tema
Trampas: Vašingtonas pirmadienį buvo "saugiausia vieta Žemėje"
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija