Medicininės kaukės

Kinija: pradėti tyrimą dėl pandemijos atsiradimo priežasčių dar per anksti

(atnaujinta 11:02 2020.05.23)
Anksčiau iš viso 62 šalys palaikė pasiūlymą atlikti "nešališką, nepriklausomą ir išsamų" tarptautinio reagavimo į pandemiją vertinimą, įskaitant 27 ES šalis, taip pat Rusiją, JK, Japoniją, Indoneziją, Indiją ir Kanadą

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Dar per anksti pradėti tarptautinį koronaviruso pandemijos priežasčių ir šaltinio tyrimą, pirminė užduotis dabar yra tarptautinis bendradarbiavimas kovojant su epidemija, pirmadienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Zhao Lijiang, praneša RIA Novosti.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anksčiau "SBS News", cituodamas Australijos užsienio reikalų ministrę Marisa Payne, teigė, kad mažiausiai 116 šalių palaikė Australijos raginimą atlikti nepriklausomą naujo tipo koronaviruso protrūkio priežasčių ir aplinkybių tyrimą.

Anksčiau iš viso 62 šalys palaikė pasiūlymą atlikti "nešališką, nepriklausomą ir išsamų" tarptautinio reagavimo į pandemiją vertinimą, įskaitant 27 ES šalis, taip pat Rusiją, JK, Japoniją, Indoneziją, Indiją ir Kanadą. Dabar, anot kanalo, prie jų prisijungė dar 54 Afrikos šalys.

"ES 73-ajai Pasaulio sveikatos asamblėjai pateikė rezoliucijos projektą dėl reagavimo į koronaviruso infekcijos epidemiją. Visos šalys jau priėmė vieningą nuomonę... Vertinant PSO veiksmus, susijusius su COVID-19 epidemija, rezoliucijoje reikalaujama, kad PSO generalinis sekretorius, suderinęs su visomis organizacijos valstybėmis narėmis, tinkamu metu pamažu pradėtų savarankišką, teisingą, išsamų vertinimo procesą, darytų pamokas ir pateiktų tolesnio darbo idėjas", — sakė trumposios konferencijos metu Zhao Lijiang.

"Rezoliucijoje dauguma šalių sutarė, kad epidemija dar nesibaigė, šiuo metu prioritetas yra bendradarbiavimas kovojant su epidemija, dar neatėjo laikas atlikti tiesioginį tyrimą", — teigė diplomatas.

Balandžio pabaigoje Australijos vidaus reikalų sekretorius Peteris Duttonas paragino Kinijos valdžios institucijas pateikti informaciją apie naujojo koronaviruso kilmę, pažymėdamas, kad Kinijos pareiga yra atsakyti į klausimus ir pateikti informaciją, jog žmonės aiškiai suprastų, kas tiksliai įvyko.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

Australijos užsienio reikalų ministrė Marisa Payne taip pat pareiškė, kad reikia atlikti visuotinį pandemijos priežasties tyrimą. Australijos iniciatyvą parėmė Europos Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikas Žozepas Borelis, sakydamas, kad moksliniai tyrimai turėtų būti prioritetas nustatant koronaviruso kilmę, kad ateityje būtų išvengta tokių krizių.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje esančiame Uhano mieste. Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau liga oficialiai pavadinta COVID-19. PSO kovo 11 dieną paskelbė naujo koronaviruso pasaulyje pandemiją.

JAV valdžia, įskaitant prezidentą, reguliariai kaltina Kiniją nesugebėjimu suvaržyti koronaviruso plitimo, faktų slėpimo ir netinkama reakcija. Kinijos valdžia ne kartą teigė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 327 tūkst. žmonių.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1938)
Dar šia tema
Paryžius ir Berlynas ragina ES padaryti COVID-19 vakciną prieinamą visiems
Darbo jėgos iš užsienio apribojimai Estijoje tęsis ir po nepaprastosios padėties
Gydytojai įvertino Trampo vaistų veiksmingumą kovoje su koronavirusu
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas padėkojo teisėsaugos pareigūnams veiksmus per protestus Vašingtone

(atnaujinta 11:08 2020.06.07)
Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik.  JAV prezidentas Donaldas Trampas dėkoja policijai, Nacionalinei gvardijai ir JAV slaptajai tarnybai už veiksmus Vašingtone per protestus, kilusius dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties sulaikymo metu, rašo RIA Novosti.

Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių.

"Kolumbijos rajone susirinko kur kas mažiau žmonių, nei tikėtasi. Nacionalinė gvardija, Slaptoji tarnyba ir Kolumbijos apygardos policija atliko puikų darbą. Ačiū!" — Trampas parašė savo "Twitter" puslapyje.

Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienį Vašingtone surengta daugybė tūkstančių mitingų prieš rasizmą ir policijos smurtą, siekiant prisiminti

Twitter
© Sputnik / Александр Кряжев
Mineapolyje nužudytą afroamerikietį George'ą Floydą. Buvo pažymėta, kad šeštadienio renginiai Amerikos sostinėje vyko taikiai.
Anksčiau protestų ir riaušių banga nuslūgo po JAV miestus po mirties Mineapolyje, Floydo policijos rankose. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame policija antrankius uždėjo Floydui, numušė jį ir nukrito ant jo trijų, vienas iš jų žingsniavo jam ant kaklo keliu. Floydas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, tada nusiramina. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas žmogžudyste.

Tegai:
Vašingtonas, Amerika
Dar šia tema
Trampas: Vašingtonas pirmadienį buvo "saugiausia vieta Žemėje"
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Vilniaus senamiestis

Lietuvoje patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.07)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu šalyje koronaviruso sukeltomis ligomis serga 306 žmonės

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sekmadienį paskelbė apie devynis naujus patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus Lietuvoje. Šiuo metu šalyje serga 306 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.

Per šeštadienį ištirta 2204 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą