Branduolinis sprogimas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV valdžia aptarė branduolinių bandymų galimybę

(atnaujinta 13:00 2020.05.23)
Diskusijos priežastis buvo administracijos tvirtinimai, kad Rusija ir Kinija tariamai išbandė mažos galios branduolinius ginklus

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Prezidento administracija aptarė galimybę atlikti pirmąjį branduolinį bandymą nuo 1992 metų, praneša "Washington Post" cituojant šaltinius.

Anot leidinio, šis klausimas buvo svarstomas praėjusį penktadienį vykusiame aukščiausiojo lygio valdininkų iš departamentų, susijusių su nacionaliniu saugumu, susitikime.

Diskusijos priežastis buvo administracijos tvirtinimai, kad Rusija ir Kinija tariamai išbandė mažos galios branduolinius ginklus.

Raudonoji Aikštė epidemijos metu
© Sputnik / Владимир Астапкович

Pažymima, kad susitikimas baigėsi nepriėmus jokio sprendimo šiuo klausimu. Du su diskusija susipažinę žmonės pastebėjo rimtus nesutarimus dėl šios idėjos.

Tuo pačiu kitas šaltinis nurodė, kad galiausiai jie nusprendė imtis kitų priemonių "reaguodami į Rusijos ir Kinijos keliamas grėsmes ir vengdami bandymų atnaujinimo".

Anot laikraščio šaltinio administracijoje, deryboms dėl branduolinių raketų ginklų kontrolės gali būti naudinga demonstracija Maskvai ir Pekinui, kad JAV gali atlikti "greitus bandymus".

Anksčiau JAV paskelbė galvojančios apie branduolinių ginklų mažinimo sutarties (START-3) pratęsimą su Rusija, kurių galiojimas baigiasi 2021 metais, tačiau jos siūlo išplėsti jį į daugybę naujų ginklų, neįtrauktų į dabartinę START-3 sutartį ir taip pat siūlo įtraukti KLR. Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

Tegai:
sutartis, Kinija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: Vakarų generolai suprato, kad NATO lėktuvams bus užvertas dangus virš Rusijos
Lietuva — mažumų skriaudėja ar LGBT propagandos taikinys?
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą

(atnaujinta 14:47 2020.05.28)
Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas nurodė paspartinti incidento Mineapolyje, Minesotoje, kuriame mirė afroamerikietis po grubaus policijos elgesio, dėl kurio kilo daug masinių protestų, tyrimą, praneša RIA Novosti.

"Savo įsakymu FTB ir Teisingumo departamentas jau nuodugniai tiria labai liūdną ir tragišką George'o Floydo mirtį Minesotoje. Paprašiau paspartinti šį tyrimą ir labai vertinu visus vietos teisėsaugos institucijų nuveiktus darbus. Nuoširdžiai užjaučiu George'o šeimą ir draugus. Teisingumas bus įvykdytas!" — Trampas parašė Twitter.

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floydo sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floydas jau buvo surakintas su antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Tuo pačiu metu Floydas kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floydas buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspresta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija buvo plačiai paskleista, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Mineapolio meras Džeikobas Frėjus pareikalavo sulaikyti policininką, kuris prispaudė sulaikytojo kaklą. Mieste vyko protestai, demonstrantai apgadino kelis policijos automobilius ir vitrinas.

Tegai:
policija, mirtis, Donaldas Trampas
Dar šia tema
COVID-19 statistika Lietuvoje: vos keturi atvejai per parą, jau 65 mirtys
Per karantiną Lietuvoje pagausėjo nepasiturinčiųjų, kuriems trūksta pinigų maistui
Pentagonas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Pentagonas pasirengęs suteikti Ukrainai papildomą karinę pagalbą

(atnaujinta 14:16 2020.05.28)
Anot kanalo, tam, kad ir toliau būtų teikiama karinė pagalba Kijevui, įstatymas reikalauja patvirtinimo, kad Ukraina padarė pažangą kovoje su korupcija, didindama skaidrumą ir stiprindama visuomenės kontrolę

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Pentagonas pranešė JAV Kongresui, kad reformos Ukrainoje leis šaliai toliau skirti 125 milijonus dolerių karinės paramos, CNN pranešė cituodamas šaltinius kariuomenėje ir neįvardytą Kongreso atstovą.

Anot kanalo, tam, kad ir toliau būtų teikiama karinė pagalba Kijevui, įstatymas reikalauja patvirtinimo, kad Ukraina padarė pažangą kovoje su korupcija, didindama skaidrumą ir stiprindama visuomenės kontrolę.

Tai yra antra Kongreso patvirtinto 250 milijonų dolerių pagalbos paketo dalis. Manoma, kad jos rėmuose Ukraina gaus mobiliąsias radiolokacines sistemas, skirtas artilerijai ir raketų gaisrui sekti, keliasdešimt greitosios pagalbos automobilių, įslaptintą ryšių įrangą ir du patrulinius laivus, aprūpintus 30 mm automatiniais pistoletais su nuotolinio valdymo pultu.

Kovo mėnesį televizijos kanalas pranešė, kad Pentagonas, vykdydamas Kongreso patvirtintą karinę pagalbą, ruošiasi tiekti Ukrainai artilerijos radarus ir kovines patrulines valtis. Buvo pranešta, kad pusė iš 250 milijonų JAV dolerių, kuriuos skyrė gynybos departamentas, bus panaudota šiems tikslams.

Rusijos Federacija ne kartą perspėjo apie planus tiekti ginklus Ukrainai, sakydama, kad šis žingsnis tik paskatins konflikto Donbase eskalavimą.

Kaip ne kartą teigė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas Ukrainai iš išorės neprisidės prie Donbaso krizės sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

Dauguma Europos politikų pasisakė prieš ginklų tiekimą Ukrainai. Buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris teigė, kad ginklų tiekimas Ukrainai yra labai rizikingas ir neproduktyvus būdas išeiti iš krizės.

Tegai:
karinė pagalba, Ukraina, Pentagonas
Dar šia tema
Sakmė apie prarastą pelną. Lenkija nekantrauja pažvelgti į "Gazprom" kišenę
Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"