Braškių surinkimas

Lenkija pasiskundė ukrainiečių trūkumu rinkti braškes

(atnaujinta 15:38 2020.05.27)
Seimo deputatas pažymėjo, kad darbuotojų iš Ukrainos trūkumas pirmiausia paveiks mažmeninę žemės ūkio produktų kainą — vartotojas turės sumokėti daugiau už produktą, kadangi jo bus mažiau rinkoje, nes derlius nebus nuimtas

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Lenkijos ūkininkams trūksta darbuotojų iš Ukrainos, kurie išvyko iš šalies koronaviruso epidemijos metu, RIA Novosti papasakojo Lenkijos sodininkų sąjungos vadovas, šalies Seimo deputatas Miroslavas Mališevskis.

"Nepakanka darbuotojų dėl to, kad per vėlai buvo atidaryta siena darbuotojams iš Ukrainos. Dabar per mažai jų atvyksta į Lenkiją. Viskas artėjo prie to, kad ir toliau trūks darbuotojų", — pasakė agentūros pašnekovas.

Mališevskis pridūrė, kad epidemijos metu iš Lenkijos išvyko daug ukrainiečių.

"Pasienyje matėme dideles eiles, tarp darbuotojų kilo tam tikra panika. Didelė dalis išvažiavo bijodama, kad bus uždarytos sienos", — pasakė jis.

Sąjungos vadovas pažymėjo, kad dabar Lenkijos ūkininkai bando aktyviai atvežti ukrainiečius į darbą, tačiau dauguma norinčiųjų nesugebėjo gauti vizų, nes dėl koronaviruso pandemijos nedirbo Lenkijos konsulatai.

"Vis daugiau žmonių nori atvykti, tačiau kirsti sieną nėra taip lengva. Reikia turėti atitinkamus dokumentus", — pasakė Mališevskis.

Kartu jis pažymėjo, kad Lenkijos institucijos, kurios darbdavių prašymu išduoda darbo leidimus Ukrainos piliečiams, išduoda pakankamą tokių leidimų skaičių, tačiau problema iškilo konsulinės tarnybos pusėje.

TVF
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Anot agentūros pašnekovo, Lenkijos ūkininkams jau labai greitai prireiks daug darbuotojų, kad surinktų braškes.

"Braškės jau prasideda, vėliau — mėlynės ir, galiausiai, obuoliai. Tai yra trys kultūros, kurias daugiausia užauginame Lenkijoje, kur didžiausias darbo jėgos poreikis", — papasakojo Mališevskis.

Jis patikslino, kad pagrindinis braškių derlius prasidės po vienos-pusantros savaitės.

Tuo tarpu, pasak deputato, Lenkijos ūkininkai iš dalies samdo lenkus — žmones, kurie prarado darbą arba išleisti nemokamų atostogų.

Jis pažymėjo, kad darbuotojų iš Ukrainos trūkumas pirmiausia paveiks mažmeninę žemės ūkio produktų kainą.

"Darbo užmokesčiui — tikriausiai turės įtakos, tačiau daugiau turės įtakos kainoms vartotojams. Vartotojas turės sumokėti daugiau už produktą, nes jo bus mažiau rinkoje. Tai yra didžiausias pavojus — kad produkcijos bus nepakankamai, nes derlius nebus nuimtas", — pasakė agentūros pašnekovas.

Jis pažymėjo, kad jau dabar braškės mažmeninėje prekyboje yra brangesnės nei prieš metus.

"Tai daugiausia lemia nepakankamas darbuotojų skaičius", — padarė išvadą jis.

Lenkijoje dėl koronaviruso infekcijos plitimo paskelbtas epidemijos režimas. Respublikos vyriausybė nusprendė uždaryti sienas užsieniečiams, atkurti sienų su Šengeno valstybėmis kontrolę, sustabdyti tarptautinį oro ir geležinkelių keleivių susisiekimą, uždaryti vaikų darželius, mokyklas, universitetus, pramogų ir viešojo maitinimo įstaigas, kirpyklas, grožio salonus.

Nuo gegužės 4 dienos po pusantro mėnesio pertraukos buvo nuspręsta atnaujinti prekybos centrų darbą, o nuo gegužės 18 dienos — restoranų, kavinių, barų, grožio salonų darbą.

Tegai:
koronavirusas, darbo migrantai, Ukraina, Lenkija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Personalo nuoma — naujos galimybės ar vergovė?
Estijos prezidentė pakvietė bedarbius dirbti laukuose
Ponai ir vergai: Europa negali apsieiti be pigios darbo jėgos
Karantino metu darbo migrantai nereikalingi?
Šokoladas

Amerikos mokslininkai atrado netikėtą šokolado savybę

(atnaujinta 22:56 2021.03.01)
Kartu metu mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šokoladas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimą. Tokią išvadą padarė Amerikos Beiloro medicinos koledžo mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas "European Journal of Preventive Cardiology".

Specialistai išanalizavo 300 tūkstančių pacientų duomenis ir nustatė ryšį tarp šokolado vartojimo ir koronarinių ligų. Paaiškėjo, kad žmonėms, kurie bent kartą per savaitę valgė šį saldumyną, išeminės širdies ligos rizika buvo aštuoniais procentais mažesnė nei kitų.

Mokslininkai tai sieja su stearino rūgšties, flavonoidų ir polifenolių — elementų, kurie stiprina širdį ir padidina "gerojo" cholesterolio kiekį, — buvimu šokolado sudėtyje.

Mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais, o jo perteklius racione gali sukelti nutukimo ir antrojo tipo cukrinio diabeto vystymosi grėsmę.

Tegai:
JAV, mokslininkai, sveika mityba, sveikata, šokoladas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Įvardytas būdas numesti svorio nesilaikant dietos
Norvegijoje baltasis lokys persiėdė šokolado ir įstrigo lange
Jennifer Aniston

Kavos pertraukėlė: vaizdo įrašas Dženifer Aniston virtuvės sukėlė furorą tinkle

(atnaujinta 22:13 2021.03.01)
Buvusi Bredo Pito mylimoji Instagram'e paskelbė neįprastą vaizdo įrašą ir dar kartą įrodė, kad gali būti karalienė net gamindama maistą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Vasario pabaigoje Holivudo aktorė Dženifer Aniston pasidalijo nauju įrašu Instagram'e ir maloniai nustebino savo sekėjus: vaizdo įrašas, kuriame aktorė virtuvėje verda kavą, sukėlė furorą tinkle.

Žvaigždė ilgą laiką ignoravo Instagram'ą: skirtingai nei žvaigždės kolegos, ji neskubėjo susikurti paskyros populiariame socialiniame tinkle. Tačiau kai tik buvusi Bredo Pito išrinktoji pasirodė tinkle, keli milijonai gerbėjų pradėjo sekti jos paskyrą.

Ir nors Aniston ne taip dažnai lepina gerbėjus naujais įrašais, šiomis dienomis ji sugalvojo kai ką neįprasto — paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ji verda kavą.

Priešais kamerą aktorė pasirodė aptemptu megztuku ir languotu siauru sijonu. Aniston figūra ir energinga veido išraiška dar kartą įrodė, kad 52 metų žvaigždė yra puikios formos ir nesidomi plastinėmis operacijomis.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

"Užsukite pas mane išgerti kavos"; "Puikus ir paprastas vaizdo įrašas"; "Kokia figūra, tikriausiai ji gyvena vien gerdama kavą"; "Gražiai sensta, negalima palyginti su Demi Moore", — parašė gerbėjai tinkle.

Tegai:
kinas, Holivudas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Dženifer Aniston pasiekė Instagram'o sekėjų rekordą
Žiniasklaida išsiaiškino, kad Harvis Veinšteinas grasino nužudyti Dženifer Aniston
Klaipėdos SGD terminalas

Ekspertas: SGD terminalas Lietuvoje gali tik "praryti" biudžeto pinigus

(atnaujinta 23:19 2021.03.01)
Jokių kitų globalinių užduočių šis terminalas neišspręs, mano Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidentas Dmitrijus Gusevas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvos "Klaipėdos naftos" įmonės pareiškimas, kad ji gali tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos šalių regione, skamba juokingai, interviu Sputnik Lietuva pasakė Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidentas Dmitrijus Gusevas.

Naftos ir suskystintų gamtinių dujų terminalų operatorė "Klaipėdos nafta" (KN) šiais metais buvo pripažinta viena iš bendrovių, turinčių geriausius santykius su investuotojais.

Bendrovė tikisi tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos šalių regione ir didžiausiu SGD terminalo operatoriumi pasaulyje.

Ekspertas Dmitrijus Gusevas pažymėjo, kad KN gali kelti bet kokius tikslus, tačiau kyla klausimas dėl jų įgyvendinimo.

Eksperto teigimu, dabar Lietuva pozicionuoja save kaip tvaraus vystymosi programos, nuostabaus terminalo ekologiškumo didinimo ir dekarbonizavimo programų vykdytoją, nes tai dabar populiari kryptis. Tačiau, specialisto manymu, perspektyvos, švelniai tariant, realybės požiūriu, nelabai geros.

"Ir aš manau, kad šis terminalas jokių globalinių uždavinių neišspręs, tik praris Baltijos šalių biudžeto pinigus ir atitinkamai, galbūt, europinius pervedimus, kurie joms pervedami ekonomikai paremti, išlaikyti neva nepriklausomybę nuo Rusijos ir Rusijos dujų", — pasakė jis.

Ekspertas pažymėjo, jog tokiu savo pareiškimu KN prajuokino visus. Tikriausiai, tam tikru mastu jiems patiems tai juokinga, ir buvo sunku apie tai pareikšti rimtais veidais, mano Gusevas.

Anot Gusevo, geriau nekreipti dėmesio į tokius Lietuvos operatoriaus pareiškimus.

Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

Rusijos degalų atsargos tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

Interviu Sputnik Lietuva pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Rusijos tiekimai yra pelningesni dėl neatidėliotinų kainų ir trumpo transporto peties. Jis taip pat pažymėjo, kad SGD terminalas visada buvo politinis projektas.

Tegai:
Lietuva, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas, SGD