JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

"Kažkas galingo". Kodėl Trampas vėl grasina Kinijai

(atnaujinta 17:26 2020.05.27)
JAV prezidentas neigiamai atsakė į klausimą, ar kalbama apie sankcijas, tačiau teigė, kad tai bus "kažkas galingo"

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo Kinijai grasinimus už veiksmus Honkonge. Šias grėsmes įvardijo Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Vladimiras Kolotovas.

JAV vadovas Donaldas Trampas pažadėjo griežtas priemones Kinijai dėl įvykių Honkonge, pranešė RIA Novosti.

Trampas neigiamai atsakė į klausimą, ar kalbama apie sankcijas, tačiau teigė, kad tai bus "kažkas galingo".

"Šiuo metu kažką darome. Manau, kad jums tai bus labai įdomu, bet dabar apie tai nekalbėsiu, papasakosiu apie tai po poros dienų", — sakė jis.

Tuo pačiu, kaip pranešė "Bloomberg", JAV prezidento administracija vis dar svarsto galimybę įvesti "sankcijas Kinijos valdininkams, taip pat įmonėms ir finansinėms institucijoms", visų pirma, tai gali būti susiję su jų turto įšaldymu, galutinis sprendimas dar nepriimtas.

Sputnik radijui Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Vladimiras Kolotovas pakomentavo Donaldo Trampo teiginius.

"Grasinimai yra suprantami. Šiuo metu kalbama apie geopolitinės ir ekonominės konfrontacijos tarp JAV ir Kinijos stiprinimą. Todėl Trampo veiksmai yra gana suprantami ir nuspėjami. Čia bandymas surengti dar vieną spalvotąją revoliuciją — tam, žinoma, nereikia išteklių, pakanka remti protestus [Honkonge — Sputnik], kad būtų rodomos nuotraukos žiniasklaidoje ir sakoma, kad Kinija slopina žodžio laisvę ir demokratiją, todėl turi būti įvestos sankcijos. Tai yra bendra amerikiečių taktika", — teigė jis.

Anot jo, Pekinui šioje situacijoje sunku, nes opozicijos vadovybė greičiausiai nėra Honkonge.

"Neseniai jie priėmė naują įstatymą dėl saugumo priemonių stiprinimo Honkonge, tačiau jis veiks, jei jie sugebės išnaikinti opozicijos pajėgas. Tačiau manau, kad jų vadovybė yra užsienyje ir Kinijai neprieinama. O protestų svertai yra JAV, kurios aktyviai ir kompetentingai manipuliuoja, rankose", — sakė Vladimiras Kolotovas.

Honkonge kelis mėnesius vyko masiniai antivyriausybiniai protestai, kuriuos policijos pareigūnai mėgina išsklaidyti naudodami ašarines dujas ir vandens patrankas, sulaikyta daugiau kaip 180 žmonių. Protestų priežastis — Kinijos parlamente svarstomas nacionalinio saugumo projektas.

Kaip anksčiau pranešė "South China Morning Post", įstatymo projektu uždraudžiama separatistinė veikla ir baudžiama už visas kurstymo formas, kurių tikslas yra nuversti centrinę vyriausybę, taip pat už terorizmą ir kišimąsi iš išorės.

Tegai:
Kinija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Žiniasklaida: JAV valdžia aptarė branduolinių bandymų galimybę
Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną
Michailas Jefremovas

Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai

(atnaujinta 19:27 2020.07.06)
Jefremovas birželio 8 dienos vakarą vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė

VILNIUS, liepos 6— Sputnik.  Aktoriui Michailui Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai dėl mirtinos avarijos, jo advokatas Elmanas Pašajevas pasakojo RIA Novosti.

"Šiandien Jefremovui buvo pateikta galutinė kaltinimo versija", — sakė  Pašajevas ir pabrėžė, kad jis liko nepakitęs — eismo įvykis, kurį sukėlė asmuo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl kurio asmuo mirė dėl neatsargumo (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4 dalies A punktas).

Prieš tai žuvusio Sergejaus Zacharovo šeimos atstovas Aleksandras Dobrovinskis teigė, kad šią savaitę jie susipažins su bylos medžiaga.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą Maskvos "Sadovoje kolco", vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Efremovas užfiksavo vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad bus sąžiningai nubaustas, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau buvo sakęs RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Tegai:
Michailas Jefremovas, avarija
Dar šia tema
Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo
Žiniasklaida sužinojo apie Jefremovo psichiatrinės ekspertizės rezultatus
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Nord Stream-2 statybos

Vokietijos ekspertas įvertino Danijos sprendimą dėl "Nord Stream-2"

(atnaujinta 19:04 2020.07.06)
"Nord Stream-2" prisidės prie konkurencijos Europos rinkoje plėtojimo, o pigesnė dujų gamyba ir transportavimas "darys spaudimą Europos rinkos kainoms ir tokiu būdu palengvins vartotojų naštą", mano ekspertas

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Danijos sprendimą dėl "Nord Stream-2" baigimo galima pasveikinti, nes projektas garantuoja energijos tiekimą Europoje ir nulaiko dujų kainas, kas sumažins išlaidas galutiniam vartotojui, sakė Vokietijos ekspertas, Hamburgo pasaulio ekonomikos instituto tyrėjas Andrė Volfas (André Wolff).

"Aš asmeniškai pritariu [Danijos reguliuotojo sprendimui — Sputnik], nes bus pastatyta antroji šio dujotiekio atšaka, turiu omenyje "Nord Stream-2", ir atsiras dar viena alternatyva antžeminiam dujotiekiui. Man tai lemiamas punktas. Nors visiškai atsisakyti antžeminio tranzito negalima, tam yra naujas Rusijos ir Ukrainos susitarimas, tačiau Vakarų Europos ir Vokietijos požiūriu tai bus dar viena garantija neįsitraukti į Rusijos ir trečiųjų valstybių, susijusių su energijos tiekimu, ginčus", — sakė jis.

"Ekonominės vertės požiūriu, naujasis dujotiekis sumažins tranzito atstumą tarp didelių dujų telkinių ir dujų priėmimo stočių Vokietijoje, o tai, savaime suprantama, reikš mažesnes išlaidas Vakarų Europoje. Tikiuosi, kad perspektyvoje tai turės įtakos kainoms, kurias moka Vokietijos vartotojai ir vartotojai kitose Europos šalyse, kurios gauna tranzitines dujas iš Europos sistemos. Tai artimiausiais metais turės stabdantį poveikį kainoms", — mano ekspertas.

Jis pridūrė, kad Europos dujų rinka yra "iš esmės liberalizuota", todėl galima remtis tuo, kad "pasiūlos ir paklausos santykis lems išlaidas ateinančiais metais". "Nord Stream-2" prisidės prie konkurencijos Europos rinkoje plėtojimo, o pigesnė dujų gamyba ir transportavimas "darys spaudimą Europos rinkos kainoms ir tokiu būdu palengvins vartotojų naštą".

Projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vienu akcininku "Gazprom".

Partneriai Europoje — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 %, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekvienas. JAV aktyviai priešinasi projektui. Gruodį JAV "Nord Stream-2" įvedė sankcijas, reikalaudamos iš kompanijų nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbų sustabdymą. Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

"Gazprom" imasi priemonių baigti dujotiekio tiesimą ir tikisi, kad jis bus paleistas 2020 metų pabaigoje arba 2021 metų pradžioje. Šiuo metu nutiesta apie 94 % vamzdyno.

Tačiau birželio 4 dieną keletas senatorių, įskaitant įtakingą respublikoną Tedą Kruzą, pristatė JAV Senatui įstatymo projektą dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" atžvilgiu. Anot jų, sankcijos taikomos visiems statybose dalyvaujantiems laivams, tiems, kas palengvina šių laivų aprūpinimą, įmonėms, kurios teikia jiems draudimo ir uosto paslaugas, taip pat tiems, kurie išduoda pažymą pradėti eksploatuoti dujotiekį.

Tegai:
Danija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietija atmetė JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Politologas: Lietuvos valdžia per daug pasitikėjo JAV BelAE klausimu
Staigus apsisukimas "Nord Stream-2": Vokietija grasina JAV atsakomosiomis sankcijomis