Policijos pareigūnai per protestus Mineapolyje

JAV užfiksuota dešimtys smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų

(atnaujinta 13:17 2020.06.01)
Žurnalistų apsaugos komitetas savo kolegoms išplatino rekomendacijas, kuriose aptariami protestai ir kaip juose elgtis

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. JAV buvo pranešta apie dešimtis smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Niujorke įsikūrusį Žurnalistų apsaugos komitetą (CPJ).

"Įvyko kelios dešimtys smurto ir grasinimų atvejų, taip pat žurnalistams skirti areštai, susiję su dabartiniais protestais JAV", — komitetas teigė žurnalistams ir pateikė rekomendacijas, kaip elgtis per protestus.

Žurnalistų apsaugos komitetas kolegoms išplatino rekomendacijas, kuriose aptariami protestai. Jie buvo perspėti, kad policija galėtų specialiai šaudyti į juos guminėmis kulkomis. Be to, protestuotojai gali būti priešiški žurnalistams, o būnant minioje, reikia atsižvelgti į riziką užsikrėsti koronavirusu, perspėja CPJ.

"Atsižvelgiant į padidėjusį smurto lygį ir policijos bei protestuotojų naudojamą taktiką, būtina dėvėti apsauginius akinius, šalmus ir liemenes, apsaugančias nuo sužalojimų. Jei yra šaudymo iš amunicijos grėsmė, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti neperšaunamas liemenes", — pataria CPJ. Be to, žurnalistas neturėtų dirbti vienas. Kai žurnalistas nusiima pramoninį respiratorių, jam reikalinga medicininė kaukė-respiratorius N95 arba FFF2/FFF3, sakoma rekomendacijose.

Dėl plačiai paplitusio smurto patariama protestus stebėti nuo pastato ar balkono stogo, tačiau bet kokiu atveju visada reiktų būti šalia pastogės ir pasverti galimybes prireikus skubiai atsitraukti. Taip pat reikia palaikyti ryšį su redakcija.

Žurnalistai neturi būti minioje, jie turi būti už jos ribų ir jokiu būdu nebūti tarp policijos ir protestuotojų, rašo CPJ.

Geriausia atsistoti nugara į sieną, kad būtų užtikrinta apsauga iš nugaros. Būtina "perprasti" policijos ir minios ketinimus. Jei policija pastato skydo sieną, žurnalistai turėtų trauktis į saugią vietą. Taip pat būtina visada turėti žurnalisto pažymą ir ją pateikti, gavus policijos prašymą.

Žurnalistai taip pat įspėjami apie seksualinės prievartos galimybę. Norint to išvengti, patariama dirbti grupėje ir vengti darbo tamsiu paros metu.

Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės, per JAV miestus nuvilnijo protestų ir riaušių banga. Vienas iš policininkų, sulaikymo metu keliu prispaudęs Floyd'ui kaklą, buvo apkaltintas aplaidumu. Buvo gauta pranešimų apie netinkamą policijos elgesį ir su žurnalistais. Nukentėjo ir RIA Novosti korespondentas: ašarinės dujos jam buvo purškiamos iš arti, po to, kai jis pateikė žurnalistinį asmens pažymėjimą.

Tegai:
protestai, žurnalistai, JAV
Dar šia tema
Miestas ugnyje: nufilmuotas JAV policijos nuovados padegimas
George'o Floyd'o šeima nepatenkinta skrodimo rezultatais
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video
Mergina matuoja juosmenį, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo apie greito svorio metimo pavojų

(atnaujinta 12:07 2020.07.05)
Specialistė pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Dietologė Lidija Ionova papasakojo, kokias pasekmes gali sukelti greitas svorio metimas.

Anot jos, greitai numetus svorį, endokrininė sistema nespėja atsistatyti, dėl to žmogus gali susidurti su problemomis dėl hormonų.

Bakterijas naikinančios lempos metro vagone
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Greitas riebalų netekimas taip pat gali sukelti įvairių aplink juos esančių organų, tokių kaip inkstai, veikimo sutrikimus, pažymėjo specialistė.

Ionova pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį.

"Kuo didesni apribojimai, tuo sunkiau bus susidėlioti gyvenimą, kuriame pavyktų kontroliuoti svorį", — cituoja ją RIA Novosti.

Dietologė pažymėjo, kad gyvenime gali susidaryti situacijų, kai reikia numesti svorio per trumpą laiką, pavyzdžiui, prieš operaciją. Šiuo atveju svorio metimo procesą visada turėtų prižiūrėti gydytojas, padarė išvadą ji.

Tegai:
sveikata, antsvoris, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata

Nufilmuota Tu-160 sąlyginio gaisro gesinimo treniruotė

(atnaujinta 08:01 2020.07.06)
Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje. Pagal jų legendą, kilo kairiojo orlaivio variklio gaisras

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo, kaip Saratovo srityje vyksta lėktuvo Tu-160 gaisro gesinimo treniruotė.

Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje.

Pagal pratybų legendą, užvedus orlaivį kilo kairiojo variklio gaisras. Po to įgula pranešė skrydžio vadybininkui apie avarinę situaciją ir gavo komandą evakuotis. "Aukos" buvo evakuotos į saugią zoną, joms buvo suteikta medicinos pagalba.

Ugniagesiai sėkmingai lokalizavo ir likvidavo sąlyginį gaisrą.

"Remiantis treniruotės rezultatais, dalyvauvę darbuotojai demonstravo gerai koordinuotus veiksmus ir aiškią dalyvaujančių padalinių sąveiką, taip pat įvykdė savo misiją per nustatytą laiką", — rašoma ministerijos pranešime.

Viršgarsinis strateginis bombonešis-raketnešis Tu-160 buvo sukurtas Tupolevo projektavimo biure aštuntajame dešimtmetyje. Tai yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis orlaivis karinės aviacijos istorijoje. Pilotai tokius bombonešius vadina "Baltosiomis gulbėmis".

Tegai:
gaisras, vaizdo įrašas, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu