Donaldo Trampo žvaigždė Šlovės alėjoje

Trampo žvaigždė užgeso vandalizmo aktas Šlovės alėjoje

(atnaujinta 13:30 2020.06.01)
Kai kas nors nutinka, kai kurie amerikiečiai pradeda viską naikinti, tame tarpe ir Donaldo Trampo žvaigždę Šlovės alėjoje

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Įniršę protestuotojai JAV, traiškydami viską aplinkui, tuo pačiu sutrupino ir Donaldo Trampo žvaigždę Holivude — ir iki ten riaušės atslinko iš Mineapolio. "The Academy MusicBusiness" "Twitter" pranešė apie vandalizmo aktą.

Sputnik radijo autorė Marija Smirnova sako, kad komentarų autoriai yra labai patenkinti, kai kurie net įsivaizduoja, kad tai yra prezidento antkapis.

"Įdomu tai, kad riaušės Fergusone, kai policija nužudė tamsiaodį vyrą, vyko vadovaujant Barackui Obamai, tačiau dėl tam tikrų priežasčių afroamerikiečių diaspora nesiėmė ginklų. Tikriausiai todėl, kad jo žvaigždės šlovės alėjoje tiesiog nėra", — svarsto autorė.

Pasak jos, apskritai šie vardai ant asfalto yra labai patogi platforma, kur gerbėjai ir, atvirkščiai, oponentai gali išreikšti savo nuomonę. Pradedant tuo, kad žvaigždes reguliariai vagia, ir baigiant įžeidžiamais užrašais ir šlovės šipuliais. Tai nėra pirmas kartas, kai suniokojama "Trampo" žvaigždė — praėjusiais metais tai buvo padaryta demonstratyviai, prie liudininkų, bet apsaugininkai negalėjo sulaikyti užpuoliko — sakoma, kad jie neturi tokių įgaliojimų.

Smirnovos teigimu, ko gero, kiti "alėjos" gyventojai neprieštarauja tokiai įvykių raidai. Dėl tam tikrų priežasčių daugelis Trampo nemėgsta. 

"Aš neginu Trampo, tačiau atsižvelgiant į tai, kad Amerikos policija visada per daug sau leidžia, mažai tikėtina, kad jis gali būti kaltas šiuo konkrečiu policijos savivalės atveju. Todėl toks demaršas panašus į asmeninių sąskaitų suvedimą. Sudaužyti žvaigždę yra ir paprasta, ir efektyvu. Toks būdas išreikšti savo politinę poziciją ir nuleisti garą", — sako ji.

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Mineapolio meras Jacob'as Frey'us pareikalavo sulaikyti policininką, kuris prispaudė sulaikytojo kaklą. Mieste vyko protestai, demonstrantai apgadino kelis policijos automobilius.

Tegai:
žvaigždė, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
Ekspertas: Twitter prisijungė prie politinės kovos su Trampu
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
BelAE, archyvinė nuotrauka

Bus tikrinamas savivaldybių pasirengimas branduolinėms avarijoms

(atnaujinta 23:36 2020.07.15)
Bus atliktas savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Bus atliktas savivaldybių pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas, apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Jis bus atliktas liepos 15–17 dienomis siekiant objektyviai įvertinti savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas funkcijas.

"Pagal kompetenciją koordinuodami pasirengimą galimai branduolinei ar radiologinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje, norime dar kartą įvertinti savivaldybių pasirengimą ir įsitikinti, kad įvykus nelaimei pagalba gyventojams bus suteikta laiku, — sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. — Mūsų tikslas yra surinkti išsamią informaciją apie situaciją savivaldybėse, nustatyti problemas, konsultuoti jas ir teikti metodinę pagalbą".

Departamento Civilinės saugos valdybos ir priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyrių specialistai įvertins pasirinktų kolektyvinės apsaugos statinių, ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų darbo vietų įrengimą, turimos įrangos būklę, jos saugojimo sąlygų tinkamumą, sudarytas sutartis su ūkio subjektais dėl savivaldybės administracijos ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo, savivaldybės administracijos personalo, dalyvaujančio ekstremaliųjų situacijų valdymo procese, kompetencijas ir savo funkcijų žinojimą, gavus pranešimą apie nelaimę.

Civilinės saugos specialistai vizitų metu taip pat domėsis, kaip savivaldybės yra pasirengusios evakuoti žmones, kaip bus organizuojamas jų švarinimas, kurios savivaldybės yra pasirengusios priimti gyventojus iš paveiktų teritorijų, iš kur bus pasitelkti autobusai jiems vežti, ir kt.

Tegai:
Lietuva, Astravo AE
Dar šia tema
Lietuvos prezidentas ragina Baltarusijos valdžią nepaleisti Astravo AE
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Artėjant galimam BelAE paleidimui Nausėda šaukia Valstybės gynimo tarybą