JAV lėktuvas Boeing OC-135B Open Skies

NI palygino JAV pasitraukimą Atviro dangaus sutarties su Karibų krize

(atnaujinta 12:53 2020.06.02)
Pasitraukimas iš Atviro dangaus sutarties tęs ginklų kontrolės režimo tarp JAV ir buvusios TSRS, kuris buvo kuriamas dešimtmečius, sunaikinimo procesą, rašo leidinys "The National Interest"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. JAV sprendimas pasitraukti iš Atviro dangaus sutarties lėmė tai, kad pasaulis atsidūrė beveik tokioje pat pavojingoje situacijoje kaip kad Karibų krizės metu, 1962 metais. Tokia nuomonė pateikta straipsnyje, paskelbtame leidinyje "The National Interest".

Autorius mano, kad pasitraukimas iš Atviro dangaus sutarties tęs ginklų kontrolės režimo tarp JAV ir buvusios TSRS, kuris buvo kuriamas dešimtmečius, sunaikinimo procesą. Leidinys pažymi, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas paspartino režimo sunaikinimą vienašališkai pasitraukęs iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) ir atsisakęs priimti Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą dar penkeriems metams pratęsti START-III sutartį, kuri baigia galioti 2021 metų vasarį.

Trampo administracija pablogino situaciją faktiškai apmąstydama branduolinių bandymų atnaujinimą JAV pirmą kartą nuo 1992 metų, kad padarytų spaudimą Rusijai ir Kinijai ir priverstų jas sudaryti naują trišalį strateginį branduolinių ginklų susitarimą. Straipsnio autorius įsitikinęs, kad toks žingsnis lems Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties sunaikinimą ir greičiausiai išprovokuos naujas ginklavimosi varžybas.

Anksčiau Vokietijos leidinys "Die Welt" pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos pralaimės, jei pasitrauks iš Atviro dangaus sutarties, tuo tarpu Rusijai beveik niekas nepasikeis.

"Die Welt" pateikia du reikšmingus Jungtinėms Valstijoms trūkumus, joms pasitraukus iš susitarimo: kariai praras galimybę skristi virš Rusijos teritorijos ir negalės skelbti ir aptarti per diplomatinius kanalus iš palydovų gautus duomenis.

Atviro dangaus sutartis

Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta 1992 metais. Šis dokumentas tapo viena iš pasitikėjimo stiprinimo priemonių Europoje po šaltojo karo. Ji veikia nuo 2002 metų ir leidžia dalyvaujančioms šalims atvirai rinkti informaciją apie viena kitos ginkluotąsias pajėgas ir veiklą. Ją pasirašė 34 valstybės.

JAV prezidentas Donaldas Trampas gegužės 21 dieną paskelbė, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų, todėl Vašingtonas pasitraukia iš sutarties. Tačiau jis neatmetė galimybės sudaryti naują susitarimą.

Rusija ne kartą neigė JAV kaltinimus. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva sutiks tik abipusiškai, o bet kokie Vašingtono ultimatumai yra nepriimtini.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Nepateisinama. Rusija smerkia JAV norą pasitraukti iš Atviro dangaus sutarties
JAV pasitraukia iš Atviro dangaus sutarties
Rusijos URM paaiškino skrydžių virš Kaliningrado nuotolio apribojimus
Pentagonas: JAV gali paruošti branduolinius bandymus "per kelis mėnesius"
Koronaviruso testas

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliekamas "kokteilio" antikūnų prieš COVID-19 testas

(atnaujinta 16:43 2020.07.06)
Be to, vaistas pateko į antrąją tyrimų, skirtų hospitalizuotiems pacientams gydyti, fazę. Pažymima, kad pirmajame etape buvo gauti teigiami atsiliepimai apie saugumą, kai buvo išbandyta su 30 pacientų

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Amerikos biotechnologijų kompanija "Regeneron Pharmaceuticals" paskelbė savo dviejų antikūnų "kokteilio", skirto užkirsti kelią COVID-19, galutinį bandymo etapą ir antrąją fazę pacientams gydyti koronavirusu, praneša RIA Novosti.

"Trečiajame etape bus įvertintas [kokteilio — Sputnik] gebėjimas užkirsti kelią infekcijai tarp neužkrėstų žmonių, tiesiogiai bendravusių su pacientu, sergančiu COVID-19", — teigiama bendrovės pranešime.

Be to, vaistas pateko į antrąją tyrimų, skirtų hospitalizuotiems pacientams gydyti, fazę. Pažymima, kad pirmajame etape buvo gauti teigiami atsiliepimai apie saugumą, kai buvo išbandyta su 30 pacientų.

Trečiasis viruso prevencijos tyrimo etapas atliekamas 100 regionų, jame gali dalyvauti 2 tūkstančiai žmonių. "Kokteilio" galimybės gydyti virusą tyrimas planuojamas 150 JAV, Brazilijos, Meksikos ir Čilės regionų.

"Mes atliekame vienu metu reguliuojamus tyrimus, kad kuo greičiau judėtume į priekį ir pateiktume galimą sprendimą COVID-19 infekcijų prevencijai ir gydymui net ir vykstant pasaulinei pandemijai", — bendrovės vadovas cituoja bendrovės vadovą George'ą Jankopoulos'ą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 531 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose
JAV Nepriklausomybės dienos proga Vilniuje surengtos amerikietiško futbolo rungtynės
Michailas Jefremovas

Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai

(atnaujinta 19:27 2020.07.06)
Jefremovas birželio 8 dienos vakarą vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė

VILNIUS, liepos 6— Sputnik.  Aktoriui Michailui Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai dėl mirtinos avarijos, jo advokatas Elmanas Pašajevas pasakojo RIA Novosti.

"Šiandien Jefremovui buvo pateikta galutinė kaltinimo versija", — sakė  Pašajevas ir pabrėžė, kad jis liko nepakitęs — eismo įvykis, kurį sukėlė asmuo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl kurio asmuo mirė dėl neatsargumo (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4 dalies A punktas).

Prieš tai žuvusio Sergejaus Zacharovo šeimos atstovas Aleksandras Dobrovinskis teigė, kad šią savaitę jie susipažins su bylos medžiaga.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą Maskvos "Sadovoje kolco", vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Efremovas užfiksavo vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad bus sąžiningai nubaustas, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau buvo sakęs RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Tegai:
Michailas Jefremovas, avarija
Dar šia tema
Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo
Žiniasklaida sužinojo apie Jefremovo psichiatrinės ekspertizės rezultatus
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius