Protestai JAV

Peskovas pakomentavo riaušes JAV

(atnaujinta 13:27 2020.06.02)
Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Kremlius nemano, kad policijos piktnaudžiavimas valdžia yra aktualus Rusijoje, antradienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Aš nesutinku su jumis, kad klausimai, kurie dabar yra Jungtinių Amerikos Valstijų viešojo gyvenimo priešakyje, yra susiję su mūsų darbotvarke. Mes turime savo darbotvarkę, ir, ačiū Dievui, tai, kas vyksta Amerikoje, čia nevyksta. Policijos piktnaudžiavimas valdžia yra tema, kurią griežtai reglamentuoja galiojantys įstatymai ir tarnybos nuostatai. Bet aš negaliu sutikti su jumis, kad ši tema dabar tokia aktuali mūsų šalyje, ačiū Dievui, ne. Mes čia nematome jokių paralelių", — tarė Peskovas.

Kalbėdamas apie Jekaterinburge įvykusį incidentą, kai jaunas vyras, įtariamas tapetų vogimu iš parduotuvės, priešinosi saugumo pajėgoms ir žuvo, Peskovas pažymėjo, kad nežino įvykio detalių.

"Deja, mes neturime informacijos apie šį įvykį Jekaterinburge. Mes tiksliai nežinome, kas ten įvyko, ir jei nežinome, kaip tuomet tai aptarti ar pakomentuoti?" — sakė jis.

Anksčiau vietinis leidinys "e1.ru" pranešė, kad pirmadienį saugumo pajėgos šturmavo butą Jekaterinburge, kuriame buvo užsidaręs jaunas vyras, įtariamas tapetų vogimu iš parduotuvės. Buvo pažymėta, kad užpuolimo metu jis priešinosi SOBR kovotojams ir žuvo, rankose tariamai laikė daiktą, panašų į ginklą. Teisėsaugos institucijos nekomentavo to, kas įvyko. Už šią istoriją Sverdlovsko srities žmogaus teisių komisarė Tatjana Merzliakova kreipėsi į Tyrimų komitetą.

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Tegai:
protestai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais
JAV demokratai Trampo veiksmus protesto metu pavadino bailiais
Vakcina nuo koronaviruso

PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso

(atnaujinta 09:25 2020.07.06)
Tuo pačiu vyriausioji organizacijos tyrėja taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) susidomėjo Rusijos vakcina nuo COVID-19, pasakojo RIA Novosti vyriausioji tyrėja Sumija Svaminatan.

"Mes žinome, kad vykdomi [vaisto nuo koronaviruso — Sputink] Avifaviro tyrimai. Vyksta du ar trys vaistų testai, todėl laukiame rezultatų. Bet, be to, mes esame susidomėję ir Rusijos vakcina", — sakė ji.

Ji priminė, kad PSO turi Solidarumo testų programą, kuria siekiama keistis duomenimis apie vaistus ir vakcinas nuo koronavirusinės infekcijos. Ji taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti.

Dabar Rusija nedalyvauja "Solidarumo bandymuose". Agentūros duomenimis, prie programos taip pat neprisijungė JAV, Didžioji Britanija, Kinija ir Prancūzija.

Anksčiau "Vektor" centro generalinis direktorius Rinatas Maksiutovas RIA Novosti sakė, kad centre sėkmingai sukurti trys koronavirusinės infekcijos vakcinos prototipai buvo sėkmingai išbandyti. Be to, šiuo metu bandoma SIC sukurta vakcina, pavadinta "Gamalei" ir Gynybos ministerijos vardu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Skėtis nuo koronaviruso. Rusiškasis vaistas apsaugos nuo rudens bangos
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video