Protestas Vašingtone

Politologas: kaltinimai Rusijai dėl riaušių JAV yra panašūs į siurrealizmą

(atnaujinta 08:33 2020.06.03)
Demokratai rengia tokius žaidimus prieš artėjančius rinkimus, norėdami parodyti, kad viskas, kas yra susiję su Rusijos Federacija arba su dabartiniu Amerikos prezidentu, yra blogai, mano politologas Igoris Šatrovas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Rusijos tema" naudojama kaip priemonė prieš artėjančius rinkimus JAV, interviu Sputnik radijui sakė Rusijos nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas.

"Akivaizdu, kad ši tema, kurią iškėlė Rais [buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais — Sputnik], naudojama anti-Trampo retorikoje, o ne antirusiškoje. Rusija čia yra įrankis, Rusijos įsitraukimas į šių riaušių organizavimą ir kurstymą — visa ši retorika nukreipta prieš Trampą. Natūralu, kad demokratai tokiu būdu primena rinkėjams, kad viskas, kas bloga ir susiję su Trampu, taip pat yra susiję ir su Rusija. Visi kiti tarpusavio ryšiai yra aiškiai išgalvoti, rasinės problemos egzistavo ir egzistuoja Amerikoje, tai realybė", — teigė politologas.

Anot Šatrovo, per praėjusius rinkimus nepavyko apmulkinti visuomenės dėl Rusijos įsikišimo, todėl demokratai bando tai padaryti iš naujo.

"Manau, kad šie žaidimai su Rusijos įsikišimu bus tęsiami, nes tai yra patogu. Praėjusiais rinkimais jiems nepavyko apgauti, tačiau nenori to atsisakyti, nes suformuoti Rusijos kaip priešės įvaizdį vis dėlto pavyko... Kuo arčiau rinkimų, tuo dažniau tai bus naudojama. Ir dėl visų nesėkmių ir problemų bus kaltinamas Trampas ir Rusija. Tai tiesiog siurrealizmas, anekdotas — kai valdininkas kaltina Rusiją tuo, kad kažkas kažkokiu būdu naudojasi JAV problemomis — ji jas išvardija, kažkaip tai aptaria", — teigė politologas.

Buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais apkaltino Rusiją "prisidėjimu prie riaušių" JAV, nepateikdama jokių argumentų, išskyrus asmeninį įsitikinimą.

Ji prisipažino, kad padarė tokias išvadas, remdamasi "savo patirtimi", nes ji dar nesusipažino su žvalgybos informacija.

Tegai:
riaušės, JAV, Rusija
Dar šia tema
Peskovas pakomentavo riaušes JAV
ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
Protestai JAV: kaip amerikiečiai bando primesti kaltę Rusijai
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video
Mergina matuoja juosmenį, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo apie greito svorio metimo pavojų

(atnaujinta 12:07 2020.07.05)
Specialistė pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Dietologė Lidija Ionova papasakojo, kokias pasekmes gali sukelti greitas svorio metimas.

Anot jos, greitai numetus svorį, endokrininė sistema nespėja atsistatyti, dėl to žmogus gali susidurti su problemomis dėl hormonų.

Bakterijas naikinančios lempos metro vagone
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Greitas riebalų netekimas taip pat gali sukelti įvairių aplink juos esančių organų, tokių kaip inkstai, veikimo sutrikimus, pažymėjo specialistė.

Ionova pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį.

"Kuo didesni apribojimai, tuo sunkiau bus susidėlioti gyvenimą, kuriame pavyktų kontroliuoti svorį", — cituoja ją RIA Novosti.

Dietologė pažymėjo, kad gyvenime gali susidaryti situacijų, kai reikia numesti svorio per trumpą laiką, pavyzdžiui, prieš operaciją. Šiuo atveju svorio metimo procesą visada turėtų prižiūrėti gydytojas, padarė išvadą ji.

Tegai:
sveikata, antsvoris, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga

(atnaujinta 08:24 2020.07.06)
Savo sveikinime Gitanas Nausėda kviečia džiaugtis tuo, kas pasiekta, ir drąsiai keisti tai, kas Lietuvoje nepatinka

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Valstybės dienos proga šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones ir kviečia džiaugtis tuo, kas pasiekta, bei vieningai kurti stiprią ir klestinčią Lietuvą.

"Liepos 6-oji mums leidžia mintimis grįžti į Lietuvos ištakas — lemtingą akimirką, kai įsibėgėjo mūsų bendros istorijos tėkmė. Kartu su karaliumi Mindaugu pirmąkart įžengę į Vakarus, iki šiol judame pasirinktu keliu. Išaugę ir subrendę Europos valstybių šeimoje, mes liekame atviri tiems, kurie myli laisvę ir laikosi įstatymų.

Istorija mus moko teisingų pasirinkimų: puoselėti vienybę ir savitarpio supratimą, tiesti vienas kitam ranką, o ne atstumti, kartu siekti to, kas atrodo drąsu ir sunkiai pasiekiama. Kartais tereikia išdrįsti. Todėl šiandien kviečiu: dažniau didžiuokimės tuo, kas jau pasiekta, ir drąsiai keiskime tai, kas mums Lietuvoje nepatinka. Visi esame istorijos kūrėjai. Tai reiškia: mums nieko nėra neįmanomo!" — rašoma prezidento sveikinime. 

Premjeras Skvernelis taip pat sveikina visus Lietuvos žmones Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga.

"Liepos 6-oji, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, liudija didingą mūsų istoriją ir primena Lietuvos ištakas. Išmintis, tikėjimas stipria valstybe sujungė mūsų protėvių jėgas ir baltų žemes, aiškiai nubrėžė ateities horizontus. Tai buvo esminis pasirinkimas, kuris nukreipė mus į civilizacijos kelią, į pamatinių europinių vertybių išpažinimą. Brangūs Lietuvos žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės dienos proga — būkime ištikimi mūsų pirmųjų valstybės kūrėjų darbams bei siekiams, likime amžiams įsipareigoję visomis išgalėmis, vieningai kurti stiprią, modernią ir klestinčią Lietuvą", — sakoma premjero sveikinime.

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas, Gitanas Nausėda, prezidentas, Valstybės diena