Protestai JAV

Niujorke atšaukta komendanto valanda

(atnaujinta 17:33 2020.06.07)
Pranešta, kad Niujorko valdžia anksčiau pratęsė komendanto valandą iki sekmadienio, vykstant neramumams

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik.  Niujorko meras Bill de Blasio paskelbė, kad mieste atšaukta komendanto valanda, nes šeštadienio protestai vyko taikiai, praneša RIA Novosti.

Niujorko valdžia anksčiau pratęsė komendanto valandą iki sekmadienio, vykstant neramumams.

"Niujorkas: atšaukiame valandą nuo šios minutės. Vakar ir vakar vakare mūsų miesto gyventojai pasirodė geriausiai. Rytoj žengiame pirmąjį žingsnį link atidarymo", — "Twitter" parašė meras.

Anksčiau Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo teigė, kad miesto valdžia pradės atšaukinėti dėl koronaviruso pandemijos mieste nustatytus apribojimus birželio 8 dienos. Kaip anksčiau sakė gubernatorius, didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės galės atnaujinti darbą mieste. Restoranai ir barai veiks.

Be to, nuo kito pirmadienio mieste atnaujins statybas, atsidarys įmonės, užsiimančios žemės ūkio veikla, žvejyba ir medžiokle, daugybė pramonės sričių. Kaip ir tikėtasi, apie 400 tūkst. žmonių galės grįžti į darbą. Darbuotojai turės nešioti kaukes, kai kurios įmonės tikrins dėl  koronaviruso infekcijos.

Iš pradžių Niujorko valstijoje dėl koronaviruso padėtis buvo daug blogesnė nei kitose valstijose. Pačiomis blogiausiomis dienomis per dieną valstybėje mirė daugiau nei 700 žmonių, daugiau kaip 3 tūkst. buvo paguldyta į ligoninę.

Po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties suėmimo metu pastarosiomis dienomis po JAV miestus po mirties Mineapolyje nuslūgo protesto ir riaušių banga. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame policija antrankius uždėjo Floidui, pargriovė jį ant žemės ir keliu prispaudė kaklą. Floidas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, vėliau nurimsta. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas žmogžudyste.

Tegai:
protestai, Niujorkas
Dar šia tema
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų
Twitter užblokavo Trampo komandos vaizdo įrašą apie Floidą
Trampas padėkojo teisėsaugos pareigūnams už veiksmus per protestus Vašingtone
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė