Leidinio New York Times biuras

NYT redaktorius atsistatydino dėl senatoriaus straipsnio apie protestus

(atnaujinta 11:23 2020.06.08)
Laikraščio skaitytojų ir žurnalistų pyktį sukėlė straipsnis su pavadinimu "Siųskite kariuomenę", raginantis imtis karinio atsako civilių neramumų Amerikos miestuose atžvilgiu

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Vienas iš amerikiečių leidinio "The New York Times" redaktorių atsistatydino po kritikos, kurią gavo paskelbęs Arkanzaso valstijos respublikonų senatoriaus Tomo Kotono straipsnį, kuriame buvo raginama panaudoti kariuomenę prieš protestuose dalyvaujančius civilius gyventojus, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraščio pranešimą.

Senatoriaus Tomo Kotono straipsnis pasirodė su antrašte "Siųskite kariuomenę".

"Vienintelis, kas atkurs tvarką mūsų gatvėse — tai didžiulis galios demonstravimas, kad išvaikytų, sulaikytų ir galutinai suvaržytų įstatymų pažeidėjus", — buvo rašoma senatoriaus straipsnyje.

Trečiadienį paskelbta medžiaga sukėlė laikraščio skaitytojų ir žurnalistų pyktį, pažymi leidinys.

"Džeimsas Benetas, "New York Times" redakcijos puslapio redaktorius, atsistatydino sekmadienį, praėjus kelioms dienoms po to, kai jo vadovaujamame skyriuje "Nuomonė" buvo paskelbtas daug kritikos sulaukęs JAV senatoriaus straipsnelis, raginantis imtis karinio atsako civilių neramumų Amerikos miestuose atžvilgiu", — sakoma laikraščio pranešime.

"Praėjusią savaitę pastebėjome reikšmingą sutrikimą mūsų redagavimo procesuose, ne pirmąjį, su kuriuo susidūrėme pastaraisiais metais. Padarėme išvadą, kad Džeimsas negalės vadovauti komandai kitame mūsų pokyčių etape", — pranešime darbuotojams pareiškė laikraščio redaktorius ir savininko sūnus Artūras Sulcbergeris.

Be to, leidinys pažymi, kad iki ketvirtadienio vakaro daugiau nei 800 darbuotojų pasirašė laišką su protestu prieš straipsnio paskelbimą. Laiške, kuris buvo skirtas vyriausiesiems skyriaus "Nuomonė" ir naujienų skyriaus redaktoriams, taip pat bendrovės "The New York Times" vadovams, buvo pažymėta, kad pono Kotono esė buvo dezinformacija, pavyzdžiui, tai, kaip jis aprašė judėjimo "antifa" vaidmenį protestuose.

Penktadienį vykusiame virtualiame visų darbuotojų susitikime 54-erių Benetas atsiprašė už paskelbtą straipsnį, pasakęs, kad jis neturėjo jo skelbti ir kad jis nebuvo pakankamai kruopščiai suredaguotas.

Penktadienį paskelbtame redaktoriaus rašte buvo pažymėti faktiniai netikslumai ir "pernelyg atšiaurus" tonas.

"Esė neatitiko mūsų standartų ir neturėjo būti skelbiama", — rašoma rašte.

Tegai:
New York Times, žiniasklaida, JAV
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
BelAE, archyvinė nuotrauka

Bus tikrinamas savivaldybių pasirengimas branduolinėms avarijoms

(atnaujinta 23:36 2020.07.15)
Bus atliktas savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Bus atliktas savivaldybių pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas, apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Jis bus atliktas liepos 15–17 dienomis siekiant objektyviai įvertinti savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas funkcijas.

"Pagal kompetenciją koordinuodami pasirengimą galimai branduolinei ar radiologinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje, norime dar kartą įvertinti savivaldybių pasirengimą ir įsitikinti, kad įvykus nelaimei pagalba gyventojams bus suteikta laiku, — sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. — Mūsų tikslas yra surinkti išsamią informaciją apie situaciją savivaldybėse, nustatyti problemas, konsultuoti jas ir teikti metodinę pagalbą".

Departamento Civilinės saugos valdybos ir priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyrių specialistai įvertins pasirinktų kolektyvinės apsaugos statinių, ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų darbo vietų įrengimą, turimos įrangos būklę, jos saugojimo sąlygų tinkamumą, sudarytas sutartis su ūkio subjektais dėl savivaldybės administracijos ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo, savivaldybės administracijos personalo, dalyvaujančio ekstremaliųjų situacijų valdymo procese, kompetencijas ir savo funkcijų žinojimą, gavus pranešimą apie nelaimę.

Civilinės saugos specialistai vizitų metu taip pat domėsis, kaip savivaldybės yra pasirengusios evakuoti žmones, kaip bus organizuojamas jų švarinimas, kurios savivaldybės yra pasirengusios priimti gyventojus iš paveiktų teritorijų, iš kur bus pasitelkti autobusai jiems vežti, ir kt.

Tegai:
Lietuva, Astravo AE
Dar šia tema
Lietuvos prezidentas ragina Baltarusijos valdžią nepaleisti Astravo AE
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Artėjant galimam BelAE paleidimui Nausėda šaukia Valstybės gynimo tarybą