Telefonas, kompiuteris

Vandalizmo banga prieš 5G pasiekė Lenkiją

(atnaujinta 14:07 2020.06.08)
Pabrėžiama, kad Skaitmeninimo ministerija daro viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta 5G ir mobiliojo ryšio oponentų vandalizmo ir kad nuramintų visuomenę bei išsklaidytų su šia technologija susijusias baimes

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Lenkiją pasiekė vandalizmo banga, susijusi su 5G ryšio bokštais, sakė skaitmeninimo ministro pavaduotoja Vanda Buk.

"Per kelias savaites matėme padidėjusį judėjimą, kuris naikina telekomunikacijų infrastruktūrą. Du žiniasklaidoje aprašyti mobiliųjų ryšių bokštų padegimo atvejai, deja, nėra vieninteliai", — PAP agentūra cituoja Buk.

Ji patikslino, kad pirmasis toks incidentas įvyko praėjusiais metais.

"Jis tam tikra prasme buvo net juokingas. Žmonių grupė, sunaikinusi stulpą, tuo pačiu metu transliavo savo veiksmus eteryje, kuriam buvo būtinas jų sunaikintas stulpas", — sakė ji.

Buk pažymėjo, kad stulpų skaičius neleidžia apsaugoti kiekvieno iš jų. "Lenkijoje yra keli tūkstančiai mobiliojo ryšio stulpų, todėl neįmanoma užtikrinti kiekvieno saugumo", — sakė ji.

"Mes taip pat pripažįstame, kad 5G nepritariančio judėjimo veiksmai ir klaidingos informacijos apie 5G pavojus sklaida nėra kilusi iš niekur, kad tai yra tiksliniai veiksmai ir šios grupės gauna finansavimą", — pridūrė ji.

Anot jos, Skaitmeninimo ministerija daro viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta 5G ir mobiliojo ryšio oponentų vandalizmo ir kad nuramintų visuomenę bei išsklaidytų su šia technologija susijusias baimes.

"Mes aktyviai priešinamės mobiliųjų ryšių ir 5G oponentų išpuoliams prieš telekomunikacijų stulpus: reaguojame ne tik su švietimo, bet ir teisėsaugos institucijų veiksmais", — teigė ministro pavaduotoja.

"Tai nėra lengva užduotis", — teigė ji, pažymėdama, kad mobiliųjų technologijų priešininkai "labai lengvai sukelia baimę, ypač koronaviruso epidemijos metu. Labai sunku iškelti emocijas iš fizikos paskaitos, juo labiau, kad visuomenė mažai žino apie šią temą", — pridūrė ji.

Ji tikisi, kad visuomenė susidomės moderniosiomis technologijomis, "nes koronaviruso epidemija privertė žmones suprasti interneto ir mobiliojo telefono svarbą jų gyvenime".

Tegai:
Lenkija, mobilusis ryšys, vandalizmas
Dar šia tema
Dėl ko kovojo, ant to ir "užsirovė" — "spalvotoji revoliucija" Amerikoje
Niujorke atšaukta komendanto valanda
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA
Lietuvos policija

Lietuvoje šiemet registruota 23% mažiau nusikalstamų veiklų

(atnaujinta 14:57 2021.04.19)
Tačiau sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis skaičius

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje užregistruota 9311 nusikalstamų veikų (t.y. 23,5 proc. mažiau nei pernai, per tą patį laikotarpį), ištirta 64,3 proc. visų nusikalstamų veikų, tai rodo Informatikos ir ryšių departamento duomenys.

Kaip pabrėžiama, sumažėjo automobilių vagysčių (64 proc.), viešosios tvarkos pažeidimų (42 proc.), plėšimų (42 proc.), vagysčių (42 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (38 proc.), turto sunaikinimo atvejų (37 proc.), nužudymų (7 nužudymais, arba 29 proc. mažiau), fizinio skausmo sukėlimo (24 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų (23 proc.), sukčiavimų (22 proc.), grasinimų nužudyti (8 proc.), sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (3,5 proc.).

Tuo tarpu, per tris mėnesius registruotas analogiškas nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičius kaip pernai per tą patį laikotarpį.

Be to, sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis (24 proc.) skaičius. Eismo įvykiuose žuvo 37 žmonės (14 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį).

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, iki balandžio 18 dienos šalies keliuose įvyko 488 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės (28 proc. mažiau), sužeista 561 žmogus (27 proc. mažiau).

Taip pat buvo priminta, kad mažiau nusikaltimų buvo registruota ir praėjusiais metais. 2020 metais registruota 46 306 nusikalstamų veikų (t.y. 10 proc. mažiau nei 2019 metais).

Tegai:
nusikalstamumas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Švenčionių rajone po savadarbėmis akėčiomis rastas miręs vyras
Pas girtą Lietuvos gyventoją rastas aparatas naminukei gaminti
Šiuo metu Lietuvoje vakcinuota beveik 40 procentų pareigūnų