Koronaviruso tyrimai

Kinija atsakė į JAV kaltinimus dėl COVID-19 vakcinų kūrimo sabotažo

(atnaujinta 17:43 2020.06.08)
Kinijos URM atstovė pripažino, kad ji nežino, ar JAV yra kokių nors teisinių apribojimų asmenims, kurie netvarkingai gamina ir skleidžia gandus bei šmeižtą kitų šalių atžvilgiu, nes JAV sukūrė per daug įvairių melagingų kaltinimų, gandų ir šmeižto apie Kiniją

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Kinija prašo JAV valdžios atstovų pateikti įrodymų apie tariamus Kinijos bandymus sulėtinti COVID-19 vakcinos kūrimą Vakarų šalyse, pirmadienio trumpojoje konferencijoje sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying, praneša RIA Novosti.

Anksčiau respublikonų senatorius Rikas Skotas (Rick Scott) interviu BBC teigė, kad JAV turi įrodymų apie Kinijos bandymus sulėtinti ar kitaip trukdyti Vakarų šalių vakcinos nuo COVID-19 sukūrimą.

Kita vertus, Skotas neatsakė į klausimą, kokius įrodymus turi JAV, tačiau teigė, kad informacija atėjo per žvalgybos tarnybas.

"Kadangi šis senatorius teigia, kad JAV turi įrodymų apie Kinijos bandymus pakenkti COVID-19 vakcinos tyrimams ir plėtrai Vakarų šalyse, tada mes prašome jo pateikti šiuos įrodymus, nereikia bijoti", — teigė ji.

Hua Chunying pridūrė, kad nežino, ar JAV yra kokių nors teisinių apribojimų asmenims, kurie kuria ir skleidžia gandus bei šmeižtą kitų šalių atžvilgiu, nes JAV sukūrė per daug įvairių melagingų kaltinimų, gandų ir šmeižto apie Kiniją.

Ji atkreipė dėmesį, kad COVID-19 vakcinos kūrimas nėra mūšis tarp Kinijos ir JAV, o mūšis tarp žmonijos ir viruso, ir nesvarbu, kuri šalis yra pirmoji, baigusi vakcinos mokslinius tyrimus ir plėtrą bei pradėjusi ją naudoti, tai bus reikšmingas indėlis į žmonijos kovą su pandemija.

"KLR prezidentas Si Dzinpingas per 73-iąją Pasaulio sveikatos asamblėją pažadėjo, kad Kinijos sukurtos vakcinos taps prieinamos visame pasaulyje, Kinija prisidės prie skiepų prieinamumo besivystančiose šalyse. Tikimės, kad Jungtinės Valstijos gali padaryti tą patį ir Kinija prisiims įsipareigojimus pasauliui ir, jei jie pirmieji sukurs vakciną, pasidalins ja su pasauliu", — pridūrė ji.

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas Obrajenas (Robert O'Brien) gegužę teigė, kad JAV pirmiausia sukurs koronaviruso vakciną, tačiau kartu jis neatmetė galimybės, kad Kinija gali bandyti "pavogti" COVID-19 vakciną iš JAV. Kinija šiuos kaltinimus pavadino nepagrįstais.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 400 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, JAV, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)
Dar šia tema
Lietuvoje patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai
Paskelbta, kur Lietuvoje šią savaitę dėl koronaviruso bus testuojama intensyviau
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video
Mergina matuoja juosmenį, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo apie greito svorio metimo pavojų

(atnaujinta 12:07 2020.07.05)
Specialistė pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Dietologė Lidija Ionova papasakojo, kokias pasekmes gali sukelti greitas svorio metimas.

Anot jos, greitai numetus svorį, endokrininė sistema nespėja atsistatyti, dėl to žmogus gali susidurti su problemomis dėl hormonų.

Bakterijas naikinančios lempos metro vagone
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Greitas riebalų netekimas taip pat gali sukelti įvairių aplink juos esančių organų, tokių kaip inkstai, veikimo sutrikimus, pažymėjo specialistė.

Ionova pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį.

"Kuo didesni apribojimai, tuo sunkiau bus susidėlioti gyvenimą, kuriame pavyktų kontroliuoti svorį", — cituoja ją RIA Novosti.

Dietologė pažymėjo, kad gyvenime gali susidaryti situacijų, kai reikia numesti svorio per trumpą laiką, pavyzdžiui, prieš operaciją. Šiuo atveju svorio metimo procesą visada turėtų prižiūrėti gydytojas, padarė išvadą ji.

Tegai:
sveikata, antsvoris, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga

(atnaujinta 08:24 2020.07.06)
Savo sveikinime Gitanas Nausėda kviečia džiaugtis tuo, kas pasiekta, ir drąsiai keisti tai, kas Lietuvoje nepatinka

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Valstybės dienos proga šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones ir kviečia džiaugtis tuo, kas pasiekta, bei vieningai kurti stiprią ir klestinčią Lietuvą.

"Liepos 6-oji mums leidžia mintimis grįžti į Lietuvos ištakas — lemtingą akimirką, kai įsibėgėjo mūsų bendros istorijos tėkmė. Kartu su karaliumi Mindaugu pirmąkart įžengę į Vakarus, iki šiol judame pasirinktu keliu. Išaugę ir subrendę Europos valstybių šeimoje, mes liekame atviri tiems, kurie myli laisvę ir laikosi įstatymų.

Istorija mus moko teisingų pasirinkimų: puoselėti vienybę ir savitarpio supratimą, tiesti vienas kitam ranką, o ne atstumti, kartu siekti to, kas atrodo drąsu ir sunkiai pasiekiama. Kartais tereikia išdrįsti. Todėl šiandien kviečiu: dažniau didžiuokimės tuo, kas jau pasiekta, ir drąsiai keiskime tai, kas mums Lietuvoje nepatinka. Visi esame istorijos kūrėjai. Tai reiškia: mums nieko nėra neįmanomo!" — rašoma prezidento sveikinime. 

Premjeras Skvernelis taip pat sveikina visus Lietuvos žmones Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga.

"Liepos 6-oji, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, liudija didingą mūsų istoriją ir primena Lietuvos ištakas. Išmintis, tikėjimas stipria valstybe sujungė mūsų protėvių jėgas ir baltų žemes, aiškiai nubrėžė ateities horizontus. Tai buvo esminis pasirinkimas, kuris nukreipė mus į civilizacijos kelią, į pamatinių europinių vertybių išpažinimą. Brangūs Lietuvos žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės dienos proga — būkime ištikimi mūsų pirmųjų valstybės kūrėjų darbams bei siekiams, likime amžiams įsipareigoję visomis išgalėmis, vieningai kurti stiprią, modernią ir klestinčią Lietuvą", — sakoma premjero sveikinime.

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas, Gitanas Nausėda, prezidentas, Valstybės diena