NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka

NATO generalinis sekretorius paragino reaguoti į Kinijos stiprėjimą

(atnaujinta 19:52 2020.06.09)
Jis taip pat priminė, kad Kinijos stiprinimo klausimas buvo aptartas gruodžio mėnesį Aljanso viršūnių susitikime Londone

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Kinijos galios stiprinimas, jos ekonomikos augimas ir aktyvi užsienio politika artimiausiu metu negali palikti NATO šalių be reakcijos, sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pirmadienį pristatęs karinio bloko plėtros iki 2030 metų strategiją #NATO 2030, praneša RIA Novosti.

"Kinija greitai taps pagrindine pasaulio ekonomika, ji turi antrą pagal dydį karinį biudžetą, turi didelių investicijų į modernias technologijas, raketas, kurios gali pasiekti aljanso šalis, artėja prie mūsų elektroninėje erdvėje, Arktyje, Afrikoje, investuoja į infrastruktūrą ir vis labiau bendradarbiauja su Rusija. Visa tai gali kelti grėsmę sąjungininkų saugumui. Dėl šios priežasties mes turime į tai reaguoti", — aiškino jis.

Jis taip pat priminė, kad Kinijos stiprinimo klausimas buvo aptartas gruodžio mėnesį Aljanso viršūnių susitikime Londone.

"Gruodžio mėnesį Londone vykusiame susitikime NATO šalių vadovai pasisakė, kad reikia galvoti apie saugumo klausimus, atsižvelgiant į Kinijos galios stiprinimą. Šis augimas turi didelių pranašumų: Kinijos plėtra paskatino regiono augimą, milijonai žmonių sugebėjo įveikti skurdą. Bet tai sąjungininkams taip pat kelia tam tikrą susirūpinimą", — pažymėjo generalinis sekretorius.

Taip pat NATO mano, kad svarbu padidinti sąjungininkų pilietinių visuomenių atsparumą, ir rengia planą, kaip dirbti su galima antrąja koronaviruso banga.

"Mes vis daugiau dirbame tvarumo klausimais. Mes nustatėme tas problemas, kurios yra susijusios su mūsų pilietinės visuomenės tvarumu... Dabartinės pandemijos metu matome, kaip svarbu turėti saugumą, visų pirma, apsaugines priemones. Dabar atnaujiname šiuos poreikius kartu su naujo plano parengimu, kad būtų galima atlaikyti antrą galimą koronaviruso pandemijos bangą", — sakė jis.

Jis taip pat pridūrė, kad organizacija taip pat rengia ilgalaikį planą "bendrauti pandemijos fone platesne prasme".

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 400 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Jensas Stoltenbergas, NATO
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)
Dar šia tema
Kinija ir ES rengia dešimtąjį strateginio dialogo etapą
Kinija atsakė į JAV kaltinimus dėl COVID-19 vakcinų kūrimo sabotažo
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Koronaviruso testas

Mokslininkas papasakojo apie padidėjusį koronaviruso užkrečiamumą dėl mutacijų

(atnaujinta 14:12 2020.07.12)
Pasak jo, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Užsikrėčiamumas koronaviruso infekcija padidėjo 30 procentų, interviu "South China Morning Post" sakė Honkongo universiteto medicinos mokyklos dekanas profesorius Gabrielis Leungas.

Pasak mokslininko, šio rodiklio augimą lemia DNR mutacijos.

Jis pažymėjo, kad vietinis tyrimas patvirtino tarptautinės mokslininkų komandos išvadas dėl padidėjusio viruso užkrečiamumo.

Taigi, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)
Dar šia tema
Rusijoje baigtas pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 tyrimas
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse