JT Generalinė Asamblėja

JT Generalinę Asamblėją pasiūlyta rengti be valstybių vadovų

(atnaujinta 10:44 2020.06.10)
Visų pirma Asamblėjos pirmininkas siūlo, kad bendros diskusijos vyktų pagal tvarkaraštį — 2020 metų rugsėjo 22–29 dienomis

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. JT Generalinės Asamblėjos pirmininkas Tijjani Muhammad-Bande kviečia valstybes nares apsvarstyti galimybę rengti aukšto lygio Generalinės Asamblėjos sesiją rugsėjo 22–29 dienomis be asmeninio valstybių vadovų dalyvavimo, manoma, kad salėje bus rodomos iš anksto įrašytos kalbos, rašoma JT Generalinės Asamblėjos vadovo laiške.

Laiškas išsiųstas JT valstybėms narėms antradienį. Laiško kopiją galima rasti RIA Novosti.

"Manau, kad tarptautinių kelionių ir didelio masto renginių organizavimo apribojimai dėl COVID-19 pandemijos tam tikru mastu gali išlikti ir 2020 metų rugsėjo mėnesį", — rašė jis.

Anot jo, Generalinė Asamblėja turėtų apsvarstyti galimybę "rengti bendras diskusijas ir aukšto lygio susitikimus kitokiu formatu".

Šiuo atžvilgiu JT Generalinės Asamblėjos pirmininkas JT valstybėms narėms pateikė nemažai pasiūlymų.

Visų pirma, Bande siūlo, kad bendros diskusijos vyktų pagal tvarkaraštį — 2020 metų rugsėjo 22–29 dienomis.

"Bendrosios diskusijos atidarymas įvyks dalyvaujant Generalinės Asamblėjos 75-osios sesijos pirmininkui, kuris perskaitys įžanginį pranešimą ir JT generaliniam sekretoriui, kuris pristatys savo pranešimą apie organizacijos darbą Generalinės Asamblėjos salėje 2020 metų rugsėjo 22 dieną", — rašoma laiške.

Pagal JT Generalinės Asamblėjos pirmininko, valstybių ir vyriausybių vadovų siūlymą, valstybėms narėms atstovaujantys ministrai teiktų iš anksto įrašytas vaizdo žinutes transliacijai bendrose diskusijose. Kiekviena valstybė narė per šalies nuolatinę misiją turi pateikti JT sekretoriatui pranešimą. Kaip alternatyva pažymima, kad pranešimą Generalinės Asamblėjos salėje gali perskaityti nuolatinis šalies atstovas JT.

Vaizdo įrašas turėtų būti pateiktas likus penkioms dienoms iki numatytų bendrųjų diskusijų, rašoma laiške.

Kalbėtojams bus patariama, kaip įprasta, apriboti iš anksto įrašytų pranešimų trukmę iki 15 minučių.

"Fizinis buvimas Generalinės Asamblėjos salėje bus apribotas vienu arba, jei situacija leis, dviem delegatais", — siūlė jis.

Nė vienas iš salėje esančių asmenų neturėtų turėti koronaviruso simptomų, delegatai turės laikytis atstumo ir dėvėti apsaugines kaukes, rašoma laiške.

Be to, JT Generalinės Asamblėjos pirmininkas siūlo 2020 metų rugsėjo 30 dieną surengti aukščiausiojo lygio susitikimą dėl biologinės įvairovės; aukšto lygio Generalinės Asamblėjos posėdį 25-osioms pasaulinės moterų konferencijos metinėms paminėti — 2020 metų spalio 1 dieną; ir aukšto lygio susitikimą, susijusį su Tarptautine visiško branduolinio ginklo sunaikinimo diena, — 2020 metų spalio 2 dieną.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 404 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, susitikimas, vadovas, JT Generalinė Asamblėja
Dar šia tema
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
JT generalinis sekretorius paragino visiems užtikrinti vakcinos nuo COVID-19 prieinamumą
Pistoletas su šaudmenimis, archyvinė nuotrauka

Rusija pradeda naujų specialių pistoleto šovinių gamybą

(atnaujinta 11:18 2020.07.09)
Nauji šoviniai skirti pistoletui "Udav", kurio buožės talpa yra 18 šovinių — dešimčia daugiau nei pistoleto "Makarov"

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Centrinis mašinų inžinerijos tyrimų institutas ("Rostech" dalis) pradeda masinę naujų pistoletų šovinių gamybą, instituto spaudos tarnyba pranešė RIA Novosti.

"Institutas ruošia devynių milimetrų šovinio su padidinta skverbimosi galia kulka (indeksas 7H42) ir devynių milimetrų šovinio su sumažintu kulkos greičiu (indeksas 7U4) masinę gamybą. Abu šoviniai pagaminti kaip dalis "Udav" projekto darbų ir yra skirtos devynių milimetrų pistoletui, žinomam kaip "Udav", — sakoma pranešime.

Padidėjusio skvarbumo šovinys geba prasiskverbti į antros apsaugos klasės neperšaunamą liemenę, įskaitant audinį, ir iš žymiai didesnio nuotolio nei analogai. Naujas šaudmuo taip pat užtikrina labai mirtiną poveikį ir yra vienas galingiausių devynių milimetrų kalibro atstovų pasaulyje.

Antroji naujovė yra šovinys su sumažintu kulkos greičiu. Naujoviškas šovinio sukurtos kulkos dizaino bruožas — priekiniame šerdies gale esantis pjovimo kraštas, sudarytas iš dviejų plokščių paviršių, ir padidėjusi masė. Tai kartu leido sutaupyti kulkos kinetinę energiją tokiu lygiu, kad būtų galima pramušti antros apsaugos klasės neperšaunamą liemenę. Tuo pačiu metu naujo šovinio kulkos skrydžio greitis yra daug mažesnis nei prototipų, o tai leidžia užtikrinti mažiausią įmanomą šūvio garso lygį ir liepsną.

Devynių milimetrų kalibro pistoletas "Udav" yra visiškai rusiškas gaminys, surinktas iš rusiškų komponentų. Naujasis pistoletų kompleksas yra išlaikęs valstybinius testus ir yra rekomenduojamas armijos aprūpinimui. Tarpžinybinė komisija, kuri priima sprendimą dėl pistoleto "Udav" priėmimo į masinę gamybą, baigė darbą, o pistoletas gavo raidinį kodą O1. Jo buožės talpa yra 18 šovinių — dešimčia daugiau nei pistoleto "Makarov".

Šaudymui iš "Udav" galima naudoti visų rūšių 9x21 mm kalibro šaudmenis — su įprastomis, su šarvus pramušančiomis, su padidinto stabdymo veiksmo, su sumažinto įsiskverbimo veikimo, su padidinto pramušimo ir su ikigarsinio greičio kulkomis.

Tegai:
pistoletas, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Darbas pagal gaublį: Rusijos projekto 22350 fregatų ypatybės
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu
Kodėl Indija pasirengusi išleisti 2 mlrd dolerių Rusijos naikintuvams MiG-29 ir Su-30
 RT logotipas, archyvinė nuotrauka

Rusijos nuolatinė atstovybė draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžiokle"

(atnaujinta 09:25 2020.07.09)
Organizacija paragino ESBO atstovą žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemą Dezirą atsakyti į dar vieną žiniasklaidos cenzūros pavyzdį

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Nuolatinė Rusijos Federacijos atstovybė prie ESBO draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžioklės" tęsiniu. Tai teigiama organizacijos Twitter pranešime.

Nuolatinė misija paragino ESBO atstovą žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemą Dezirą "atsakyti į dar vieną žiniasklaidos cenzūros ir įsipareigojimų žiniasklaidos laisvės srityje pažeidimo pavyzdį".

RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian taip pat atsakė į draudimą transliuoti RT respublikoje.

"Gerbiama Lietuvos radijo ir televizijos komisija, kuri uždraudė RT Lietuvoje. Dmitrijus Kiseliovas neturi nieko bendro su "Russia Today". Dmitrijus Kiseliovas vadovauja naujienų agentūrai MIA "Rossija segodnia". Net jei "Google" vertėjas jums pasakys, kad "Rossija segodnia" verčiama kaip "Russia Today", — rašė ji savo "Telegram".

Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu. LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad transliacija buvo sustabdyta, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

Anksčiau septynių RT kanalų transliaciją uždraudė Latvijos reguliavimo institucija.

Iš tikrųjų Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Nuo 2014 metų Europos Sąjunga taiko Kiseliovui sankcijas. Tačiau pati MIA "Rossija segodnia" nėra įtraukta į jokį sankcijų sąrašą.

Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą laikytis demokratijos ir žodžio laisvės principų".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, ESBO, RT
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
Lietuva kovoja su RT. O gal reikėtų su "fake'ų kūrėjais" iš JAV?
Simonian sureagavo į galimybę Estijoje uždrausti RT
Čeryševa: Europos pozicija "Sputnik Estija" atžvilgiu yra nusikalstama tyla
Gyvenamasis rajonas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasiekė rekordinį būsto nuomos kainų augimą ES

(atnaujinta 15:03 2020.07.09)
Turimais duomenimis, per pastaruosius trylika metų nuomos kainos šalyje išaugo daugiau nei šimtu procentų

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuvoje per pirmąjį šių metų ketvirtį būsto nuomos kainos padidėjo labiausiai ES, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2007 metais, tai liudija "Eurostato" duomenys.

Per šį laikotarpį šalyje nuoma pabrango 101,8 proc. Čekija buvo antrojoje vietoje (82,2), o Vengrija (75,1) — trečiojoje.

Vienintelė ES šalis, kurioje užfiksuotas nuomos kainų sumažėjimas, buvo Graikija (-17,5).

Tuo tarpu Liuksemburgas (91,4), Austrija (91,3) ir Švedija (82,8) tapo ES būsto kainų lyderėmis. Didžiausias nekilnojamojo turto vertės sumažėjimas pastebėtas Graikijoje (-35,6), Rumunijoje (-23,6) ir Airijoje (-17,5).

Duomenys apie Graikiją yra tik 2019 metų.

Nuo 2007 metų iki 2020 metų pirmojo ketvirčio būsto nuoma ES šalyse pabrango 20,8 proc., o būsto kainos — 20,5 proc.

Tegai:
nekilnojamas turtas, buto nuoma, Lietuva, ES, Eurostatas
Dar šia tema
Lietuva atsidūrė tarp antilyderių ES pagal išlaidas šeimos pašalpoms
Lietuva aplenkė Latviją pagal darbinį amžių ES
Tarp Baltijos šalių pigiausias maistas Lietuvoje