Princas Filipas

Princui Filipui 99! Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį

(atnaujinta 15:48 2020.06.10)
Karalienės Elžbietos II vyro gimtadienio proga Sputnik nusprendė pasidalinti įdomiomis detalėmis iš monarcho gyvenimo

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Birželio 10 dieną gimtadienį švenčia Didžiosios Britanijos karalienės vyras princas Filipas: princų Viljamų ir Hario seneliui sukanka 99 metai!

Danijos karaliaus proanūkis, Britanijos karalienės Viktorijos ir Rusijos imperatoriaus Nikolajaus proanūkis, taip pat vienintelis Graikijos princo Andrejaus palikuonis — princo Filipo genealogija gali nustebinti bet kurį. O viskas dėl to, kad visiems karališkosios šeimos gerbėjams jis išliko atmintyje kaip ištikimas Jos Didenybės palydovas ir vyras, bet ne kaip savo valstybės valdovas.

Юность Елизаветы II
© AP Photo /
Princesė Elžbieta ir leitenantas Filipas Mauntbatenas, 1947 metų rugsėjis. Po mėnesio jie susituoks, o po metų princesė pagimdys pirmagimį

Per 99-ąjį princo Filipo gimtadienį Sputnik surinko įdomių faktų iš karalienės vyro gyvenimo, kurie gali paaiškinti jo ištikimybę žmonai ir Britanijos karūnai.

  • Dėl vedybų su Elžbieta Filipas turėjo atsisakyti Graikijos ir Danijos princo titulų ir tapti anglikonu. Bet po vedybų jis gavo titulą "trys viename" — hercogo, grafo ir barono.
  • Filipas pirmą kartą Elžbietą išvydo per Graikijos princesės Marinos vestuves, 1934 metais. Tada jam buvo tik 13 metų, tačiau šis susitikimas tapo viso jo gyvenimo meilės pradžia.
  • Iki santuokos su Elžbieta, princas Filipas buvo rūkalius. Jis metė rūkyti likus lygiai vienai dienai iki vestuvių ir niekada negrįžo prie šio blogo įpročio.
  • Princas nebuvo pelninga partija jaunajai Elžbietai. Vestuvių dieną savo sąskaitoje jis turėjo tik 12 pensų. Mirus tėvui, jo šeima nuskurdo, ir Filipas paveldėjo tik šeimos žiedą.
  • Kaip vestuvių dovaną princas Filipas nuotakai įteikė apyrankę. Jai sukurti buvo panaudoti akmenys iš princo motinos diademos.
  • Kai Elžbieta gimdė princą Čarlzą, princas Filipas leido laiką, žaisdamas skvošą su savo sekretoriumi. Kai pamatė sūnų, pasakė: "Jis panašus į slyvų pudingą".
  • Princas Filipas garsėja savo šmaikščiomis frazėmis ir humoro jausmu, kuris kartais ribojasi su šiurkštumu. Britanijoje netgi buvo išleista knyga su jo citatomis.
  • Įvairūs leidiniai princą ne kartą pripažindavo vienu gražiausių vyrų Britanijoje, ypač kai jis buvo jaunas.
  • Filipas ne iš tų, kurie lengvai išsiskiria su mėgstamais dalykais. Kartą jis paprašė pataisyti kelnes, kurias jis nešiojo prieš 52 metus.
  • Britanijos žiniasklaida rašė, kad princas nenori, jog jo laidotuvės būtų iškilmingos ir prašmatnios.
Tegai:
Princas Filipas, Elžbieta II, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (89)
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Koronaviruso testas

Mokslininkas papasakojo apie padidėjusį koronaviruso užkrečiamumą dėl mutacijų

(atnaujinta 14:12 2020.07.12)
Pasak jo, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Užsikrėčiamumas koronaviruso infekcija padidėjo 30 procentų, interviu "South China Morning Post" sakė Honkongo universiteto medicinos mokyklos dekanas profesorius Gabrielis Leungas.

Pasak mokslininko, šio rodiklio augimą lemia DNR mutacijos.

Jis pažymėjo, kad vietinis tyrimas patvirtino tarptautinės mokslininkų komandos išvadas dėl padidėjusio viruso užkrečiamumo.

Taigi, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje baigtas pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 tyrimas
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse