Petro Porošenka

Ukrainoje Porošenkai iškelta baudžiamoji byla

(atnaujinta 20:14 2020.06.10)
Anot Ukrainos valstybės saugumo tarnybos, įtariama, kad Porošenka privertė Užsienio žvalgybos tarnybos vadovą paskirti Sergejų Semočką savo pavaduotoju

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka tapo įtariamuoju baudžiamojoje byloje, sakė Valstybinio tyrimų biuro (VTB) antrojo skyriaus vadovas Vadimas Prijmačokas. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Valstybinio tyrimų biuro tyrėjai įteikė rašytinį pranešimą apie įtarimus dėl baudžiamojo proceso, kur pastarasis pagrįstai įtariamas davęs neteisėtą įsakymą, dėl kurio dabartinis užsienio žvalgybos vadovas buvo priverstas viršyti savo įgaliojimus", — teigė žinybos atstovas.

Anot Valstybės saugumo tarnybos, įtariama, kad Porošenka privertė Užsienio žvalgybos tarnybos vadovą paskirti Sergejų Semočką savo pavaduotoju.

Prijmačokas pridūrė, kad tyrėjai sprendžia dėl prevencinių priemonių Porošenkai, o peticija bus pateikta Kijevo Pečersko apygardos teismui.

Jis pažymėjo, kad Porošenka ir jo advokatai atsisakė priimti pranešimą apie pateiktus įtarimus, tai užfiksuota vaizdo įraše.

Savo ruožtu advokatas Ilja Novikovas žurnalistams sakė, kad Generalinė prokuratūra neteisėtai bandė įteikti jo klientui pranešimą apie įtarimus.

Jis paaiškino, kad pagal įstatymą šį dokumentą turėtų perduoti generalinė prokurorė Irina Venediktova. Vietoj to atėjo jos biuro darbuotoja, kuri nepateikė savo įgaliojimų.

"Nebuvo vadovaujamasi įstatymais ir tvarka. Mes atsisakėme bendrauti su šiuo asmeniu", — pridūrė Novikovas.

2018 metų liepos mėnesį Sergejus Semočka tapo pirmuoju Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos viršininko

pavaduotoju, anksčiau jis vadovavo SBU Kijevo skyriui.

Tų pačių metų spalio pradžioje portalas Bihus.info paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuriame teigiama, kad 2015–2017 metais Semočkos šeimos nariai, neturėdami didelių legalių pajamų, brangioje vasaros rezidencijoje, Kozino kaime, netoli Kijevo, įsigijo tris namus, kurių vertė siekia kelis milijonus dolerių.

Taip pat buvo pasakyta, kad Semočkos šeima yra įtraukta į Rusijos Federacijos mokesčių mokėtojų duomenų bazes. Vėliau SBU kontržvalgyba patvirtino, kad jo žmona turi Rusijos pilietybę.

2019 metų balandžio mėnesį Porošenka atleido Semočką.

Tegai:
baudžiamoji byla, Petro Porošenka
Dar šia tema
Ukrainoje Porošenkai iškelta nauja baudžiamoji byla
Kaip Porošenka ir Lucenka bando išvengti atsakomybės už Maidano žudynes
Žiniasklaida: Porošenkai iškelta baudžiamoji byla dėl tėvynės išdavystės
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė