Guelio parkas Barselonoje, archyvinė nuotrauka

Paskelbtos saugiausios turizmo kryptys 2020 metais

(atnaujinta 19:41 2020.06.11)
Tarp saugiausių miestų keliautojams yra Ispanijos Madridas, Barselona ir Sevilija bei gamtos rezervatas Punta Sur ir Jukatano pusiasalis Meksikoje

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Pasaulinės turizmo ir kelionių tarybos (WTTC) ekspertai įvardijo saugiausias 2020 metų turizmo kryptis, atsižvelgiant į koronaviruso pandemiją.

Tarptautinė organizacija, kurią sudaro įvairių kelionių kompanijų atstovai iš viso pasaulio, kartu su sveikatos priežiūros specialistais sukūrė protokolą "Saugios kelionės" (WTTC Safe Travels).

"Protokolas yra sudarytas tam, kad keliautojai galėtų surasti vietas ir įmones visame pasaulyje, kurios priėmė visuotinius standartizuotus protokolus sveikatos ir higienos srityje", — teigė organizacija.

Protokolą pripažino JT Pasaulio turizmo organizacija. Atitikties ženklas skiriamas šalims ir miestams, kurie įvedė naujus reikalavimus turistų saugumui po koronaviruso pandemijos užtikrinti.

Taigi, saugiausios turistinės vietos 2020 m. yra Turkija, Bulgarija, Jamaika, Mauricijus, Kanada, Portugalija, Saudo Arabija ir Meksika. Saugūs miestai keliautojams yra Madridas, Barselona ir Sevilija (Ispanija), Kankunas, gamtos rezervatas Punta Sur ir Jukatano pusiasalis (Meksika), Ontarijas (Kanada).

"Diegiant WTTC sveikatos ir higienos protokolus, kurie įtraukia viešbučius, restoranus, oro uostus, kelionių organizatorius, parduotuves, transportavimą, kelionių krypčių sąrašas ir toliau augs", — sakė WTTC prezidentė Gloria Guevara ir išreiškė padėką šalims, kurios yra įsipareigojusios greitai atkurti turizmo pramonę.

Tegai:
turizmas
Dar šia tema
Europos Komisija turizmo atkūrimą laiko lėtu procesu
Devynios šalys pasiūlė ES parengti turizmo atkūrimo planą
Ekspertai papasakojo, kaip po pandemijos JK pasikeis turizmas
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Koronaviruso testas

Mokslininkas papasakojo apie padidėjusį koronaviruso užkrečiamumą dėl mutacijų

(atnaujinta 14:12 2020.07.12)
Pasak jo, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Užsikrėčiamumas koronaviruso infekcija padidėjo 30 procentų, interviu "South China Morning Post" sakė Honkongo universiteto medicinos mokyklos dekanas profesorius Gabrielis Leungas.

Pasak mokslininko, šio rodiklio augimą lemia DNR mutacijos.

Jis pažymėjo, kad vietinis tyrimas patvirtino tarptautinės mokslininkų komandos išvadas dėl padidėjusio viruso užkrečiamumo.

Taigi, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje baigtas pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 tyrimas
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse