NATO karys per pratybas Vokietijoje

NI paaiškino, kodėl Rusija turi pagrindo bijoti NATO invazijos

(atnaujinta 23:27 2020.06.14)
Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas savo ruožtu teigė, kad Rusija yra NATO kaimynė, todėl organizacija turi užmegzti dialogą su Maskva, ypač dėl ginklų kontrolės

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Rusija turi pagrindo bijoti NATO invazijos, nes per pastaruosius šimtmečius šalį puolė Vokietija, Švedija, Lenkija, Prancūzija ir net JAV. Ši nuomonė buvo pareikšta amerikiečių publicisto Piterio Sučiu straipsnyje "The Natonal Interest".

Jis pažymėjo, kad dabar dauguma amerikiečių gali laikyti NATO grėsmę Rusijai tolima, tačiau Maskva jau seniai užfiksavo didelį aljanso karinį aktyvumą prie savo sienų.

Anot straipsnio autoriaus, pasibaigus šaltajam karui ir žlugus Tarybų Sąjungai, Rusija daugeliu atžvilgių yra labiau pažeidžiama nei daugelis buvusių Sąjungos šalių, įskaitant Lenkiją, Vengriją ir Rumuniją, taip pat Čekiją ir Slovakiją, kurios dabar yra NATO narės. Todėl nenuostabu, kad Maskva stiprina armiją ir karinį jūrų laivyną, reguliariai vykdo karines pratybas ir kuria naują karinę įrangą, įskaitant "T-14 Armata" tankus ir povandenines raketas.

Anksčiau kariuomenės Generalinio štabo Pagrindinių operacijų direkcijos viršininkas generolas pulkininkas Sergejus Rudskojus teigė, kad Maskva užfiksavo didelį JAV ir jos NATO sąjungininkų aktyvumą netoli Rusijos sienų.

Anot jo, balandžio–gegužės mėnesiais žymiai išaugo amerikiečių strateginių bombonešių skrydžių skaičius. Pirmą kartą JAV tolimoji aviacija skraidė virš Ukrainos.

NATO veikla Arktyje auga. Pirmą kartą nuo Šaltojo karo pabaigos, be to, kaip pabrėžė Rusijos kariuomenės Generalinis štabas, Barenco jūroje 75-ųjų pergalės metinių minėjimo išvakarėse buvo vykdomos pratybos su kombinuotais NATO jūrų pajėgų karo laivais.

NATO toliau kuria savo priešraketinės gynybos infrastruktūrą Lenkijoje, taip pat atnaujina "Globus-3" radarą Norvegijos šiaurėje, "kad išplėstų savo galimybes stebėti Rusijos teritoriją".

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas savo ruožtu teigė, kad Rusija yra NATO kaimynė, todėl organizacija turi užmegzti dialogą su Maskva, ypač dėl ginklų kontrolės.

Tegai:
ginklų kontrolė, Rusija, NATO
Dar šia tema
Rusijos deputatas apie NATO pratybas Baltijos jūroje: mes negalime būti abejingi
NATO pratybos "Baltops 2020": Baltijos laivynas saugo Rusijos sienas
Lietuva dėl kovos su Rusija brenda į skolas
Rusija užėmė pirmąją vietą Lietuvos eksporto sąraše
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Koronaviruso testas

Mokslininkas papasakojo apie padidėjusį koronaviruso užkrečiamumą dėl mutacijų

(atnaujinta 14:12 2020.07.12)
Pasak jo, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Užsikrėčiamumas koronaviruso infekcija padidėjo 30 procentų, interviu "South China Morning Post" sakė Honkongo universiteto medicinos mokyklos dekanas profesorius Gabrielis Leungas.

Pasak mokslininko, šio rodiklio augimą lemia DNR mutacijos.

Jis pažymėjo, kad vietinis tyrimas patvirtino tarptautinės mokslininkų komandos išvadas dėl padidėjusio viruso užkrečiamumo.

Taigi, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje baigtas pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 tyrimas
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse