JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Pompėjas planuoja susitikti su Kinijos vyriausybės atstovais

(atnaujinta 22:45 2020.06.14)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas jau grasino taikyti sankcijas ir panaikinti specialų Honkongo statusą. Kinija atmetė bet kokią kritiką ir pareiškė, kad Honkongo klausimai yra išimtinai jos vidaus reikalas

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas planuoja susitikti su KLR vyriausybės atstovais Havajuose, cituodamas šaltinius praneša laikraštis "Politico".

Anot laikraščio, Pompėjaus kelionės planai vis dar rengiami.

Valstybės departamentas atsisakė komentuoti šią informaciją. Kinijos ambasada JAV taip pat neatsakė į "Politico" prašymą.

Pastaruoju metu santykiai tarp JAV ir Kinijos vėl pablogėjo dėl Kinijos parlamento rengiamo įstatymo projekto, skirto apsaugoti šalies ypatingo administracinio regiono — Honkongo, kuriame, pasak Vašingtono, siekiama panaikinti aukštą jos autonomiją, —nacionalinį saugumą.

JAV prezidentas Donaldas Trampas jau grasino taikyti sankcijas ir panaikinti specialų Honkongo statusą. Kinija atmetė bet kokią kritiką ir pareiškė, kad Honkongo klausimai yra išimtinai jos vidaus reikalas.

Be to, JAV valdžia, įskaitant prezidentą, kaltina Kiniją nesugebėjimu suvaržyti koronaviruso plitimo, faktų slėpimu ir pavėluota reakcija.

Kinijos valdžia ne kartą teigė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

Tegai:
Kinija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Nufilmuotas amerikiečių bandymas blokuoti Rusijos patrulį Sirijoje
Baltarusijos naftos perdirbimo gamykla iš Lietuvos jau gauna amerikietišką naftą
"Indiškos atostogos" Vilniuje: kur vyks jogos pamokos ir šokių pasirodymai
Koronaviruso testas

Mokslininkas papasakojo apie padidėjusį koronaviruso užkrečiamumą dėl mutacijų

(atnaujinta 14:12 2020.07.12)
Pasak jo, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Užsikrėčiamumas koronaviruso infekcija padidėjo 30 procentų, interviu "South China Morning Post" sakė Honkongo universiteto medicinos mokyklos dekanas profesorius Gabrielis Leungas.

Pasak mokslininko, šio rodiklio augimą lemia DNR mutacijos.

Jis pažymėjo, kad vietinis tyrimas patvirtino tarptautinės mokslininkų komandos išvadas dėl padidėjusio viruso užkrečiamumo.

Taigi, jei kovo mėnesį vienas užkrėstas asmuo galėjo užkrėsti du ar tris žmones, dabar šis skaičius padidėjo iki keturių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje baigtas pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 tyrimas
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse
Lašiniai

Dietologė įvardijo situaciją, kada lašiniai padeda mesti svorį

(atnaujinta 11:48 2020.07.12)
Vis dėlto verta atsiminti, kad kiaulių taukai yra labai kaloringas produktas, todėl nederėtų jais piktnaudžiauti

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lašiniai gali padėti numesti svorio, tačiau tik vienu konkrečiu atveju. Dietologė Elena Solomatina apie jį papasakojo interviu Sputnik radijui.

Lašiniai visuomenės galvoje laikomi vienu kenksmingiausių produktų. Tai viskas, kas susiję su beveik šimtu procentų riebalų, kurių buvimas yra glaudžiai susijęs su kažkuo kenksmingu.

Tačiau tai yra klaidinga nuomonė, sako Elena Solomatina. Jos nuomone, visa esmė yra kiaulinių taukų vartojimo kiekis ir būdas.

"Sumuštinis iš nesmulkintų grūdų duonos su kiauliena ir daržovėmis puikiai patenkins jūsų alkį. Net ir dėl tokio maisto galite numesti svorio. Po tokio sumuštinio nenorėsite valgyti ilgai, nes jame yra daug kalorijų. Šiuo atžvilgiu kiaulių taukai yra nuostabūs", — sakė ji.

Vis dėlto verta atsiminti, kad kiaulių taukai yra labai kaloringas produktas. Jei naudosite jį kaip apetito ribojimą, svarbu per daug nevalgyti, sako dietologė Jelena Solomatina.

"Lašiniai yra labai, labai kaloringas produktas. Tai yra šimtaprocentiniai riebalai. Paprastai riebalai sunaudojami ne daugiau kaip 10–30 gramų. Tokio biologiškai aktyvių medžiagų yra daug daugiau nei svieste. Žmonėms, linkusiems į antsvorį ir tie, kurie jau turi aukštą cholesterolio kiekį, turėtų suvalgyti ne daugiau kaip 10 gramų per dieną. Visi kiti turėtų valgyti ne daugiau kaip 30 gramų", — interviu Sputnik radijui pasakojo dietologė.

Tegai:
antsvoris, maistas
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas apie smarkius potvynius vakarų Ukrainoje
ULAC: netvarkinga stovyklavietė vilioja graužikus, platinančius užkrečiamas ligas