Kinijos gydytojai tikrina žmones, kurie arba gyveno netoli Sinfadi didmeninio turgaus arba apsilankė joje 2020 metų birželio 14 dieną

Pekinas paskelbė apie didelę COVID-19 plitimo riziką

(atnaujinta 14:05 2020.06.15)
Savaitgalį Kinijos sostinėje uždarytas didžiausias "Sinfadi" didmeninis turgus dėl aptikto koronaviruso

VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Tolesnio COVID-19 plitimo rizika Pekine dėl naujo protrūkio didžiausiame miesto didmeniniame turguje yra labai didelė, sakė Pekino vyriausybės spaudos tarnybos vadovas Xu Hejian.

Didžiausias "Sinfadi" didmeninis turgus Fengtai rajone šeštadienį buvo laikinai uždarytas, kai epidemiologinio tyrimo metu aptiktas koronavirusas ant importuotos lašišos pjaustymo lentos. Fengtai srityje buvo įvestas karinis režimas, o ekstremaliųjų situacijų visuomenės sveikatos srityje lygis vėl buvo padidintas iki II.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Dėl klasterinio protrūkio Pekino "Sinfadi" turguje yra labai didelė epidemijos plitimo rizika", — Xu Hejian citavo RIA Novosti.

Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos imsis ryžtingų priemonių, atliks išsamius epidemiologinius tyrimus turguje ir aplinkinėse teritorijose, nustatys užkrato šaltinį, taip pat patikrins protrūkio ir kaimyninių sričių žmones.

Pekino vyriausybės atstovai taip pat teigė, kad sekmadienį mieste 76 499 žmonės buvo patikrinti dėl koronaviruso, 59 testai buvo teigiami.

Pirmadienio rytą pranešta, kad sekmadienį mieste buvo nustatyti 42 COVID-19 atvejai, 36 iš jų turėjo klinikinių apraiškų, šeši atvejai — besimptomiai. Iš viso miesto ligoninėse šiuo metu gydosi 79 žmonės, sergantys COVID-19.

Iki birželio 11 dienos Pekine 56 dienas nebuvo užfiksuotas nė vienas vietinis koronavirusinės infekcijos atvejis.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, Pekinas, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2130)
Dar šia tema
Ekonomistas įvertino pardavimų kritimą Lietuvoje dėl COVID-19
Nustatytų koronaviruso atvejų Lietuvoje skaičius siekia 1768
Ekspertas papasakojo, kaip išvengti naujų infekcijos atvejų panaikinus COVID priemones
Vakcina nuo koronaviruso

PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso

(atnaujinta 09:25 2020.07.06)
Tuo pačiu vyriausioji organizacijos tyrėja taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) susidomėjo Rusijos vakcina nuo COVID-19, pasakojo RIA Novosti vyriausioji tyrėja Sumija Svaminatan.

"Mes žinome, kad vykdomi [vaisto nuo koronaviruso — Sputink] Avifaviro tyrimai. Vyksta du ar trys vaistų testai, todėl laukiame rezultatų. Bet, be to, mes esame susidomėję ir Rusijos vakcina", — sakė ji.

Ji priminė, kad PSO turi Solidarumo testų programą, kuria siekiama keistis duomenimis apie vaistus ir vakcinas nuo koronavirusinės infekcijos. Ji taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti.

Dabar Rusija nedalyvauja "Solidarumo bandymuose". Agentūros duomenimis, prie programos taip pat neprisijungė JAV, Didžioji Britanija, Kinija ir Prancūzija.

Anksčiau "Vektor" centro generalinis direktorius Rinatas Maksiutovas RIA Novosti sakė, kad centre sėkmingai sukurti trys koronavirusinės infekcijos vakcinos prototipai buvo sėkmingai išbandyti. Be to, šiuo metu bandoma SIC sukurta vakcina, pavadinta "Gamalei" ir Gynybos ministerijos vardu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2130)
Dar šia tema
Skėtis nuo koronaviruso. Rusiškasis vaistas apsaugos nuo rudens bangos
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video