Kanados instruktoriai moko Ukrainos karius pagal UNIFIER programą

Į Ukrainą sugrįš Kanados karo instruktoriai

(atnaujinta 11:47 2020.06.15)
Šių metų balandį kelios misijos, kuriose dalyvavo Kanados kariai, buvo pristabdytos dėl koronaviruso plitimo ir įvestų apribojimų

VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Kanados karo instruktoriai sugrįš į Ukrainą, kur atnaujins kareivių mokymą, praneša "CBC" su nuoroda į Gynybos ministerijos pranešimą.

2015 metais Kanada pirmą kartą į Ukrainą išsiuntė apie 200 karių, kad šie apmokytų vietos kariškius. 2020 metų balandį ši ir dar kelios misijos buvo pristabdytos dėl koronaviruso plitimo ir nustatytų apribojimų.

Kanalas "CBC" pažymi, kad Ukrainoje, nepaisant ligos protrūkio, liko apie 60 Kanados karių.

"Peržiūrėjus situaciją, įskaitant sveikatos apsaugos priemonių ir su COVID-19 susijusių rizikų analizę, buvo nuspręsta siųsti dar 90 žmonių iš Ginkluotųjų pajėgų", — kanalas cituoja Kanados ginkluotųjų pajėgų atstovės Lėjos Kampbel (Leah Campbell) elektroninio laiško tekstą.

Kariai atvyks į vietą birželį ir turės karantinuotis 14 dienų.

"Pasibaigus izoliacijos laikotarpiui, jie bus pasirengę tęsti savo misiją padėti Ukrainos saugumo pajėgoms", — sakoma pranešime.

Kampbel taip pat nurodė, kad Kanadoje kol kas lieka apie 50 Kanados karių, tačiau jie galės dalyvauti mokymo misijoje Ukrainoje, "kai aplinkybės leis".

2019 metų kovą Kanados vyriausybė trejiems metams pratęsė karinių mokymų misiją "UNIFIER" Ukrainoje. Kanados vyriausybė ir ginkluotosios pajėgos operaciją "UNIFIER" pradėjo, reaguodamos į Ukrainos vyriausybės prašymą. Tai mokymo misija vykdoma tarptautinio jungtinio komiteto, kuriam priklauso Ukraina, JAV, Kanada ir Jungtinė Karalystė, ribose.

Tegai:
JAV, Kanada, kariai, Ukraina
Vestuviniai žiedai, archyvinė nuotrauka

Lietuva pagal skyrybų skaičių ES tapo antilydere

(atnaujinta 15:35 2020.07.12)
Respublika pasidalino pirmąją sąrašo vieta su Latvija. Abiejų šalių apskaičiuoti rodikliai yra 3,1 skyrybų tūkstančiui žmonių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Remiantis statistikos agentūros "Eurostatas" duomenimis, Lietuva įėjo į ES antilyderių sąrašą pagal skyrybų skaičių 2018 metais.

Lietuva pasidalino pirmąją sąrašo vieta su Latvija. Abiejų šalių apskaičiuoti rodikliai yra 3,1 skyrybų tūkstančiui žmonių. Tai seka Danija (2,6) ir Švedija (2,5). Ketvirtoje vietoje buvo Estija ir Suomija, abiejose valstijose po 2,4 skyrybų tūkstančiui gyventojų.

​Mažiausias skyrybų procentas nustatytas Maltoje (0,7 skyrybų tūkstančiui žmonių), Airijoje (0,7 pagal 2017 m.), taip pat Slovėnijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje ir Italijoje (1,5 visose trijose šalyse).

Pastaraisiais dešimtmečiais vis daugiau žmonių išsiskyrė ES. Taigi, 2017 metais tūkstančiui žmonių ES buvo dvi skyrybos, tai yra dvigubai daugiau nei 1965 metais, užfiksuotas bendras skyrybų procentas (0,8).

Tegai:
ES, skyrybos, Baltijos šalys
Dar šia tema
Tarp Baltijos šalių pigiausias maistas Lietuvoje
Lietuva šalių, kur natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas didžiausias ES šalyse, sąraše
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros