Заседание Верховной рады Украины, архивное фото

Rados deputatas pasiūlė pripažinti, kad Ukraina yra "atiduota į TVF rankas"

(atnaujinta 11:32 2020.06.17)
Partijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" pirmininkas Vadimas Rabinovičius pareiškė, kad ukrainiečiai yra "beprotnamyje, kuriam vadovauja ministras pirmininkas, negalintis valdyti šalies"

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatas, frakcijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" pirmininkas Vadimas Rabinovičius, susipažinęs su nauju vyriausybės programos variantu, pasiūlė prezidento remiamai frakcijai "Tautos tarnas" pripažinti, kad Ukraina atiduota į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Amerikos finansininko Džordžo Sorošo rankas.

TVF
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Anksčiau ministrų kabinetas pateikė Radai vyriausybės veiklos programos projektą. Programa pateikiama dešimtyje puslapių, joje nėra konkrečių skaičių ar rodiklių. Rados Finansų, mokesčių ir muitų politikos komitetas sukritikavo dokumentą ir rekomendavo parlamentui peržiūrėti programą.

"Ministrų kabineto programa yra tokia pati kaip ir premjeras. Taip, joje yra trimis puslapiais teksto daugiau nei ankstesnėje versijoje, o dar ten yra piešiniai... Parašykite [kreipiasi į "Tautos tarno" deputatus — Sputnik] sąžiningai, kad Ukraina užkariauta ir atiduota į Tarptautinio valiutos fondo ir Sorošo rankas. Pas mus žudikai vaikščioja gatvėmis, Sorošas "siurbia kraują" iš Ukrainos, TVF žudo mūsų perspektyvas. Net į Lenkiją ukrainiečiai kviečiami be karantino, nes ten reikalingi vergai — nėra kam skinti braškių", — pareiškė Rabinovičius antradienį kanalo "112. Ukraina" eteryje.

Politikas mano, kad pagrindinis dabartinės valdžios tikslas yra "eskaluoti antirusišką retoriką". Jis pabrėžė, kad Ukrainai reikia užmegzti ryšius su NVS šalimis, kad atkurtų ekonomiką, o ne siekti patekti į Europą.

"Mums visada atrodo, kad valstybė yra rimta mašina, analizuojanti situaciją. Bet taip nėra. Žmonės, kurie šiandien valdo šalį, pabėgo iš beprotnamio, nesupranta, kur jie pateko, nežino, ką daryti su šia valdžia", — apibendrino Rabinovičius.

Anksčiau TVF Valdytojų taryba patvirtino naują paramos Ukrainai 18 mėnesių programą, kurios bendra suma siekia 5 milijardus dolerių, o pirmoji dalis sudarė 2,1 milijardo dolerių.

Kijevas
© Sputnik / Стрингер

Džordžas Sorošas yra amerikiečių finansininkas ir investuotojas. Jo veikla vertinama dviprasmiškai: apie milijardierių dažnai kalbama kaip apie finansinį spekuliantą. Sorošo bendrovė "Quantum" per beveik 40 veiklos metų uždirbo rekordinius ribotos rizikos fondams 35 milijardus dolerių. Vien iš JAV hipotekų krizės metu finansininkas per dvejus metus uždirbo apie 1 milijardą dolerių. Sorošas taip pat aktyviai dalyvauja politikoje: jo fondai ne kartą buvo kaltinami organizavus valdžios pakeitimą keliose valstybėse. Pats finansininkas neneigia, kad jo pinigai, pavyzdžiui, padėjo surengti "oranžinę revoliuciją" Ukrainoje 2004 metais ir "Euromaidaną" 2013 metais.

Tegai:
Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Dar šia tema
Ukrainos Radoje pareikalauta nustoti lopyti "sieną" su Rusija
Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
Ukraina pareiškė, kad TVF nebereikalauja didinti dujų kainas
Rados deputatas papasakojo, kaip TVF verčia Ukrainą pirkti brangias dujas
Pistoletas su šaudmenimis, archyvinė nuotrauka

Rusija pradeda naujų specialių pistoleto šovinių gamybą

(atnaujinta 11:18 2020.07.09)
Nauji šoviniai skirti pistoletui "Udav", kurio buožės talpa yra 18 šovinių — dešimčia daugiau nei pistoleto "Makarov"

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Centrinis mašinų inžinerijos tyrimų institutas ("Rostech" dalis) pradeda masinę naujų pistoletų šovinių gamybą, instituto spaudos tarnyba pranešė RIA Novosti.

"Institutas ruošia devynių milimetrų šovinio su padidinta skverbimosi galia kulka (indeksas 7H42) ir devynių milimetrų šovinio su sumažintu kulkos greičiu (indeksas 7U4) masinę gamybą. Abu šoviniai pagaminti kaip dalis "Udav" projekto darbų ir yra skirtos devynių milimetrų pistoletui, žinomam kaip "Udav", — sakoma pranešime.

Padidėjusio skvarbumo šovinys geba prasiskverbti į antros apsaugos klasės neperšaunamą liemenę, įskaitant audinį, ir iš žymiai didesnio nuotolio nei analogai. Naujas šaudmuo taip pat užtikrina labai mirtiną poveikį ir yra vienas galingiausių devynių milimetrų kalibro atstovų pasaulyje.

Antroji naujovė yra šovinys su sumažintu kulkos greičiu. Naujoviškas šovinio sukurtos kulkos dizaino bruožas — priekiniame šerdies gale esantis pjovimo kraštas, sudarytas iš dviejų plokščių paviršių, ir padidėjusi masė. Tai kartu leido sutaupyti kulkos kinetinę energiją tokiu lygiu, kad būtų galima pramušti antros apsaugos klasės neperšaunamą liemenę. Tuo pačiu metu naujo šovinio kulkos skrydžio greitis yra daug mažesnis nei prototipų, o tai leidžia užtikrinti mažiausią įmanomą šūvio garso lygį ir liepsną.

Devynių milimetrų kalibro pistoletas "Udav" yra visiškai rusiškas gaminys, surinktas iš rusiškų komponentų. Naujasis pistoletų kompleksas yra išlaikęs valstybinius testus ir yra rekomenduojamas armijos aprūpinimui. Tarpžinybinė komisija, kuri priima sprendimą dėl pistoleto "Udav" priėmimo į masinę gamybą, baigė darbą, o pistoletas gavo raidinį kodą O1. Jo buožės talpa yra 18 šovinių — dešimčia daugiau nei pistoleto "Makarov".

Šaudymui iš "Udav" galima naudoti visų rūšių 9x21 mm kalibro šaudmenis — su įprastomis, su šarvus pramušančiomis, su padidinto stabdymo veiksmo, su sumažinto įsiskverbimo veikimo, su padidinto pramušimo ir su ikigarsinio greičio kulkomis.

Tegai:
pistoletas, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Darbas pagal gaublį: Rusijos projekto 22350 fregatų ypatybės
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu
Kodėl Indija pasirengusi išleisti 2 mlrd dolerių Rusijos naikintuvams MiG-29 ir Su-30
 RT logotipas, archyvinė nuotrauka

Rusijos nuolatinė atstovybė draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžiokle"

(atnaujinta 09:25 2020.07.09)
Organizacija paragino ESBO atstovą žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemą Dezirą atsakyti į dar vieną žiniasklaidos cenzūros pavyzdį

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Nuolatinė Rusijos Federacijos atstovybė prie ESBO draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžioklės" tęsiniu. Tai teigiama organizacijos Twitter pranešime.

Nuolatinė misija paragino ESBO atstovą žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemą Dezirą "atsakyti į dar vieną žiniasklaidos cenzūros ir įsipareigojimų žiniasklaidos laisvės srityje pažeidimo pavyzdį".

RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian taip pat atsakė į draudimą transliuoti RT respublikoje.

"Gerbiama Lietuvos radijo ir televizijos komisija, kuri uždraudė RT Lietuvoje. Dmitrijus Kiseliovas neturi nieko bendro su "Russia Today". Dmitrijus Kiseliovas vadovauja naujienų agentūrai MIA "Rossija segodnia". Net jei "Google" vertėjas jums pasakys, kad "Rossija segodnia" verčiama kaip "Russia Today", — rašė ji savo "Telegram".

Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu. LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad transliacija buvo sustabdyta, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

Anksčiau septynių RT kanalų transliaciją uždraudė Latvijos reguliavimo institucija.

Iš tikrųjų Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Nuo 2014 metų Europos Sąjunga taiko Kiseliovui sankcijas. Tačiau pati MIA "Rossija segodnia" nėra įtraukta į jokį sankcijų sąrašą.

Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą laikytis demokratijos ir žodžio laisvės principų".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, ESBO, RT
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
Lietuva kovoja su RT. O gal reikėtų su "fake'ų kūrėjais" iš JAV?
Simonian sureagavo į galimybę Estijoje uždrausti RT
Čeryševa: Europos pozicija "Sputnik Estija" atžvilgiu yra nusikalstama tyla
Gyvenamasis rajonas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Lietuva pasiekė rekordinį būsto nuomos kainų augimą ES

(atnaujinta 15:03 2020.07.09)
Turimais duomenimis, per pastaruosius trylika metų nuomos kainos šalyje išaugo daugiau nei šimtu procentų

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuvoje per pirmąjį šių metų ketvirtį būsto nuomos kainos padidėjo labiausiai ES, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2007 metais, tai liudija "Eurostato" duomenys.

Per šį laikotarpį šalyje nuoma pabrango 101,8 proc. Čekija buvo antrojoje vietoje (82,2), o Vengrija (75,1) — trečiojoje.

Vienintelė ES šalis, kurioje užfiksuotas nuomos kainų sumažėjimas, buvo Graikija (-17,5).

Tuo tarpu Liuksemburgas (91,4), Austrija (91,3) ir Švedija (82,8) tapo ES būsto kainų lyderėmis. Didžiausias nekilnojamojo turto vertės sumažėjimas pastebėtas Graikijoje (-35,6), Rumunijoje (-23,6) ir Airijoje (-17,5).

Duomenys apie Graikiją yra tik 2019 metų.

Nuo 2007 metų iki 2020 metų pirmojo ketvirčio būsto nuoma ES šalyse pabrango 20,8 proc., o būsto kainos — 20,5 proc.

Tegai:
nekilnojamas turtas, buto nuoma, Lietuva, ES, Eurostatas
Dar šia tema
Lietuva atsidūrė tarp antilyderių ES pagal išlaidas šeimos pašalpoms
Lietuva aplenkė Latviją pagal darbinį amžių ES
Tarp Baltijos šalių pigiausias maistas Lietuvoje