JAV kongreso pastatas

Kas 10-as amerikietis mano, kad JAV kariavo su Rusija Antrojo pasaulinio karo metu

(atnaujinta 14:07 2020.06.22)
Jungtinėse Valstijose atlikta apklausa parodė, kad dalis gyventojų nežino, kas iš tikrųjų buvo JAV priešas Antrojo pasaulinio karo metu, ir koks įvykis minimas gegužės 8 dieną

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Kas dešimtas amerikietis (11 %) mano, kad Rusija Antrojo pasaulinio karo metu buvo JAV prieše. Tai patvirtina Sputnik.Nuomonės apklausos duomenys.

Teisingai pagrindinius JAV priešus 1941–1945 metais — Vokietiją ir Japoniją — įvardijo atitinkamai 77 % ir 67 % respondentų. 5 % mano, kad Amerika kariavo su Kinija. 

69 % respondentų arba nežino (42 %), kad gegužės 8-ąją Jungtinėse Valstijose minima Pergalės diena Europoje (V-E Day), arba neteisingai atsakė į klausimą (27 %).

Tuo tarpu 63 % teisingai apibrėžė Holokaustą kaip žydų genocidą Antrojo pasaulinio karo metu, o 12 % neturėjo supratimo apie šio žodžio reikšmę.

Kas 10-as amerikietis mano, kad JAV kariavo su Rusija Antrojo pasaulinio karo metu
© Sputnik
Sputnik.Nuomonės apklausos rezultatai

Apklausą "Sputnik News" užsakymu Jungtinėse Valstijose atliko seniausia Prancūzijos visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė "IFop" 2020 metų gegužės 22–25 dienomis. Joje dalyvavo 1 004 respondentai, vyresni nei 18 metų. Maksimali statistinė paklaida neviršija 3,1 % esant 95 % patikimumui.

Sankt Peterburgo valstybinio universiteto Amerikos tyrimų katedros docentas Grigorijus Jaryginas interviu Sputnik radijui pažymėjo, kad tai laiko tendencijos, o ateityje bus vis mažiau žmonių, kurie suvoks šį istorinį įvykį.

"Amerikos visuomenė, kaip ir Europos, turbūt vis mažiau reikšmės teikia įvykiams, kurie įvyko beveik prieš 80 metų, tačiau šiuolaikiniame kontekste pasakyčiau, kad tai nėra propaganda, o istorijos perskaitymas su skirtingais nacionaliniais akcentais. Istorija turėtų būti skaitoma apskritai be akcentų. Mes matome, kad šiuo metu skirtingos šalys tiek Azijoje, tiek Vakaruose visgi su savo nacionaliniu akcentu skaito ją. Tai liudija JAV priešo suvokimas Antrojo pasaulinio karo metu. Iš tikrųjų tai buvo Vokietija, bet Jungtinėms Valstijoms greičiausiai labiausiai suprantamas priešo apibrėžimas tai Japonija tuo metu", — pasakė jis.

Jaryginas pridūrė, kad koreguojamas problemų, su kuriomis susidūrė visa pasaulio bendruomenė tais laikais, supratimas. Anot jo, istorija reikalauja tikslumo ir naudojimo tinkamame kontekste.

"Manau, kad JAV švietimo sistema duoda tokį rezultatą. Ir ne tik JAV, bet ir ten, kur iš viso istorija nėra pagrindinis dalykas, kuris nėra privaloma programos dalis, tokia visuomenė tam tikrais etapais patirs tokių apklausų rezultatą, kai terminas neteisingai interpretuojamas, neteisingai suprantamas, o tada per juos neteisingai suprantama istorija. Be abejo, tai neigiamai veikia visuomenės supratimą apie tai, kas įvyko, karo suvokimą, suvokimą per kinematografą", — pasakė jis.

Jaryginas teigia, kad keista, jog Europoje, kuri nukentėjo nuo nacizmo, pastebimi tie patys vertybių persvarstymo procesai.

"Sputnik" — viena didžiausių tarptautinių žiniasklaidos priemonių, apimanti multimedines šalių ir regionų interneto svetaines, kurios transliuoja naujienas 33 kalbomis, analoginę ir skaitmeninę transliacijas rusų, anglų, prancūzų ir kitomis kalbomis daugiau nei 90 pasaulio miestų ir internete. Sputnik naujienų kanalai visą parą teikia informaciją pagrindiniams leidiniams visame pasaulyje anglų, arabų, kinų, ispanų ir persų kalbomis.

Sputnik informacijos šaltinių auditorija yra daugiau nei 80 milijonų lankytojų per mėnesį, bendras Sputnik sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose viršija 20 milijonų. 24 redakciniuose centruose visame pasaulyje, nuo Biškeko iki Kišiniovo ir nuo Pekino iki Montevidėjaus, dirba daugiau kaip tūkstantis įvairių tautybių žmonių. Sputnik yra žiniasklaidos grupės MIA "Rossija segodnia" narė, jos pagrindinė būstinė yra Maskvoje.

Tarptautinis projektas Sputnik.Nuomonės prasidėjo 2015 metų sausio mėnesį. Projektas reguliariai tiria visuomenės požiūrį Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose aktualiausiais socialiniais ir politiniais klausimais. Projekto partneriai yra gerai žinomos mokslinių tyrimų kompanijos "Populus", "IFop" ir "Forsa".

Tegai:
Pergalės diena, JAV, Rusija, Antrasis pasaulinis karas, Sputnik.Nuomonės
Dar šia tema
JAV išleido monetą apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare be TSRS
Ekspertas: JAV moneta apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare — piktas kėslas
Rusija atsakė į Bulgarijos žodžius apie TSRS vaidmenį Antrajame pasauliniame kare
Amerikiečių veteranas paragino nenuvertinti TSRS vaidmens Antrajame pasauliniame kare
"Žvalgyba žinojo viską": kas vyko pirmosiomis Antrojo pasaulinio karo valandomis
Apklausa: dauguma lenkų dėkingi Raudonajai armijai už išlaisvinimą
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas
 Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Bild": derybos dėl "Sputnik V" vakcinos tiekimo Vokietijai yra aklavietėje

(atnaujinta 18:32 2021.05.09)
Rusija negalės tiekti savo "Sputnik V" vakcinos Vokietijai 2021 metų birželio – liepos mėnesiais, o po šio laikotarpio jos poreikis išnyks dėl to, kad išsiplės kitų vakcinų tiekimas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija negalės pristatyti vakcinos "Sputnik V" iki rugpjūčio mėnesio dėl vėluojančios gamybos ir susitarimo su Indija, derybos dėl tiekimo pateko į aklavietę, praneša leidinys "Bild" su nuoroda į darbo grupę prie Vokietijos ekonomikos ministerijos.

Pasak laikraščio šaltinio, derybos yra "tikrai mirusios", nes po vasaros planuojama, kad Vokietija gaus pakankamai kitų koronaviruso vakcinų iš kitų gamintojų.

Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar neatliko rusiško vaisto sertifikavimo, ES reikalavimai pasirodė "didesni, nei tikėtasi Maskvoje", rašo bulvarinis leidinys.

Anksčiau kelios Vokietijos federalinės žemės paskelbė ketinančios vienašališkai įsigyti "Sputnik V: vakciną, o Bavarijoje valdžia pasirašė ketinimų susitarimą.

Rusijos "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau patvirtinta 64 šalyse, kuriose iš viso gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, vakcinos veiksmingumas yra 97,6%, o tai yra daugiau nei anksčiau medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6%) nurodyti dyžuomenys, anksčiau pranešė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus tyrimų centras.

Tegai:
COVID-19, Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Pasauliniame vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19
Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"
Sakūros, archyvinė nuotrauka

Gegužės 10-16 dienų horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:50 2021.05.09)
Savaitę nenuvils. Bus daug gerų dalykų bei puikių pokyčių. Per šį laikotarpį būtina užsiimti savarankiškais mokymais, spręsti finansinius klausimus, stiprinti santykius

Bet įsitikinkite, kad suteiksite sau laiko atsipalaiduoti. Raskite minutę paprastiems malonumams. Tai leis nepervargti ir užbaigti savaitę labai sėkmingai.

Avinas (03.21-04.20) 

Avinas turės gerą savaitę. Sėkmės jums: dabar atėjo laikas derėtis dėl jums svarbių dalykų. Savaitės viduryje galite rizikuoti ir labiau improvizuoti.

Finansiniai ir karjeros klausimai išsispręs sėkmingai, verta tik šiek tiek pastangti.

Jautis (04.21-05.21)

Vaisinga savaitė, jūs turėsite daug ką nuveikti, ir jūs būsite patenkinti savo darbo rezultatais. Jūs nepamiršite apie kasdienius klausimus ir apie savarankiškumą. Esate užsiciklinę  dėl savęs, ir todėl nenorėsite susidoroti su partnerio susirūpinimu.

Tai yra gera taktika, jei norite nutraukti santykius. Jei ne, skirkite jam bent šiek tiek dėmesio. Pinigai patys eina į jūsų rankas — jūsų užduotis jų nepaleisto.

Dvyniai (05.22-06.21)

Dvyniai bus dėmesio centre ir galės pademonstruoti savo oratoriaus sugebėjimus. Bendravimas yra jūsų aistra, jūs pasieksite daug.

Tuo geriau, nes savaitė suteiks jums daugybę derybų ir "pasirodymų",  laikas gerai viską apgalvoti, atsipalaiduoti ir atvėsti. Puikiai seksis derinti darbus ir poilsį.

Vėžys (06.22-07.22)

Savaitę jūs pradėsite ne per geriausiai — nebus nė jėgų, nė noro noras ką nors veikti. Bet vėliau atsikvėpsite — energija atsiras kaip per stebuklą, iki savaitės pabaigos ir perpildys jus.

Galite nuversti kalnus, svarbiausia pasukti tinkama linkme ir taupyti energiją. Kad šiais "kalnais" būtų ne pletkos ir traumos, o didingi veiksmai.

Liūtas (07.23-08.23)

Gera savaitė darbui. Į galvą šaus daug genialių idėjų. Tačiau ne visos bus genialios, todėl dar teks atskirti svarbius dalykus nuo tų, kurie galės kurį laiką palaukti.

Ir kai jums pavyks, jūs galisite lengvai įkūnyti savo drąsiausias gyvenime idėjas. Jums padės tikslingumas ir tikėjimas pergale.

Mergelė (08.24-09.22)

Mergelėms šią savaitę darbas bus pirmoje vietoje. Palankus laikotarpis siekti didelių tikslų.

Meilė bus kažkur fone, bet nepamirškite apie tai — savaitės viduryje prasideda labai geras laikas naujoms pažintims, galima sėkmingai pagerinti santykius ir net pereiti prie naujo lygio.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Svarstyklėms ateina puikus laikas tvarkyti finansinius reikalus. Jūs uždirbsite, išleisite, investuosite, derėsitės.

Tai nėra lengva, įtampa bus didelė, bet ji to verta. Svarbiausia yra suteikti sau laiko viską apsvarstyti ir atsikvėpti, kad iki savaitės pabaigos dar liktų daug jėgų, ir neperdegti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Skorpionai sėkmingai derins verslą su asmeniniu gyvenimu. Teks subalansuoti tarp jų, skirti laiko ir tiems, ir aniems dalykams.

Ne lengviausia užduotis, bet Jums pasiseks. Abiejose srityse galimos labai svarbios pažintys ir su tuo susiję svarbūs pokyčiai.

Šaulys (11.22-12.21)

Šaulys pajus pokyčių vėją. Jis kvies į kelią, į tolimus karštus, keliones. Na, jūs pernelyg ilgai sėdite vienoje vietoje, atėjo laikas išsklaidyti.

Jei nepavyks tą pačią minutę, prieš akis dar tris mėnesiai, galite suplanuoti kelionę. O ruoštis pradėkite dabar.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Jei pirmadienį turite laisvą dieną — skirkite ją hedonizmui. Mėgaukitės skaniu maistu, pasivaikščiokite gražiose vietose, patogiuose drabužiuose, nusipirkite ko nors gražaus ir džiuginančio.

Kaupkite jėgas likusiai savaitės daliai. Ir ji atneš jums daug naujų dalykų, ir teks greitai reaguoti į visas naujas situacijas.

Vandenis (01.21-02.19)

Vandenį laukia įvairių pokyčių, galimas persikraustymas, didelis krūvis darbe. Tuo pačiu metu, nesvarbu, kaip keista tai bebūtų geriausia išspręsti daugumą užduočių iš namų.

Naminių reikalų taip pat bus daug. Nenuvertinkite jų — šeimos rūpesčiai dabar yra labai svarbūs. Vėliau jie atneš jums malonumą.

Žuvys (02.20-03.20)

Žuvys turėtų užsiimti savarankišku ugdymu — tinkamas laikas mokytis, gauti naujas žinias, dirbti su visomis informacijos rūšimis.

Žvaigždės taip pat pataria daug laiko skirti šeimai ir antrajai pusei. Harmoningi santykiai ir meilė jums suteiks jėgų.

Tegai:
horoskopas