NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka

NATO generalinis sekretorius ragina palaikyti dialogą su Rusija

(atnaujinta 16:04 2020.06.30)
Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino atnaujinti dialogą su visomis NATO šalimis, kad būtų išsamiai apsvarstyti visi saugumo klausimai Europos žemyne ​​ir euroatlantinėje erdvėje

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas mano, kad dialogas yra geriausias būdas sąjungininkams bendrauti su Rusija, ir nereikia bijoti su ja kalbėti, praneša RIA Novosti.

"Aš turiu daug patirties bendradarbiaudamas su Rusija Norvegijoje. Ir mano žinutė visiems NATO sąjungininkams: nebijokite kalbėti su Rusija. Rusija yra mūsų kaimynė ir mes esame suinteresuoti deeskalacija, ginklų varžybų ir naujo šaltojo karo prevencija... Dialogas yra geriausias bendradarbiavimo su Rusija būdas. Jei ji mums prieštaraus, žinoma, būsime pasirengę atsakyti. Jei ji bus pasirengusi bendradarbiauti ir pakeisti savo elgesį, mes taip pat būsime tam pasirengę", — sakė Stoltenbergas, kalbėdamas Vokietijos GIGA instituto vaizdo konferencijoje.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino atnaujinti dialogą su visomis NATO šalimis, kad būtų išsamiai apsvarstyti visi saugumo klausimai Europos žemyne ​​ir euroatlantinėje erdvėje.

Rusijos užsienio reikalų ministerija, atnaujindama derybas Rusijos ir NATO formatu, pažymėjo, kad naujo susitikimo sąlyga turėtų būti esminis pokalbis, "susitikimas dėl susitikimo" yra nepriimtinas.

Tegai:
bendradarbiavimas, Rusija, NATO
Dar šia tema
Vokietijos gynybos ministrė ragina su NATO suderinti "Rusijos grėsmės" suvokimą
Kas septintas lietuvis Baltijos šalis laiko NATO okupacijos zona
Vakcina nuo COVID-19 Sputnik V

Armėnija įvertino situaciją dėl "Sputnik V" įsigijimo

(atnaujinta 14:25 2021.03.02)
Kaip pabrėžiama, vakcinacija nuo koronaviruso jau prasidėjo nuo užsikrėtusių koronavirusu ir sveikatos apsaugos darbuotojų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusų vakcina "Sputnik V" greičiausiai bus importuota į Armėniją per ateinančią savaitę, šalis nupirks 15 000 dozių, sakė Armėnijos sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinio ligų prevencijos ir kontrolės centro direktoriaus pavaduotoja Gajanė Sahakian.

Vakcinacija nuo COVID-19, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Šiuo metu esame susitarimo pasirašymo su Rusija stadijoje. Labai tikėtina, kad per artimiausią savaitę vakcina jau bus importuota į Armėniją", — sakė Sahakian Sputnik Armėnijai.

Pasak jos, vakcinacija nuo koronaviruso jau prasidėjo nuo užsikrėtusių koronavirusu ir sveikatos apsaugos darbuotojų.

"Be to, Sahakian teigimu, naujoji "Sputnik V" partija bus naudojama nuo kovo vidurio tęsti vakcinaciją tiek sveikatos apsaugos darbuotojams, tiek pažeidžiamų grupių vyresniems kaip 65 metų žmonėms, tiek žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis. Galima sakyti, kad yra apie 600 tūkst. žmonių pažeidžiamose grupėse Armėnijoje. Ir jei bent 50 % šių piliečių bus paskiepyti, tai, pasak Sahakian, tai bus rimtas pasiekimas. Gajanė Sahakian pažymi, kad dabar lygiagrečiai deramasi dėl valstybinės ir kitos vakcinos pirkimo, tačiau dar nežinoma, koks tai bus vaistas ir kokiais kiekiais jis bus perkamas", — priduria Sputnik Armėnija.

Kaip rašo agentūra, paklausta, ką darys žmonės, norintys pasiskiepyti, bet nepatenkantys į nė vieną iš rizikos grupių, Sahakian atsakė: "Sveikatos apsaugos ministerija, vykdydama valstybės užsakymą, skiepys tik tuos, kurie yra įtraukti į pažeidžiamas grupes. Ministerija negali daryti įtakos privatiems sektoriams, kad šie įsigytų vakciną. Tačiau mes kuriame gaires, kurios leis privačiam sektoriui dalyvauti skiepų įsigijimo procese. Tačiau šiuo atveju skiepai bus mokami", — pridūrė ji.

Anksčiau Armėnijos sveikatos apsaugos pirmoji viceministrė Anahita Avanesian sakė, kad Armėnija pritarė "Sputnik V", "AstraZeneca" ir "Pfizer" vakcinų nuo koronaviruso naudojimui šalyje.

Tegai:
Sputnik V, vakcina, koronavirusas, Armėnija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO: mažiau nei 10% žmonių Žemėje turi antikūnų prieš COVID-19
Putinas įvertino Rusijos vakcinų nuo koronaviruso veiksmingumą
Ar įsileis į Europą "su politiškai neteisinga vakcina"
Tankas T-34, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Estijoje pasipiktino paminklo išniekinimu netoli Narvos

(atnaujinta 13:29 2021.03.02)
Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje išreiškė pasipiktinimą dėl memorialinio tanko T-34 išniekinimo netoli Narvos ir tikisi, kad vandalai bus surasti ir patraukti atsakomybėn.

Nežinomi vandalai kovo 1-ąją prie Narvos išniekino tanką T-34, ant jo rusų kalba parašydami įžeidžiamus užrašus. Ant tanko buvo parašyta "Kritę amfetamino karo herojai. 2018".

"Pats išniekinimo faktas sukelia gana suprantamą ir teisėtą pasipiktinimą. Aišku viena: tai nebuvo spontaniška akcija, jos įvykdymui pažeidėjai kruopščiai ruošėsi, ką patvirtina trafaretas, kurį jie panaudojo šiam tikslui. Ambasada tikisi, kad asmenys, įvykdę tokį vandalizmo aktą, bus rasti ir už tai atsakys", — rašoma ambasados ​​pranešime.

Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas.

Vienintelis išlikęs paminklinis tankas Estijoje yra šalia kelio, vedančio iš Narvos į Narva-Jesu, toje vietoje, kur Leningrado korpuso pajėgos, vadovaujamos generolo Fediuninskio, 1944 metų liepos 25–26 dienomis kirto Narvos upę. Tankas — labai įžymi vieta ne tik tarp turistų. Retas atvejis, kai vietinių vestuvių metu pravažiuojama pro šalį — jaunavedžiai šalio jo tradiciškai deda gėles, o prie vamzdžio rišamos juostelės.

Sovietiniai paminklai ir kapinės Lietuvoje yra niekinami reguliariai, kaip ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Ukrainoje. Maskva labai kritikuoja tokius veiksmus, susiedama juos su šių šalių istorijos perrašymo kursu.

Tegai:
vandalizmas, Estija, Rusijos ambasada
Dar šia tema
Latvijoje iš memorialo sovietų kariams pavogta patranka
Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
Rusija įvertino Lietuvos politikų reakciją į Rakučio pareiškimą apie Holokaustą
Konferencijų salė

Ekonomistas papasakojo, kaip krito privačių įmonių investicijos Lietuvoje

(atnaujinta 14:59 2021.03.02)
Kaip pažymėjo Povilauskas, labiausiai krito transporto ir pramonės sektoriuje veikiančių įmonių investicijos

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas pareiškė, kad privačių įmonių investicijos Lietuvoje pernai sumažėjo dešimčia procentų.

"Nemažai įmonių 2020 metais pristabdė investicijas ir dėl atsargesnio požiūrio į ateitį, ir dėl pandemijos sudėtingesnių sąlygų atvykti užsieniečiams, norintiems montuoti įrangą. 485 mln. eurų kritusios investicijos yra viena iš priežasčių, kodėl per metus smuko ir įmonėms kredito įstaigų suteiktų paskolų portfelis", — parašė jis Facebook'e.

Ekonomistas pranešė, kad labiausiai krito transporto ir pramonės sektoriuje veikiančių įmonių investicijos — atitinkamai 13 ir 26 procentais. Tuo tarpu per metus augo informacinių technologijų, ryšių ir nekilnojamojo turto sektoriuje veikiančių įmonių investicijos.

"Investicijos gana inertiškai reaguoja į ekonomikos pokyčius, todėl nors ir investicijos šiemet turėtų augti (ypač atsižvelgus į kai kurių įmonių sukauptas likvidžias lėšas), tačiau stipresnis augimas veikiausiai atsispindės statistikoje tik kitąmet", — pasakė Povilauskas.

2020 metų trečiąjį ketvirtį tiesioginių užsienio investicijų įplaukos į Lietuvą siekė 284,4 mln. eurų.

Tegai:
ekonomika, investicijos, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva pareiškė apie Japonijos investicijų svarbą
Šimonytė: "PKN Orlen" investicijos turėtų prisidėti prie naujų darbo vietų kūrimo