Armėnijos prezidentas Armenas Sargsianas priėmė grupę Lietuvos medikų

Armėnijos vadovas padėkojo Lietuvos medikams pagalbą kovoje su COVID-19

(atnaujinta 22:16 2020.07.01)
Susitikimo metu Lietuvos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai pristatė savo patirtį ir pasiūlymus, kaip efektyviai kovoti su pandemija

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Armėnijos prezidentas Armenas Sargsianas priėmė grupę lietuvių gydytojų, kurie atvyko į šalį norėdami padėti savo kolegoms armėnams kovoje su koronavirusu (COVID-19). Apie tai pranešė Armėnijos prezidento rūmų spaudos tarnyba.

Armėnijos vadovas pasveikino gydytojus ir padėkojo jiems už pagalbą.

Президент Армении Армен Саркисян принял группу литовских медработников
Armėnijos prezidentas Armenas Sargsianas priėmė Lietuvos medicinos darbuotojų grupę

"Armėnijos piliečių ir viso pasaulio armėnų vardu noriu padėkoti jums už viską, ką darote. Už tai, kad padėjote mums rizikuodami savo gyvybe ir sveikata. Taip pat dėkoju Lietuvos vyriausybei ir savo draugui, prezidentui Gitanui Nausėdai, su kuriuo mes neseniai nuoširdžiai kalbėjomės vaizdo pokalbio metu. Aš labai vertinu šią pagalbą", — sakė jis.

Taip pat padėką Lietuvos medicinos darbuotojams išreiškė ES ambasadorė Armėnijoje Andrea Viktorin. Ji pridūrė, kad artimiausiomis dienomis Armėnija tikisi gydytojų grupių atvykimo iš Italijos ir Vokietijos.

Президент Армении Армен Саркисян принял группу литовских медработников
Armėnijos prezidentas Armenas Sargsianas priėmė Lietuvos medicinos darbuotojų grupę

Savo ruožtu Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė teigė, kad Lietuvos gydytojų atvykimas yra gilaus abiejų valstybių bendradarbiavimo sveikatos priežiūros srityje pradžia.

"Tai taip pat yra gera proga pasidalyti profesine patirtimi ir būti labiau pasirengusiems kitoms galimoms pandemijos bangoms. Didžiuojuosi, kad šiame etape galime padėti draugiškiems Armėnijos žmonėms", — sakė ji.

Lietuvos gydytojai pateikė savo patirtį ir pasiūlymus, kaip efektyviai kovoti su pandemija.

Susitikimo pabaigoje Sargsianas pakvietė visus po pandemijos apsilankyti Armėnijoje su artimaisiais.

 Armėnijos prezidentas išreiškė viltį, kad Lietuvos gydytojai palaikys ryšį su kolegomis iš Armėnijos, ir palinkėjo sustiprinti draugystę tarp šalių.

Naujausiais duomenimis, Armėnijoje buvo nustatyta daugiau nei 25 100 koronaviruso atvejų, daugiau nei 430 pacientų mirė. Lietuvoje per visą šį laiką buvo užfiksuota 1815 atvejų, mirė 78 žmonės.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį kovo 11 dieną. Naujausiais duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 10 milijonų infekcijos atvejų, daugiau nei 499 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Armėnija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2210)
Dar šia tema
Epidemiologas papasakojo, kiek laiko COVID-19 išlieka užšaldytuose maisto produktuose
Gydytojai papasakojo apie vakcinos nuo COVID-19 bandymų dalyvių būklę
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė