JAV kariai Lenkijoje

Ekspertas: NATO galėjo nusilesti Turkijai dėl Baltijos gynybos plano

(atnaujinta 17:12 2020.07.02)
Baltijos šalys ir Varšuva aktyviai ruošiasi kurti aljanso infrastruktūrą savo teritorijoje, mano karo ekspertas Dmitrijus Litovkinas

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Baltijos šalys ir Lenkija tampa pagrindiniu NATO placdarmu Europoje, interviu Sputnik Lietuva teigė karo ekspertas Dmitrijus Litovkinas.

"Tai placdarmas "Rusijos agresijai" sulaikyti, kas nuolat pabrėžiama. Ir iš tikrųjų lenkai neprieštarauja tam, kad dalis amerikiečių karių persikeltų iš Vokietijos į jų teritoriją ir įkurtų karinę bazę. Dabar ten yra statomas amerikiečių priešraketinės gynybos įrenginys. Lenkija aktyviai perka amerikietiškus ginklus, įskaitant F-35 naikintuvus, gabenančius branduolinius ginklus. Tas pats vyksta ir Baltijos šalyse, kurios taip pat perka ginklus ir techniką Vakaruose, pasirengusios pas save dislokuoti NATO karius", — sakė jis.

Litovkinas pridūrė, kad tarp Turkijos ir JAV santykiai tapo įtempti po to, kai Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas įsigijo Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemas S-400. Ekspertas taip pat pažymėjo, kad Ankara ir toliau priešinasi NATO.

"Nuo mėtymosi iš kairės į dešinę iki savo politikos, kuriai prieštarauja tas pats NATO blokas, išsakymo. Galbūt jis Turkijai nusileido ir kažkur užmerkė akis. Atitinkamai, kaip visuomet būna diplomatijoje, — iš kažkur paėmei, o kažkur praradai", — padarė išvadą jis.

Pasiekusi kompromisą su Turkija, NATO patvirtino atnaujintus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos planus, pranešė Sputnik Latvija.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patvirtino šią informaciją, tačiau nepranešė, kaip buvo pasiektas susitarimas. Jis pažymėjo, kad Turkija nebuvo nusiteikusi prieš Baltijos šalis ir Lenkiją, tačiau gynė savo interesus ir laikėsi konstruktyvios pozicijos.

Tegai:
Turkija, Baltijos šalys, NATO
Dar šia tema
Kuo arčiau Rusijos, tuo blogiau NATO: Maskva sureagavo į pratybas Baltijos šalyse
JAV Senatas pasiūlė iš Turkijos išpirkti S-400 Pentagono biudžeto sąskaita
Ne botagu, tai meduoliu: JAV nusprendė išpirkti iš Turkijos Rusijos S-400
Sprogimas Beirute

Ekspertas neatmetė išorinių pajėgų poveikio sprogimo Beirute metu

(atnaujinta 19:07 2020.08.07)
Agentūros pašnekovas tikina, kad išorės pajėgos regione bando pakeisti vadovybę Libane, ir teigia, jog "Izraelis tuo labiau domisi nei kiti"

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Libanas negali kontroliuoti savo oro erdvės, todėl negalima atmesti galimybės, kad Beiruto uoste buvo pradėtas raketos smūgis, RIA Novosti pasakojo Rusijos gynybos ministerijos tarptautinio karinio bendradarbiavimo pagrindinio skyriaus buvęs pulkininkas Leonidas Ivašovas.

Penktadienį Libano prezidentas Michelis Aounas teigė, kad neatmeta išorinių pajėgų dalyvavimo sprogimo Beirute metu, jų panaudotos raketos ar bombos, kad pakenktų uostui.

"Aš manau, kad buvo vykdoma oro operacija, susijusi su sprogimu Beiruto uoste. Nors nenuostabu, kad Libano kariškiai to net neužfiksavo. Libano dangus yra atviri vartai, jie neturi armijos, galimybės kontroliuoti savo oro erdvę. Visiškai tikra, kad jie neturi ištisinio radaro lauko, nėra tinkamų oro gynybos sistemų, galinčių numušti lėktuvus, kurie įsiveržė į šalies oro erdvę", — teigė ekspertas.

Agentūros pašnekovas tikina, kad išorės pajėgos regione bando pakeisti vadovybę Libane, ir teigia, jog "Izraelis tuo labiau domisi nei kiti".

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

"Aš buvau Libane, ir buvo vienas atvejis, kuris aiškiai parodė šios šalies priešlėktuvinės gynybos sistemos būklę. Premjero Saad Hariri viloje vyko derybos. Tam tikru metu danguje skraidė koviniai lėktuvai. Paklaustas, kieno lėktuvai tai yra, nes Libane nėra karinės aviacijos, antrasis valstijos asmuo pakėlė telefoną ir kažkam paskambino. Tik po pusantros valandos jam buvo pranešta, kad tai greičiausiai Izraelio lėktuvai", — teigė jis.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 154 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Atsistatydino sveikatos apsaugos viceministrė Jaruševičienė
Pradėtas branduolinio kuro pakrovimas Baltarusijos AE 1-ajame bloke  

Ostankino bokštas užgeso kaip gedulo dėl žuvusių Beirute ženklas video

(atnaujinta 17:22 2020.08.07)
Sprogimas uosto rajone įvyko antradienio vakarą. Naujausiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 150 žmonių, tūkstančiai žmonių nukentėjo

Ostankino bokštas Maskvoje vienai valandai užgeso kaip gedulo dėl žuvusių Beirute ženklas.

Vaizdo įraše galima pamatyti momentą, kai buvo išjungtas apšvietimas.

Sprogimas įvyko antradienio vakarą Beiruto uosto rajone. Anot valdžios institucijų, priežastimi tapo netinkamas 2750 tonų amonio salietros laikymas. Dėl to pusė pastatų buvo apgadinta, o ligoninės buvo perpildytos dėl didelio nukentėjųsių skaičiaus.

Gubernatorius Marvanas Abudas sprogimo padarytą žalą įvertino nuo trijų iki penkių milijardų dolerių.

Naujausiais duomenimis, dėl šio įvykio žuvo 154 žmonės ir apie penkis tūkstančius nukentėjuo, daugelis laikomi dingusiais be žinios. Šalyje paskelbta gedulas.

Rusija išsiuntė Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos lėktuvus su mobili1ja ligonine ir gydytojais, jie teiks pirmąją pagalbą nukentėjusiems.

Tegai:
Maskva, Rusija
Dar šia tema
Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute
Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  
Ekspertas neatmetė išorinių pajėgų poveikio sprogimo Beirute metu
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis

Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis

(atnaujinta 17:39 2020.08.07)
Galingas sprogimas įvyko netoli Beiruto uosto rugpjūčio 4 dieną. Anot valdžios institucijų, priežastis buvo netinkamas 2,7 tūkst. tonų amonio salietros laikymas

Buvo apgadinta pusė miesto pastatų. 

Pasekmės Beirute po sprogimo
© Sputnik . РИА НОВОСТИ

Ekspertai mano, kad sprogimas Beirute teoriškai galėjo įvykti dėl gaisro pusiau uždaruose sandėliuose, gesinant salietrą vandeniu arba nuo žiežirbų iš artimiausio pirotechnikos sandėlio. Amonio salietra yra plačiai naudojama kaip mineralinės trąšos žemės ūkyje arba kaip pramoninių sprogmenų, naudojamų kasyboje, klojant kelius, tunelius ir pramonėje, komponentas. Tai stabili medžiaga, kuri lydosi 170 laipsnių temperatūroje ir suyra išskirdama šilumą aukštesnėje nei 200 laipsnių temperatūroje.

Naujausiais duomenimis, daugiau nei 135 žmonės mirė, o nukentėjo apie 5 tūkst. Žiūrėkite vaizdo įrašą apie sprogimą ir tragedijos liudininkų pasakojimus.

Beirute įvyko galingas sprogimas — video >>

Mirtinas sprogimas: kaip dabar atrodo Beirutas >>

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Per sprogimą Beirute žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 78 
Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute
Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  
Ekspertas neatmetė išorinių pajėgų poveikio sprogimo Beirute metu