Aktorė Margot Robbie per filmo premjerą Kartą Holivude

Nusifotografuoti su Tarantinu ir skelti antausį Dikaprijui. Margo Robi 30 metų

(atnaujinta 18:49 2020.07.02)
Nuo paauglystės dirbo padavėja, tarnaite, pardavėja — ji padėjo mamai ir taupė aktoriniams užsiėmimams. Būdama 17 metų, baigusi koledžą gimtajame Delbyje, ji persikėlė į Melburną ir pradėjo eiti į perklausas

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Platininė blondinė su lėlės išvaizda — tokių Holivude yra labai daug. Tačiau australei Margo Robi (Margot Robbie) iki savo 30-ojo gimtadienio pavyko iš muilo operos aktorės pereiti į darbščiausios "vilčių fabriko" žvaigždės statusą. Apie tai, kaip jai pavyko sužavėti Tarantiną ir Skorsesą (Scorsese), parodyti save kaip atkaklią karalienę, užsispyrusią dailiąją čiuožėją ir nuotykių ieškotoją, rašo RIA Novosti autorė Ana Nechajeva.

Ūkiškas gyvenimas

"Aš galiu vairuoti traktorių ir moku melžti karves!" — Margo gali pasigirti, kad vaikystę praleido Australijos ūkyje su seneliais.

Kartu su dviem broliais ir seserimi ją užaugino mama, pagal profesiją gydytoja.

Šeima gyveno kukliai, o Margo jau rodė charakterį. Nuo paauglystės dirbo padavėja, tarnaite, pardavėja — ji padėjo mamai ir taupė aktoriniams užsiėmimams. Būdama 17 metų, baigusi koledžą gimtajame Delbyje, ji persikėlė į Melburną ir pradėjo eiti į perklausas.

Vėl uždirbo pinigų kavinėje, ypač garsiajame metro tinkle. "Nuo to laiko aš negaliu ten nuvykti. Aš tiesiog žiūriu į patiektus sumuštinius ir galvoju: "Na, kas išmokė jus juos vynioti? Aš noriu tiesiog nueiti į prekystalį ir viską padaryti pati", — prisipažįsta aktorė.

Робби в сериале Соседи
© Photo : © Grundy Television Australia (1985)
Aktorė Margo Robi.

Dėl atkaklumo Margo gavo Donnos Friedman vaidmenį muilo operoje "Kaimynai" ("Neighbours"). Ši serija apie paprastus Melburno priemiesčių gyventojus yra viena ilgiausių istorijoje (ji buvo rodoma nuo 1985 metų, skirtingais laikais joje vaidino Raselas Krou (Russell Crowe), Natali Imbruglija (Natalie Imbruglia) ir Gajus Pirsas (Guy Pearce).

Vaidmuo turėjo būti epizodinis, tačiau Robi patiko auditorijai, o personažas ekrane pasirodė tris sezonus.

2011 metais Robi persikėlė į JAV ir tęsė "muilo nuotykius", įsitraukdama į serialą "Pan Am" apie septintojo dešimtmečio skrydžio palydovus.

Робби в сериале Пан Американ
© Photo : © Sony Pictures Television (2011)
Kadras iš "Pan Am".

Skandalas dėl Leo

"Visada norėjau išeiti iš savo komforto zonos. Filme "Volstryto vilkas" ["The Wolf of Wall Street" — Sputnik] man patiko aferistės, pinigų medžiotojos, savotiškos "aksesuarinės" žmonos vaidmuo. Tai buvo geriausias laikas komplekte. Tačiau nenorėčiau vėl vaidinti tokio personažo", — sako ji.

Įdomu tai, kad Martin'o Scorsese'o filmo, kuriame Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) vaidino brokerį Jordan'ą Belfort'ą, ekranizacija tiesiogine prasme buvo kurtinama.

Робби и Ди Каприо в фильме Волк с Уолл-стрит
© Photo : © Red Granite Pictures (2013)
Margot Robi ir Leonardas Dikaprijas filme "Volstryto Vilkas".

Filmavimo metu aktorė emocingai užrėkė ant Dikaprijaus, o tada į veidą trenkė tikru smūgiu.

"Iš pradžių aš sau pasakiau: tau bus skirtos tik 30 sekundžių, kad gautum šį vaidmenį. Bet po antausio apstulbau, kartu su Leo ir režisieriumi. Niekas iš mūsų to nesitikėjo", — prisimena Margo.

Tačiau Skorsesas įvertino improvizaciją ir priėmė Robi. Tiesa, jai buvo sunku: prieš atviras scenas aktorė išgėrė kelis tekilos "šotus", kad nebūtų tokia nervinga.

Кадр из фильма Волк с Уолл-стрит
© Photo : © Red Granite Pictures (2013)
Margo Robi ir Leonardas Dikaprijas filme "Volstryto Vilkas".

Dėl to ji buvo nominuota keliems prestižiniams apdovanojimams, gavo naujų pasiūlymų.

Tonya ir Harley

Margo pasirenka herojus, primenančius ją pačią: stiprią, drąsią, linksmą. Tad ir kiekvieną vaidmenį ji atlieka labai atsakingai.

Робби в роли Харли Квин в фильме Отряд самоубийц
© Photo : © Warner Bros. Pictures (2016)
Kadras iš filmo "Savižudžių būrys".

Vienas iš personažų yra psichiatrė Harley Quinn filme "Savižudžių būrys" ("Suicide Squad"). Norėdama tapti tikra Harley, Margo sugalvojo ypatingą savo balso tembrą ir valandų valandas praleido sporto salėje. Ji sakė: "Man buvo gėda dėl aktorių vyrų, kurie skundėsi, kad jiems sunku, juk aš darau tą patį, tik su aukštakulniais!". Ir beveik visus triukus ji atliko pati.

Apskritai, aktorė nebijo sunkumų: dėl Elžbietos I vaidmens filme "Dvi karalienės" ("Two Queens") ji ištvėrė daugybę valandų, kol jai padarė makiažą, o filme "Aš, Tonja" ("I, Tonya") tapo kone profesionalia sportininke. Garsios amerikiečių čiuožėjos Tonyos Harding biografija buvo tokia įtikinama, kad Robi buvo nominuota "Auksiniam gaubliui" ir "Oskarui".

Кадр из фильма Две королевы
© Photo : © Perfect World Pictures (2018)
Kadras iš filmo "Dvi karalienės".

Robi savo tikslų siekė taip atkakliai, kaip Tonya Harding. Pavyzdžiui, jos mėgstamiausias režisierius buvo Tarantinas, ji svajojo su juo vaidinti.

Aktorė nelaukė pasiūlymo — pati nusiuntė laišką, kuriame teigė, kad džiaugtųsi bet kokiu, net mažiausiu vaidmeniu jo filme.

Робби в фильме Тоня против всех
© Photo : © Clubhouse Pictures (II) (2017)
Kadras iš filmo "Aš, Tonja".

"Aš iškart nusprendžiau, kad tai turėtų būti tikra žinutė, popieriuje, tikrai ne elektroninis laiškas. Ilgai rinkausi rašiklį ir rašalą, o žodžius rinkau dar ilgiau", — sako ji.

Мартин Скорсезе, Леонардо Ди Каприо,  Марго Робби и Джона Хилл на официальном показе фильма Волк с Уолл-стрит
© AFP 2020 / Cindy Ord
Brad"as Pitt"as, režisierius Quentin"as Tarantino, Margot Robbie ir Leonardo DiCaprio prieš premjerą "Kartą Holivude" Berlyne.

Tarantino susižavėjo tokiu aktorės gestu ir pasiūlė Margot Sharon Tate vaidmenį filme "Kartą Holivude" ("Once Upon a Time in Hollywood") apie "vilčių fabriko" aukso amžių. Ji filmavosi kartu su Dikaprijumi ir Bredu Pitu (Brad Pitt). Ir nors nuotrauka sulaukė beveik vien teigiamų atsiliepimų, Robi liko nepatenkinta.

"Aš tiesiog negaliu nuraminti savo vidinės kritikės. Vis tiek manau, kad vieną dieną kažkas supras ir pasakys: "Kaip tu čia atsidūrei? Tu esi nepakankama šiam vaidmeniui!" — nerimauja Margo.

Feminizmas, animaciniai filmai ir piratai

Vis dėlto aktorė neturi laiko jausmams — beveik be atvangos vaidina: draminiuose projektuose ("Svajonių šalis" ("Dreamland"), "Skandalas" ("Bombshell"), įgarsina animacinius filmus ("Triušis Piteris" ("Peter Rabbit"), kuria. Jos projektų centre yra moterys, o tikslas — apginti moterų aktorių teises pramonėje.

Be to, Margo mėgsta madą: lankosi šou, tapo "Calvin Klein Deep Euphoria" veidu, o paskui — "Chanel" prekės ženklo ambasadore ir kvepalų "Gabrielle Chanel Essence" ambasadore.

Turi ir hobį — Margo daro tatuiruotes! Tiesa, ji negali išsiversti be incidentų: kartą ji padarė klaidą žodyje, kurį tatuiravo.

Galbūt būtent patrakėliškas jos elgesys patraukė naujo filmo apie Karibų piratus kūrėjų dėmesį. Neseniai paaiškėjo, kad Robi vaidins pasakojimuose apie kapitoną Jack'ą Sparrow.

O viename interviu Margo prisipažino, kad norėtų pasirodyti kadre su Matthias'u Schoenaerts'u ir žvaigžde Vesu Andersonu (Wes Anderson). Gal ji vėl turėtų rašyti laiškus?

Tegai:
aktorė, JAV
Dar šia tema
"Išdaviau visus": Jefremovas po avarijos įrašė kreipimąsi
Garikas Charlamovas paskelbė apie skyrybas su Kristina Asmus
Naujausia artilerijos žvalgybos sistema Penicilin 

Rusijos kariuomenė gavo naujausias artilerijos žvalgybos sistemas "Penicilin"

(atnaujinta 19:11 2021.01.22)
Kompleksas skirtas patrankos ir raketinės artilerijos šaudymo pozicijoms, taip pat priešlėktuvinėms ir taktinėms raketoms aptikti

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Saratovo srityje prasidėjo jaunesniųjų artilerijos specialistų mokymai, kaip naudoti naujausią "Penicilin" žvalgybos kompleksą, penktadienį pranešė Centrinės karinės apygardos (CVD) spaudos tarnyba.

Anksčiau koncerno "Vega" (valstybinės korporacijos "Rostec" dalis — "Ruselectronics") generalinis direktorius Viačeslavas Michejevas RIA Novosti sakė, kad 2020 metų gruodžio mėnesį Rusijos ginkluotosios pajėgos gavo pirmąją naujausių "Vega" sukurtų "Penicillin" artilerijos žvalgybos sistemų partiją.

"Saratovo srityje įsikūrusio Sausumos pajėgų kovinio artilerijos mokymo centro kariūnai pradėjo valdyti AZK 1B76 "Penicilin" artilerijos žvalgybos kompleksą, kuris į įstaigos mokymo parką pateko 2020 metų pabaigoje", — sakoma pranešime.

Spaudos tarnybos duomenimis, kompleksas "Penicilin" skirtas patrankų ir raketų artilerijos, taip pat priešlėktuvinių ir taktinių raketų šaudymo pozicijoms žvalgyti. "Penicilino" programinė ir aparatinė įranga leidžia priimti ir įrašyti akustinius ir šiluminius signalus iš šūvių, sprogimų, o operatoriui pateikti tikslesnes ginklo vietos koordinates rankiniam ir automatiniam piešimui elektroniniame žemėlapyje. Šiuo atveju laikas gauti vieno taikinio šaudymo koordinates yra ne ilgesnis kaip penkios sekundės.

Centrinės karinės apygardos spaudos tarnyba patikslino, kad komplekso projektas pagrįstas kariuomenės "KamAZ" sunkvežimiu su išoriniais garso imtuvais ir optoelektronikos moduliu, kuriame yra kameros, įskaitant infraraudonųjų spindulių spektrą. Kompleksas gali efektyviai atlikti žvalgybą bet kuriuo paros metu plačioje temperatūros diapazone nuo -50 iki +50 laipsnių Celsijaus.

631-asis Sausumos pajėgų kovinio naudojimo mokymo centras (artilerija) yra vienintelė vieta RF ginkluotosiose pajėgose rengiant jaunesnius artilerijos padalinių specialistus. Kasmet kariams ruošiama daugiau nei tūkstantis karių ir seržantų.

Tegai:
žvalgyba, kariuomenė, Rusija
Maskva, archyvinė nuotrauka

Maskvoje raginama susilaikyti nuo neleistinų veiksmų 

(atnaujinta 21:48 2021.01.22)
Rusijos generalinės prokuratūros atstovai ne kartą perspėjo piliečius apie sausio 23 dieną numatytų veiksmų neteisėtumą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Maskvos meras Sergejus Sobianinas teigė, kad teisėsaugos institucijos įstatymą sostinėje vykdys sausio 23 dieną.

Jis taip pat kreipėsi į organizatorius ir tuos, kurie planuoja dalyvauti neteisėtoje akcijoje, prašydami susilaikyti nuo dalyvavimo joje.

"Turiu jus perspėti, kad teisėsaugos institucijos užtikrins reikiamą tvarką mieste", — sakė meras.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova savo ruožtu pakomentavo nepilnamečių dalyvavimą neteisėtuose mitinguose.

"Kai nepilnamečiai kviečiami į mitingus, nieko gero nesitikėkite. Nes vaikai įtraukiami į politines kovas, kai neveikia visos kitos galimybės, o tai reiškia, kad šio proceso ideologai bus pasirengę padaryti viską, kad pasiektų savo tikslus", — Facebook'e rašė Zacharova.

Rusijos Federacijos generalinės prokuratūros įspėjimas

Anksčiau Rusijos generalinės prokuratūros atstovai dar kartą perspėjo piliečius apie sausio 23 dieną numatytų veiksmų neteisėtumą, žurnalistams sakė oficialus priežiūros agentūros atstovas Andrejus Ivanovas.

"Dėl raginimų socialiniuose tinkluose dalyvauti masiniuose (viešuose) renginiuose, organizuojamuose šiurkščiai pažeidžiant įstatymus, šių metų sausio 23 dieną, siekiant užkirsti kelią ekstremistinėms apraiškoms ir riaušėms, prokuratūra pakartotinai perspėjo Rusijos ir užsienio interneto bendrovių vadovus dėl veiksmų neteisėtumo", — cituoja RIA Novosti Ivanovą.

Prieš tai Generalinė prokuratūra pareikalavo apriboti prieigą prie svetainių, raginančių dalyvauti neteisėtuose veiksmuose šį šeštadienį.

Rusijos vidaus reikalų ministerija ir Generalinė prokuratūra ne kartą įspėjo ir apie organizatorių, ir apie paprastų dalyvių atsakomybę už neteisėtus veiksmus, planuojamus Maskvoje ir kituose miestuose sausio 23 dieną. "Tokie įvykiai yra provokacija, grėsmė viešajai tvarkai ir bus "nedelsiant numalšinti", — sakė teisėsaugos pareigūnai.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ypatingas dėmesys skiriamas moksleiviams — tėvai prašomi apsaugoti juos nuo veiksmų — ir studentams: Kremlius pažymėjo, kad dalyvavimą tokiuose renginiuose "gali labai prieštaringai vertinti švietimo įstaigų vadovybė".

Vaiko teisių kontrolierė Maskvoje Olga Jaroslavskaja interviu RIA Novosti taip pat kategoriškai pasisakė prieš "vaikų įtraukimą į politinius žaidimus". Anot jos, vyresni vyrai galės "suprasti tam tikrų veiksmų esmę ir foną".

Padėtis aplink Navalną

Neteisėti protestai siejami su Aleksejaus Navalno sulaikymu. Tai įvyko sausio 17 dieną Šeremetjeve, grįžus iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po incidento su tariamu apsinuodijimu. Chimkų miesto teismas suėmė Navalną 30 dienų. Pasak FSIN, jis buvo sulaikytas už pakartotinius bandomojo laikotarpio pažeidimus.

Navalnas turi dvi lygtines bausmes. Pirmoji — Kirovleso byla, susijusi su daugiau nei 16 milijonų rublių grobstymu; antroji —Yves Rocher byloje, susijusi su daugiau kaip 30 milijonų rublių pasisavinimu. Jis nepripažįsta savo kaltės, teigdamas, kad jo persekiojimas yra politiškai motyvuotas.

Tegai:
protestai, Maskva, Aleksejus Navalnas
Sausio 22-oji

Kokia šiandien diena: sausio 23-osios šventės

(atnaujinta 22:37 2021.01.22)
Šią dieną 2011 metais Dubajuje pradėjo veikti "aukščiausiai pasaulyje" esantis restoranas — 422 metrų aukščio pastato "Burdž Chalifa" 122-ame aukšte

Sausio 23 yra 23-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 342 dienos.

2021 metų sausio 23 dieną saulė saulė teka 08:25, leidžiasi 16:37, dienos ilgis — 8 val. 12 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Gailigedas, Gunda, Raimundas, Armandas.

Sausio 23-oji Lietuvos istorijoje

1429 metais imperatorius Zigmantas Liuksemburgietis pasiūlė Lietuvos karaliumi karūnuoti Vytautą.

1897 metais gimė Ieva Simonaitytė, Klaipėdos krašto lietuvių rašytoja. Mirė 1978 m.

1921 metais Vilniuje gimė Marija Gimbutienė, JAV lietuvių archeologė, žymi Europos priešistorės tyrinėtoja. Mirė 1994 m.

1985 metais mirė aktorius Juozas Laucius. Gimė 1893 m.

1999 metais Vilniaus Rotušėje pirmą kartą įvyko Vienos pokylis.

Sausio 23-oji pasaulio istorijoje

1783 metais gimė prancūzų rašytojas Stendalis — Mari Anri Beilas. Mirė 1842 m.

1789 metais Vašingtone buvo įkurtas Džordžtauno Koledžas, vėliau tapęs universitetu.

1793 metais Peterburge buvo pasirašyta Rusijos sutartis su Prūsija dėl Žečpospolitos valstybės II-ojo padalijimo.

1799 metais prancūzų armija užėmė Neapolio miestą Italijoje.

1832 metais gimė prancūzų dailininkas impresionistas Eduaras Manė. Mirė 1883 m.

1920 metais gimė vieno populiariausių pasaulyje žaislų "skriejantis diskas" (angl. Frisbee) išradėjas Volteris Frederikas Morisonas. Mirė 2010 m. Jutos valstijoje, JAV.

1931 metais mirė Rusijos baleto žvaigždė Ana Pavlova.

1989 metais mirė vienas iš žymiausių siurrealizmo atstovų, ispanų dailininkas Salvadoras Dali. Gimė 1904 m.

1999 metais lankydamasis Meksikoje, popiežius Jonas Paulius II per mišias pasmerkė Amerikos socialines blogybes — prekybą narkotikais, rasinę diskriminaciją bei mirties bausmės taikymą.

2007 metais po sunkios ligos mirė garsus lenkų žurnalistas ir rašytojas Ryšardas Kapuscinskis, savo reportažais iš neramiausių pasaulio vietų pelnęs tarptautinę reputaciją. Jam buvo 74 metai.

2011 metais Dubajuje pradėjo veikti "aukščiausiai pasaulyje" esantis restoranas — 422 metrų aukščio pastato "Burdž Chalifa" 122-ame aukšte.

2013 metais mirė kardinolas Juzefas Glempas, kuris nuo 1981 iki 2009 metų vadovavo Lenkijos Katalikų Bažnyčiai. Kardinolui buvo 83 metai.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai