Kanados karinio kontingento Latvijoje herbas, archyvinė nuotrauka

Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės

(atnaujinta 22:42 2020.07.08)
Kanados gynybos ministerija nusprendė grąžinti lėktuvą su savo kariuomene, kuris turėjo nusileisti Latvijoje

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Karinis lėktuvas su Kanados kariais iš NATO misijos nepasiekė Latvijos dėl informacijos, kad orlaivyje yra koronaviruso plitimo pavojus, praneša "CBC News".

Kanados gynybos ministerija nustatė, kad kariniame lėktuve buvo kontaktas su užkrėstu COVID-19. Nepaisant to, kad, pasak armijos vadovybės, infekcijos rizika orlaivyje yra nedidelė, buvo nuspręsta grąžinti lėktuvą, kuris turėjo nusileisti Latvijoje.

Gynybos ministerijos duomenimis, lėktuve buvo maždaug 70 keleivių ir skrydžio įgulos. Tuo pat metu ministerija teigė, kad kariškių užkrėtimo rizika yra maža.

Visi lėktuve buvę kareiviai turės laikytis 14 dienų saviizoliacijos.

Pažymima, kad Kanada nuo 2017 metų yra NATO kovinės grupės Latvijoje branduolys. NATO misija Latvijoje ir toliau vykdė veiklą, nepaisant koronavirusinės infekcijos plitimo pasaulyje ir paskelbtos ekstremalios situacijos šalyje. Kai kurios karinės operacijos buvo laikinai sustabdytos.

Remiantis naujausiais duomenimis, Latvijoje aptiktų COVID-19 infekcijos atvejų skaičius pasiekė 1124. Kanadoje patvirtinta daugiau kaip 105 tūkst. atvejų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 527 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, Latvija, Kanada, NATO
Dar šia tema
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį
Karo ekspertas: JAV apmaudu, kad Turkija atsisakė "Patriot" ir pasirinko S-400
Donaldas Trampas

Trampas neatskleidė savo gyvenimo planų po prezidentavimo

(atnaujinta 10:18 2021.01.23)
Pažymima, kad Džo Baidenas trečiadienį perėmė JAV prezidento postą. Donaldas Trampas ir jo žmona Melanija išvyko į Floridą į savo rezidenciją

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Donaldas Trampas apie savo ateities planus neasidalino palikęs JAV prezidento postą, rašo "Washington Examiner".

"Mes ką nors padarysime, bet ne dabar", — atsakė Trampas leidinio žurnalistui, sėdėdamas prie stalo savo golfo klube West Palm Beach.

Po to Trampo padėjėjas "skubotai, bet mandagiai" nutraukė pokalbį su žurnalistu.

Džo Baidenas trečiadienį perėmė JAV prezidento postą. Donaldas Trampas ir jo žmona Melanija išvyko į Floridą į savo rezidenciją.

78 metų demokratas Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Lapkritį jis nugalėjo antrai kadencijai nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius JAV: Rusijos sutramdymas yra JAV politikos alfa ir omega
Baidenui buvo patarta pripažinti sankcijų Rusijai nesėkmę
Raketa

Ekspertas papasakojo, kaip START-III sutarties pratęsimas paveiks Rusijos ir JAV santykius

(atnaujinta 12:12 2021.01.23)
Anot jo, norint atkurti ar pakeisti tokius susitarimus gali prireikti laiko ir konkrečios sistemos, "tačiau ši tendencija tikrai bus konstruktyvesnė nei ankstesnės administracijos atveju"

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Naujosios JAV administracijos sprendimas pratęsti Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START III) rodo konstruktyvesnę tendenciją Rusijos atžvilgiu, gali būti, kad Baidenas nuspręs peržiūrėti kitas sutartis, sakė Neplatinimo ir diplomatinės prekybos departamento vadovas Markas Finas, rašo RIA Novosti autorė Elizabeta Isakova.

"Naujojo START III pratęsimas suteiks tam tikrą strateginio stabilumo ir pasitikėjimo užtikrinimą, kuris galėtų teigiamai paveikti tolesnes derybas. Šis naujas klimatas suteiks galimybę permąstyti dvišalius santykius ir ypač kitus susitarimus, kuriuos nutraukė arba atšaukė ( Donaldo) Trampo administracija. Vidutinio ir trumpesnio nuotolio raketos, Atviro dangaus sutartis, Ginklų prekybos sutartis, branduolinis susitarimas su Iranu) ", ​​— sakė jis.

Anot eksperto, norint atkurti ar pakeisti tokius susitarimus gali prireikti laiko ir konkrečios sistemos, "tačiau ši tendencija tikrai bus konstruktyvesnė nei ankstesnės administracijos atveju".

Anksčiau Baltieji rūmai paskelbė siūlantys Rusijai penkeriems metams pratęsti START III, kuris baigsis vasario 5 dieną. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova teigė, kad Rusija palankiai vertina naujosios JAV administracijos ketinimą pratęsti sutartį.

Tegai:
Rusija, JAV, sutartis, raketa, raketos
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Vilniaus senamiestis

Įmones pirmą kartą įtrauktas į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą VMI informuos asmeniškai

(atnaujinta 10:12 2021.01.23)
Į šį sąrašą patekę verslininkai iki balandžio pabaigos ir du mėnesius po to yra atleisti nuo delspinigių, jiems nebus pradėti išieškojimo veiksmai, be to, jie galės kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) be palūkanų 

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog 34 tūkst. naujų įmonių, įtrauktų į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, artimiausiu metu sulauks asmeninio mokesčių administratoriaus laiško apie joms taikomas mokestines pagalbos priemones mokesčių nepriemokoms, rašoma VMI pranešime.

Nepriemokos bus taikomos nuo 2021 metų sausio 1 iki balandžio 30 dienos. Į šį sąrašą patekę verslininkai iki balandžio 30 d. ir du mėnesius po to yra atleisti nuo delspinigių, jiems nebus pradėti išieškojimo veiksmai, o kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) be palūkanų jie galės iki balandžio 30 dienos.

"Priminimus apie galimybę sudaryti MPS be palūkanų iki vasario 28 dienos išsiuntėme ir 9,9 tūkst. įmonių, turinčioms mokestinę nepriemoką, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota, todėl į naująjį sąrašą nebuvo įtrauktos", - teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.

Ji primena, jog tokių įmonių mokesčių nepriemokai, susidariusiai iki 2020 metų pabaigos, mokestinės pagalbos priemonės galioja iki vasario 28 dienos, o mokesčiams nuo sausio 1 diemos yra taikoma įprasta mokėjimo tvarka.

Naujausias pandemijos paveiktų įmonių sąrašas skelbiamas VMI internetinėje svetainėje, skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui.

Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
© Sputnik
Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
Tegai:
įmonės, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje