Andžejus Duda, archyvinė nuotrauka

Lenkijos prezidentas ketina uždrausti įvaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms

(atnaujinta 18:51 2020.07.06)
Jis pridūrė, kad tikisi projekto palaikymo iš daugelio respublikos partijų atstovų, anksčiau pareiškusių panašų požiūrį šiuo klausimu

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda pasirašė šalies Konstitucijos pataisų projektą, kuris apima ir draudimą įvaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms. Dabar dokumentas bus išsiųstas Seimui svarstyti, rašo Polskie radio.

Anot valstybės vadovo, jo siūlomas projektas yra nedidelis pagrindinio įstatymo pakeitimas.

"Aš vis dar vykdau tai, ką ketinau nuveikti nuo pat savo prezidentavimo pradžios, ir koks buvo mano tikslas dar prieš tampant Lenkijos prezidentu — palaikyti lenkų šeimą ir apsaugoti lenkų vaikus. Vaikai bus apsaugoti nuo įvaikinimo tos pačios lyties asmenų, gėjų porų", — sakė Duda.

Jis pridūrė, kad tikisi projekto palaikymo iš daugelio respublikos partijų atstovų, anksčiau pareiškusių panašų požiūrį šiuo klausimu.

Birželį antrą kartą ketinantis tapti prezidentu Duda pasirašė taisyklių rinkinį, kuriuo vadovausis priimdamas sprendimus dėl Seimo priimtų įstatymų pasirašymo. Dokumente numatyta apsaugoti šeimos ir vaikų institucijas nuo LGBT ideologijos, taip pat nurodoma, kad Lenkijoje santuoka laikoma "vyro ir moters sąjunga". Šia deklaracija prezidentas tikisi sustiprinti savo pozicijas tarp konservatorių rinkėjų.

Prezidento rinkimai Lenkijoje vyko birželio 28 dieną. Nė vienas iš kandidatų neįgijo daugiau kaip 50 % balsų. Dabartinis valstybės vadovas Andžejus Duda ir jo konkurentas, opozicijos partijos "Civilinė koalicija" kandidatas Varšuvos meras Rafalas Tšaskovskis pateko į antrąjį turą, kuris numatomas liepos 12 dieną.

Tegai:
šeima, Andrzejus Duda, Lenkija
Sprogimas Beirute

Ekspertas neatmetė išorinių pajėgų dalyvavimo sprogimo Beirute metu

(atnaujinta 17:23 2020.08.07)
Agentūros pašnekovas tikina, kad išorės pajėgos regione bando pakeisti vadovybę Libane, ir teigia, jog "Izraelis tuo labiau domisi nei kiti"

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Libanas negali kontroliuoti savo oro erdvės, todėl negalima atmesti galimybės, kad Beiruto uoste buvo pradėtas raketos smūgis, RIA Novosti pasakojo Rusijos gynybos ministerijos tarptautinio karinio bendradarbiavimo pagrindinio skyriaus buvęs pulkininkas Leonidas Ivašovas.

Penktadienį Libano prezidentas Michelis Aounas teigė, kad neatmeta išorinių pajėgų dalyvavimo sprogimo Beirute metu, jų panaudotos raketos ar bombos siekiant pakenkti uostui.

"Aš manau, kad buvo vykdoma oro operacija, susijusi su sprogimu Beiruto uoste. Nors nenuostabu, kad Libano kariškiai to net neužfiksavo. Libano dangus yra atviri vartai, jie neturi armijos, galimybės kontroliuoti savo oro erdvę. Visiškai tikra, kad jie neturi ištisinio radaro lauko, nėra tinkamų oro gynybos sistemų, galinčių numušti lėktuvus, kurie įsiveržė į šalies oro erdvę", — teigė ekspertas.

Agentūros pašnekovas tikina, kad išorės pajėgos regione bando pakeisti vadovybę Libane, ir teigia, jog "Izraelis tuo labiau domisi nei kiti".

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

"Aš buvau Libane, ir buvo vienas atvejis, kuris aiškiai parodė šios šalies priešlėktuvinės gynybos sistemos būklę. Premjero Saad Hariri viloje vyko derybos. Tam tikru metu danguje skraidė koviniai lėktuvai. Paklaustas, kieno lėktuvai tai yra, nes Libane nėra karinės aviacijos, antrasis valstijos asmuo pakėlė telefoną ir kažkam paskambino. Tik po pusantros valandos jam buvo pranešta, kad tai greičiausiai Izraelio lėktuvai", — teigė jis.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 154 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista.

Dar šia tema
Atsistatydino sveikatos apsaugos viceministrė Jaruševičienė
Pradėtas branduolinio kuro pakrovimas Baltarusijos AE 1-ajame bloke  

Ostankino bokštas užgeso kaip gedulo dėl žuvusių Beirute ženklas video

(atnaujinta 17:22 2020.08.07)
Sprogimas uosto rajone įvyko antradienio vakarą. Naujausiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 150 žmonių, tūkstančiai žmonių nukentėjo

Ostankino bokštas Maskvoje vienai valandai užgeso kaip gedulo dėl žuvusių Beirute ženklas.

Vaizdo įraše galima pamatyti momentą, kai buvo išjungtas apšvietimas.

Sprogimas įvyko antradienio vakarą Beiruto uosto rajone. Anot valdžios institucijų, priežastimi tapo netinkamas 2750 tonų amonio salietros laikymas. Dėl to pusė pastatų buvo apgadinta, o ligoninės buvo perpildytos dėl didelio nukentėjųsių skaičiaus.

Gubernatorius Marvanas Abudas sprogimo padarytą žalą įvertino nuo trijų iki penkių milijardų dolerių.

Naujausiais duomenimis, dėl šio įvykio žuvo 154 žmonės ir apie penkis tūkstančius nukentėjuo, daugelis laikomi dingusiais be žinios. Šalyje paskelbta gedulas.

Rusija išsiuntė Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos lėktuvus su mobili1ja ligonine ir gydytojais, jie teiks pirmąją pagalbą nukentėjusiems.

Tegai:
Maskva, Rusija
Dar šia tema
Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute
Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  
Ekspertas neatmetė išorinių pajėgų dalyvavimo sprogimo Beirute metu