Koronavirusas

Ekspertai įvertino įgimto imuniteto koronavirusui galimybę

(atnaujinta 22:32 2020.07.13)
Pažymima, kad tai, jog ne visi yra vienodai jautrūs koronavirusui, liudija skirtinga žmonių kraujo grupė

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Įgimtas imunitetas koronavirusui tikrai egzistuoja, tačiau jį turi žymiai mažiau nei pusė žmonijos, sako RIA Novosti apklausti ekspertai.

"Manau, kad įgimtas imunitetas koronavirusui — bendras biologinis požymis ir būdingas tam tikrai gyventojų daliai. Nemanau, kad koronavirusinė infekcija šiuo atžvilgiu yra kokia nors išimtis. Tačiau neįmanoma nustatyti, koks tai procentas, mums reikia specialių tyrimų, kurie dar nebuvo atlikti", — teigė Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos epidemiologas Nikolajus Brikas.

Pasak epidemiologo, tai, kad ne visi yra vienodai jautrūs koronavirusui, liudija skirtinga žmonių kraujo grupė.

Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

"Kraujo grupė — bruožas, kuris yra nulemtas genetiškai, paveldimas. Todėl galime manyti, kad įgimtas imunitetas taip pat yra sergant koronavirusinėmis infekcijomis", — pridūrė Brikas.

Su tuo, kad genetikos ypatumai turi didelę reikšmę žmogaus jautrumui koronavirusui, sutinka ir medicinos mokslų daktaras, virusologas, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Gali būti, kad dalis žmonių turi gana padidėjusį atsparumą koronavirusui dėl tiesiog įgimto imuniteto. Mes vis dar nežinome, kaip atpažinti tokius žmones. Bet tai yra mažiau nei pusė, žymiai mažiau nei pusė", — teigė jis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2334)
Dar šia tema
URM: Lietuva prisideda prie JAV pastangų kovoje su koronavirusu
Ar verta bijoti buboninio maro Lietuvoje? Atsako medicinos mokslų daktaras
Oro uostas, archyvinė nuotrauka

Nuo pirmadienio izoliacija privaloma atvykstantiems 13 ES šalių sąrašas

(atnaujinta 12:36 2020.08.03)
Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo iki 5,7, tačiau Lietuva vis dar išlieka patikimų valstybių sąraše

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino sąrašą ES valstybių, iš kurių atvykstantiems Lietuvos piliečiams bus privaloma saviizoliacija. 

Skelbiama, kad pablogėjus epidemiologinei situacijai Prancūzijoje, iš jos atvykstantiems nuo pirmadienio,  rugpjūčio 3 dienos, bus privaloma dviejų savaičių izoliacija. Tuo tarpu užsieniečių atvykimas ribojamas nebus.

Iš Maltos grįžtantiems Lietuvos piliečiams arba užsieniečiams, atvykstantiems darbo reikalais arba su specialiu leidimu, teks izoliuotis 14 dienų. Kitiems užsieniečiams atvykti bus draudžiama.

Список стран, пораженных коронавирусом
ES šalys, iš kurių grįžus nuo pirmadienio bus privaloma saviizoliacija

Kitų ES šalių gyventojams, taip pat iš jų atvykusiems Lietuvos gyventojams, izoliacija netaikoma.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2120 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 382 asmenų, 1645 — pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje.

Šalies sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo – nuo 3,7 iki 5,7, tačiau Lietuva vis dar išlieka patikimų valstybių sąraše. Tai reiškia, kad Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.

Paveiktomis COVID-19 šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. 

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Dar šia tema
Kasiulevičius papasakojo, kur šiuo metu keliauti saugiausia
Nuo šios dienos ir oro uostuose vėl privalomos veido kaukės
Vilniaus oro uostas pranešė, kaip priims keleivius karantino metu
Vašingtonas, arhyvinė nuotrauka

Reikia signalo Baltųjų rūmų. Ar "TikTok" dienos JAV suskaičiuotos?

(atnaujinta 14:02 2020.08.02)
Pranešama, kad rugpjūčio 1 dieną administracija ir toliau vertina būsimą Kinijos programos politiką ir pripažįsta, kad "TikTok" gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. JAV bendrovė "Microsoft" paskelbė sustabdžiusi derybas su Kinijos organizacija "ByteDance", kuriai priklauso "TikTok" paslauga, dėl akcijų paketo įsigijimo socialiniame tinkle amerikiečiams po šalies vadovo Donaldo Trampo pranešimo apie galimą visos paslaugos uždarymą, praneša RIA Novosti, cituodamas "Wall Street Journal" šaltinius.

Prieš tai "New York Times", remdamasis šaltinių duomenimis, pažymėjo, kad "Microsoft" derasi su "ByteDance" dėl "TikTok" įsigijimo.

Vėliau Amerikos prezidentas paskelbė, kad planuoja uždrausti programą JAV. "Bloomberg" pranešė, kad kita didelė bendrovė, be "Microsoft", taip pat investuotojai yra suinteresuoti socialiniame tinkle įsigyti akcijų iš Kinijos "ByteDance".

Pasak WSJ, derybos nėra baigtos, šalys laukia paskelbimo iš Baltųjų rūmų pozicijos. Atstovas sakė rugpjūčio 1 dieną, kad administracija ir toliau vertina būsimą Kinijos programos politiką ir pripažįsta, kad "TikTok" gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Tegai:
Kinija, nacionalinis saugumas, programa, JAV
Dar šia tema
Trampas suabejojo būtinybe apsaugoti Vokietiją nuo Rusijos
Trampas papasakojo apie bendradarbiavimą su Rusija dėl branduolinio susitarimo
Kaunas, archyvinė nuotrauka

Rugpjūtį mažųjų kauniečių laukia dar daugiau veiklų ir stovyklų

(atnaujinta 14:02 2020.08.03)
Pranešama, kad vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Kitą savaitę mažųjų kauniečių laukia kelios dešimtys skirtingų veiklų. Skaičiuojama, kad vien per pirmąją rugpjūčio savaitę jas išbandys apie tūkstantis vaikų. Apie tai praneša Kauno savivaldybė. 

Programoje numatyta ypač daug pramogų vaikams, kurie mėgsta laisvalaikį leisti judriai. Tėveliai kviečiami registruoti mažuosius į dziudo, regbio, futbolo, plaukimo, kitų sporto šakų ir gatvės šokio stovyklas. Jose bus formuojami ne tik aktyvaus gyvenimo įpročiai, bet ir padedama vaikams atrasti savo talentus bei naujus pomėgius.

Profesionalūs vadovai, mokytojai visą mėnesį taip pat kvies mažamečius eksperimentuoti, užsiimti robotika, programavimu, fotografija, mokys įvairių lauko ir vidaus žaidimų, organizuos keliones į muziejus, gamtos parkus. Skirtingos veiklos padės lavinti vaizduotę ir meninius gebėjimus, ugdys individualias vaiko kompetencijas.

Vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių. Rugpjūčio mėnesio veiklose numatyta beveik tūkstantis nemokamų vietų.

"Šiemet karantinas sujaukė visus atostogų planus, vaikams teko daug laiko praleisti prie kompiuterių ekranų. Užtat dabar kaip niekad svarbu užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos turiningai pramogauti, leisti laiką gryname ore ir atrasti šį tą naujo. "Kauno vaikų vasara" į aktyvaus laisvalaikio veiklas jau įsuko daugiau kaip 5,5 tūkst. miesto vaikų ir tai – toli gražu ne pabaiga. Svarbiausia, kad dabar viskas prieinama kiekvienam", – sako Kauno miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Ligita Valalytė.

Visą išsamią informaciją ir registraciją į stovyklas bei dienos užsiėmimus galima rasti internete: vasara.kaunas.lt.

Neformaliajam vaikų švietimui organizuoti per atostogas iš viso bus skirta rekordinė suma – daugiau kaip 1 mln. eurų.

Tegai:
Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Rugpjūtis — laikas suruošti vaikus į mokyklą