Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II

Alkoholis išgelbės karalienę. Kaip Elžbieta II uždirba pinigus

(atnaujinta 23:55 2020.08.03)
Bakingamo rūmai pradėjo prekiauti džinu, nes sumažėjo turizmo pajamos. Pirmoji karališkojo alkoholio partija buvo išparduota per 24 valandas. Eilėje — antroji. Visos pajamos, gautos iš pardavimų, bus skirtos jos Didenybės unikaliai meno kolekcijai išlaikyti

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Bakingamo rūmai yra priversti ieškoti papildomų pajamų šaltinių. Dėl pandemijos visos karališkos rezidencijos buvo uždarytos turistams, todėl Didžiosios Britanijos karalienė ir jos šeima gali prarasti iki 18 milijonų svarų sterlingų, arba 22 milijonus dolerių. Rašo RIA Novosti.

Norėdami iš dalies kompensuoti sumažėjusias pajamas, rūmai turėjo imtis naujo tipo verslo — pradėjo gaminti Elžbietos II džiną. Visi augalai, kurių pagrindu gaminamas karališkasis gėrimas, yra surenkami Jos Didenybės soduose. Džine yra 12 augalinių ingredientų, įskaitant citrininę verbeną, gudobelės uogas ir šilkmedžio lapus. Nedidelė partija jau buvo greitai parduota. Nepaisant to, kad vieno 0,7 buteliuko kaina yra ne mažesnė kaip 40 svarų sterlingų. Ir parduotuvėse netrukus pasirodys nauja partija, praneša Bakingamo rūmai.

Už pardavimą gautos pajamos prisidės prie "Royal Collection Trust", kuris yra atsakingas už Didžiosios Britanijos monarchijos lobių apsaugą, visų pirma už paramą karališkajai meno kūrinių kolekcijai. Manoma, kad tai viena iš paskutinių didelių Europos monarchų kolekcijų, išlikusi nepažeista. "Džino pardavimas yra geras rinkodaros būdas, nes džinas yra mėgstamiausias Elžbietos II gėrimas", — interviu Sputnik radijui sakė Britų studijų centro vyresnysis tyrėjas Olegas Ochošinas.

"Ji mėgsta kokteilį, kurio pagrindą sudaro džinas, ir Dubonnet — prancūzišką spirituoto vyno pagrindu pagamintą aperityvą, turintį sinkonos žievės ir žolelių aromatą. Tai bus savotiška duoklė tradicijai, kurią, žinoma, gerbia britai, nes Elžbieta II jiems yra Britanijos monarchijos sinonimas".

Džinas vis dar yra elitinis alkoholinis gėrimas britams, sako Olegas Ochošinas. Pagal Didžiosios Britanijos standartus, šis gėrimas parduodamas labiau kaip suvenyras, ne tik kaip įprastas alkoholis. Tačiau pajamos, gautos pardavus džiną, yra kelis kartus mažesnės nei pajamos iš turizmo, o tai yra svarbi ir valstybės, ir karališkosios šeimos biudžeto dalis.

Tačiau, remiantis britų žiniasklaidos pranešimais, Bakingamo rūmai nebus atidaryti ilgą laiką. Ir tai reiškia rimtas pasekmes jo personalui. Pavyzdžiui, "Royal Collection Trust" savanoriška darbuotojų atleidimo programa jau yra prasidėjusi. Be to, rūmų darbuotojams atlyginimai jau buvo įšaldyti ir net pradėtos konsultacijos dėl pensijų išmokų keitimo.

Daugelis rūmų darbuotojų bijo atleidimo. Britų žiniasklaida pranešė, kad "juodajame sąraše" jau yra 250 "Royal Collection Trust" žmonių. Tačiau, jei viskas klostysis išties griežtai, karališkoji šeima gali kompensuoti turizmo nuostolius savo pajamomis iš nekilnojamojo turto nuomos, tikina tyrėjas.

"Karališkajai šeimai priklauso didžiulis nekilnojamojo turto fondas. Mažesnė jo dalis priklauso Elžbietai II ir jos šeimai. Pavyzdžiui, Balmoralo pilis Škotijoje ir Lankasterio kunigaikštystė, kuri atneša karalienei maždaug tiek, kiek Kornvalio hercogystė jos vyriausiajam sūnui — apie 20 milijonų svarų per metus. Be to, jie gali išleisti šiuos pinigus asmeniniams jaunosios kartos poreikiams ir reprezentacinėms funkcijoms, tačiau didžioji jų dalis yra surenkama vadinamajame Karūnos dvare", — teigia tyrėjas.

Šis turtas, kurio vertė siekia 14 milijardų svarų, taip pat priklauso monarchui, tačiau pirmiausia visas pelnas iš pastatų ir prekybos centrų nuomos keliauja į biudžetą, ir tik tada vyriausybė iš šių pinigų skiria subsidiją karališkajai šeimai.

Be to, dotacijos dydis peržiūrimas kas penkerius metus. Anksčiau ji sudarė 15 procentų "Crown Estate" pajamų, tačiau nuo praėjusių metų buvo padidinta iki 25 procentų, kad būtų padengtas brangus karalienės Londono rezidencijos, Bakingamo rūmų kapitalinis remontas. Iš viso tam reikia beveik 400 milijonų svarų. Be to, kiekvienais metais didėja karališkosios šeimos išlaidos. Aišku, kad tai sukelia nepasitenkinimą tarp daugelio britų, sako Olegas Ochošinas.

"Britanijos mokesčių mokėtojai dėl to kasmet susierzina. Praėjusiais metais iš iždo buvo skirta daugiau nei 80 milijonų svarų sterlingų ir tik 40 procentų šios sumos buvo skirta Bakingamo rūmų atkūrimui, taip pat Frogmoro kotedžo, kuris turėjo tapti oficialia Sasekso kunigaikščių rezidencija, atkūrimui. Britanijos visuomenė manė, kad šios subsidijos yra pakankamai didelės ir geriau būtų panaudojamos socialiniams poreikiams tenkinti.

Tačiau kartu britai žino, kad minios turistų į JK atvyksta tik todėl, kad karalienė yra šalies galva. Ypač daug svečių, kai karališkoji šeima švenčia jubiliejus, vestuves ir įpėdinių gimimą. Turizmo pajamos šiomis dienomis pasiekia visus rekordus. Britanijos monarchija ilgą laiką buvo populiarus prekės ženklas pasaulyje, o džinas yra puikus reklamos priedas.

Tegai:
Didžioji Britanija, pinigai, alkoholis, Elžbieta II
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
Dar šia tema
Įvardyti pavojingiausi alkoholiniai kokteiliai
Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva pralaimėjo karą su alkoholizmu
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 12:16 2021.03.05)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Smėlis

Pasauliui prognozuojamas vienas svarbiausių prekių trūkumas

(atnaujinta 17:04 2021.03.05)
Anksčiau tuo pačiu buvo pranešta, kad pasaulines prekybos įmones ištiko transporto krizė, nes trūko gabenamų konteinerių

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasaulyje baigiasi viena svarbiausių prekių — smėlis. Tai laikoma paklausiausiu ištekliu po vandens, rašo CNBC.

Smėlis yra pagrindinė medžiaga, naudojama tiesiant kelius, tiltus, greituosius traukinius, taip pat gaminant stiklą, silicio drožles ir kt. Ekspertai prognozuoja, kad pasaulis jau susiduria su deficitu, kuris bus vienas didžiausių XXI amžiaus iššūkių.

"Mes niekada negalvojome, kad mums pritrūks smėlio, bet kai kuriose vietose tai jau vyksta", — sakė JT klimato mokslininkas Paskalis Peduzis. Norint pagaminti toną cemento, reikia 10 tonų smėlio. Tai reiškia, kad vien statyboms per metus sunaudojama nuo 40 iki 50 milijardų tonų smėlio.

Per pastaruosius du dešimtmečius trigubai padidėjęs jo naudojimo greitis gerokai viršija natūralų papildymo oru poveikį. Smėlis "suvokiamas kaip pigus, prieinamas ir nesibaigiantis produktas, tačiau taip nėra", sako ekspertai. Gyventojų skaičiaus augimas ir urbanizacija gali dar labiau padidinti šio produkto paklausą.

Anksčiau buvo pranešta, kad pasaulines prekybos įmones ištiko transporto krizė, nes trūko gabenamų konteinerių. Siuntimo išlaidos pastaruoju metu padidėjo 300 proc. Ekspertai tai sieja su netolygiu pasaulio ekonomikos atsigavimu koronaviruso pandemijos metu.

Tegai:
ekonomika