Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II

Alkoholis išgelbės karalienę. Kaip Elžbieta II uždirba pinigus

(atnaujinta 23:55 2020.08.03)
Bakingamo rūmai pradėjo prekiauti džinu, nes sumažėjo turizmo pajamos. Pirmoji karališkojo alkoholio partija buvo išparduota per 24 valandas. Eilėje — antroji. Visos pajamos, gautos iš pardavimų, bus skirtos jos Didenybės unikaliai meno kolekcijai išlaikyti

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Bakingamo rūmai yra priversti ieškoti papildomų pajamų šaltinių. Dėl pandemijos visos karališkos rezidencijos buvo uždarytos turistams, todėl Didžiosios Britanijos karalienė ir jos šeima gali prarasti iki 18 milijonų svarų sterlingų, arba 22 milijonus dolerių. Rašo RIA Novosti.

Norėdami iš dalies kompensuoti sumažėjusias pajamas, rūmai turėjo imtis naujo tipo verslo — pradėjo gaminti Elžbietos II džiną. Visi augalai, kurių pagrindu gaminamas karališkasis gėrimas, yra surenkami Jos Didenybės soduose. Džine yra 12 augalinių ingredientų, įskaitant citrininę verbeną, gudobelės uogas ir šilkmedžio lapus. Nedidelė partija jau buvo greitai parduota. Nepaisant to, kad vieno 0,7 buteliuko kaina yra ne mažesnė kaip 40 svarų sterlingų. Ir parduotuvėse netrukus pasirodys nauja partija, praneša Bakingamo rūmai.

Už pardavimą gautos pajamos prisidės prie "Royal Collection Trust", kuris yra atsakingas už Didžiosios Britanijos monarchijos lobių apsaugą, visų pirma už paramą karališkajai meno kūrinių kolekcijai. Manoma, kad tai viena iš paskutinių didelių Europos monarchų kolekcijų, išlikusi nepažeista. "Džino pardavimas yra geras rinkodaros būdas, nes džinas yra mėgstamiausias Elžbietos II gėrimas", — interviu Sputnik radijui sakė Britų studijų centro vyresnysis tyrėjas Olegas Ochošinas.

"Ji mėgsta kokteilį, kurio pagrindą sudaro džinas, ir Dubonnet — prancūzišką spirituoto vyno pagrindu pagamintą aperityvą, turintį sinkonos žievės ir žolelių aromatą. Tai bus savotiška duoklė tradicijai, kurią, žinoma, gerbia britai, nes Elžbieta II jiems yra Britanijos monarchijos sinonimas".

Džinas vis dar yra elitinis alkoholinis gėrimas britams, sako Olegas Ochošinas. Pagal Didžiosios Britanijos standartus, šis gėrimas parduodamas labiau kaip suvenyras, ne tik kaip įprastas alkoholis. Tačiau pajamos, gautos pardavus džiną, yra kelis kartus mažesnės nei pajamos iš turizmo, o tai yra svarbi ir valstybės, ir karališkosios šeimos biudžeto dalis.

Tačiau, remiantis britų žiniasklaidos pranešimais, Bakingamo rūmai nebus atidaryti ilgą laiką. Ir tai reiškia rimtas pasekmes jo personalui. Pavyzdžiui, "Royal Collection Trust" savanoriška darbuotojų atleidimo programa jau yra prasidėjusi. Be to, rūmų darbuotojams atlyginimai jau buvo įšaldyti ir net pradėtos konsultacijos dėl pensijų išmokų keitimo.

Daugelis rūmų darbuotojų bijo atleidimo. Britų žiniasklaida pranešė, kad "juodajame sąraše" jau yra 250 "Royal Collection Trust" žmonių. Tačiau, jei viskas klostysis išties griežtai, karališkoji šeima gali kompensuoti turizmo nuostolius savo pajamomis iš nekilnojamojo turto nuomos, tikina tyrėjas.

"Karališkajai šeimai priklauso didžiulis nekilnojamojo turto fondas. Mažesnė jo dalis priklauso Elžbietai II ir jos šeimai. Pavyzdžiui, Balmoralo pilis Škotijoje ir Lankasterio kunigaikštystė, kuri atneša karalienei maždaug tiek, kiek Kornvalio hercogystė jos vyriausiajam sūnui — apie 20 milijonų svarų per metus. Be to, jie gali išleisti šiuos pinigus asmeniniams jaunosios kartos poreikiams ir reprezentacinėms funkcijoms, tačiau didžioji jų dalis yra surenkama vadinamajame Karūnos dvare", — teigia tyrėjas.

Šis turtas, kurio vertė siekia 14 milijardų svarų, taip pat priklauso monarchui, tačiau pirmiausia visas pelnas iš pastatų ir prekybos centrų nuomos keliauja į biudžetą, ir tik tada vyriausybė iš šių pinigų skiria subsidiją karališkajai šeimai.

Be to, dotacijos dydis peržiūrimas kas penkerius metus. Anksčiau ji sudarė 15 procentų "Crown Estate" pajamų, tačiau nuo praėjusių metų buvo padidinta iki 25 procentų, kad būtų padengtas brangus karalienės Londono rezidencijos, Bakingamo rūmų kapitalinis remontas. Iš viso tam reikia beveik 400 milijonų svarų. Be to, kiekvienais metais didėja karališkosios šeimos išlaidos. Aišku, kad tai sukelia nepasitenkinimą tarp daugelio britų, sako Olegas Ochošinas.

"Britanijos mokesčių mokėtojai dėl to kasmet susierzina. Praėjusiais metais iš iždo buvo skirta daugiau nei 80 milijonų svarų sterlingų ir tik 40 procentų šios sumos buvo skirta Bakingamo rūmų atkūrimui, taip pat Frogmoro kotedžo, kuris turėjo tapti oficialia Sasekso kunigaikščių rezidencija, atkūrimui. Britanijos visuomenė manė, kad šios subsidijos yra pakankamai didelės ir geriau būtų panaudojamos socialiniams poreikiams tenkinti.

Tačiau kartu britai žino, kad minios turistų į JK atvyksta tik todėl, kad karalienė yra šalies galva. Ypač daug svečių, kai karališkoji šeima švenčia jubiliejus, vestuves ir įpėdinių gimimą. Turizmo pajamos šiomis dienomis pasiekia visus rekordus. Britanijos monarchija ilgą laiką buvo populiarus prekės ženklas pasaulyje, o džinas yra puikus reklamos priedas.

Tegai:
Didžioji Britanija, pinigai, alkoholis, Elžbieta II
Temos:
Karališkosios naujienos (106)
Dar šia tema
Įvardyti pavojingiausi alkoholiniai kokteiliai
Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva pralaimėjo karą su alkoholizmu
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Specialistė įvardijo geriausią laiką prašymams padidinti atlyginimus

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ruduo — tinkamiausias laikas prašyti pakelti atlyginimą, Sputnik radijui sakė įdarbinimo bendrovės "ProPersonnel" generalinė direktorė Tatjana Doliakova. Jos teigimu, norimą rezultatą galima pasiekti, jei bus naudojamas teisingas požiūris.

Kalendorinių metų pabaigoje dauguma Rusijos komercinių bendrovių tvirtina kitų metų biudžetą. Atlyginimai darbuotojams yra didžiausias išlaidų straipsnis, todėl, jei darbuotojas nori, kad atlygis būtų pakeltas, tuomet reikia apie tai pagalvoti iš anksto, rudenį, sakė ji.

"Darbdavys metų pabaigoje formuoja kitų metų biudžetą. Čia darbdavys galvoja apie darbuotojų rotaciją, apie naujus darbuotojus, apie galimybę padidinti atlyginimus. Čia yra gera proga darbuotojui paprašyti padidinti atlyginimą, nes biudžetas vis dar formuojamas", — teigė ji.

Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka.

"Darbdavys didina atlyginimus, kai kandidatas yra pasirengęs imtis papildomų darbų. Prasminga pasakyti darbdaviui, kad atlyginimas neturėtų kilti vien todėl, kad pabrango buto nuoma ir žmogui reikia daugiau pinigų, bet todėl, kad žmogus yra pasirengęs imtis daugiau darbo ir tam jam reikia padidinti atlyginimą 15–20 %. Turime pasiruošti šiam pokalbiui. Turime galvoti apie atliktą darbą ir apie tą, kurį žmogus yra pasirengęs pasiūlyti", — sakė ji.

"Labai dažnai kandidatai ima šantažuoti darbdavį. Jie pradeda eiti į kitas įmones, žiūrėti į rinką ar net priimti darbo pasiūlymus, o tada darbdaviui pasakyti, kad kita įmonė pasiūlė daugiau pinigų. Kartais darbdavys kelia atlyginimą, kad išlaikytų darbuotoją. Tai vis dar yra žingsnis link išėjimo. Darbdavys jau iš to supras, kad tai nėra lojalus darbuotojas, ieškos jam pakaitalo", — teigė specialistė.

Tegai:
atlyginimas
Dar šia tema
COVID-19 tyrimai šią savaitę intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių
Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos
Krokodilas

Krokodilas įkando vyrui į galvą

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Briaunagalvių krokodilų poravimosi sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario, tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Australijoje, Kvinslando valstijoje, briaunagalvis krokodilas įkando vyrui į galvą. Apie tai praneša "9News".

Incidentas įvyko Lizardo saloje, kuri yra Didžiojo barjerinio rifo dalis. Roplys užpuolė 33 metų vyrą, kuris nardė su kauke ir kvėpavimo vamzdeliu.

Nukentėjusysis liko gyvas, tačiau patyrė galvos ir kaklo sužalojimus. Įvykio vietoje jam buvo suteikta pirmoji pagalba, o tada sraigtasparniu jis buvo išvežtas į Kernso ligoninę.

Tikimasi, kad į salą bus išsiųsti specialistai, kurie suseks ir pašalins krokodilą iš teritorijos, kur jis gali kelti pavojų žmonėms.

Briaunagalvis krokodilas laikomas vienu didžiausių mėsėdžių planetoje. Šios rūšies patinai gali siekti septynis metrus ir gali sverti iki dviejų tonų. Jų yra rytiniuose Indijos krantuose, daugelyje Pietryčių Azijos šalių, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir šiaurinėje Australijos dalyje.

Lapkritį prasideda šių roplių poravimosi sezonas, kuris tęsiasi iki vasario. Tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją.

2018 metais buvo pranešta, kad Šiaurinės teritorijos gyventojas pagavo du gyvus briaunagalvius krokodilus. Vienas iš roplių buvo 4,4 metro ilgio, kitas — 4,3 metro.

Tegai:
krokodilas, Austrija
Dar šia tema
Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo
Palei paplūdimį ėjęs vyras rado folijoje suvyniotas smegenis
Turistai

Kokia šiandien diena: rugsėjo 27-osios šventės

(atnaujinta 23:41 2020.09.26)
Nuo rugsėjo 27 dienos iki metų galo lieka 95 dienos; savo vardadienius švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas

Rugsėjo 27 yra 270-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 271-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 95 dienos.

2020 metų rugsėjo 27 dieną saulė teka 07:11, leidžiasi 19:09, dienos ilgis — 11 val. 58 min.

Šią dieną minima Pasaulinė turizmo diena

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 metais.

Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

Taip pat minima Pasaulinė kurčiųjų diena

1951 metais Tarptautinė kurčiųjų federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti kurčiųjų integracijos į visuomenę problemas.

Daug reikšmės kurčiųjų gyvenimui, jų bendravimui ne tik vienas su kitu, bet ir su visa visuomene, turėjo bendravimo gestais atradimas. 1760 metais buvo įkurtas Paryžiaus kurčiųjų institutas, kuris ir padėjo pagrindus šiai kurčiųjų kalbai. Prie to daugiausiai prisidėjo instituto steigėjas Šarlis Mišelis L'Epė. Pirmasis gestų kalbos žodynas išleistas tik 1965 metais. Jį sudarė 300 simbolių.

Lietuvos socialinių darbuotojų diena

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 dieną šalyje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.

Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose.

Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990–1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio. Jie rengė seminarus socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo sistemų darbuotojams. Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos interneto svetainė

Savo vardadienius šiandien švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1540 metais popiežius įteisino Jėzaus draugiją.

1601 metais gimė vienas galingiausių monarchų Europoje — Prancūzijos karalius Liudvikas XIII.

1825 — Anglijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje geležinkelis.

1854 metais įvyko pirmoji didelė katastrofa Atlanto vandenyne — nuskendo garlaivis "Arctic" su 300 keleivių ir įgulos narių.

Šią dieną 1939 metais po 19 dienų trukusio pasipriešinimo Lenkija pasidavė Vokietijai.

1922 metais po pirmojo steigiamojo susirinkimo įkurtas Lietuvos bankas.

1927 — pasirašytas Lietuvos konkordatas su Vatikanu.

1940 metais Vokietija, Italija ir Japonija pasirašė 10-ties metų karinį ir ekonominį paktą.

1993 — Abchazijos sukilėliai Gruzijoje užėmė Suchumį.

1996 metais Talibano sukilėliai užėmė Afganistano sostinę Kabulą.

Šią dieną 1997 metais pirmą kartą pasibaigus karo veiksmams Bosnijoje ir Hercegovinoje atnaujintos televizijos transliacijos.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai