Koronaviruso testas

PSO įvardijo veiksnį, darantį įtaką mirštamumui nuo COVID-19

(atnaujinta 14:56 2020.08.17)
Praėjusią savaitę JK Nacionalinė statistikos tarnyba paskelbė tyrimą, pagal kurį paciento mirties nuo koronaviruso, jei jį ilgą laiką veikia oro tarša, rizika gali būti 7 % didesnė, anksčiau panašūs straipsniai pasirodė keliose šalyse

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Vis daugėja įrodymų, kad oro tarša padidina mirties nuo plaučių ligos, kilusios dėl COVID-19, riziką, todėl reikia skubiai padvigubinti pastangas kovojant su šia problema, teigia PSO Visuomenės sveikatos, aplinkos ir socialinių veiksnių departamento direktorė Marija Neira (Maria Neira), praneša RIA Novosti.

Praėjusią savaitę JK Nacionalinė statistikos tarnyba paskelbė tyrimą, pagal kurį paciento mirties nuo koronaviruso, jei jį ilgą laiką veikia oro tarša, rizika gali būti 7 % didesnė, anksčiau panašūs straipsniai pasirodė keliose šalyse.

Ji pažymėjo, kad pastaruoju metu pasirodo vis daugiau tyrimų, tiriančių šį santykį, kai kurie iš jų dar neįvertinti ekspertų. Vis dėlto nėra abejonių, kad oro tarša, dėl kurios kasmet miršta 7 milijonai žmonių, daro neigiamą poveikį plaučiams ir organizmo apsaugai.

Ji pažymėjo, kad tai paspartina lėtinių plaučių ligų eigą ir gali turėti įtakos COVID-19 ligos formos sunkumui.

"Akivaizdu, kad jei jūsų plaučiai, kurie yra pagrindiniai vartai į "SARS-CoV-2", jau yra pažeisti ir pažeidžiami, rizika susirgti sunkesne ligos forma padidėja, nes turite mažiau apsaugos. Ir taip pat galima pastebėti, kad oro tarša yra bet kurios virusinės kvėpavimo takų ligos rizikos veiksnys", — teigė PSO atstovė.

Ji pažymėjo, kad reikia toliau tirti oro taršos įtaką mirštamumui nuo koronaviruso, ir sakė, kad PSO susistemina esamus tyrimus.

Ji pabrėžė, kad reikia stengtis pašalinti oro taršos priežastis. Neira teigė, kad dėl COVID-19 paplitimo keliose šalyse įvestos karantino priemonės turėjo nenumatytą "teigiamą šalutinį poveikį": oro kokybė kai kuriuose net labai užterštuose miestuose per labai trumpą laiką labai pagerėjo.

"Taigi, galime daryti išvadą, kad priemonių priėmimas — žinoma, ne toks radikalus kaip uždarymas — gali nedelsiant sumažinti oro taršą ir atnešti reikšmingą naudą daugelio žmonių sveikatai", — sakė ji.

Neira taip pat pabrėžė perėjimo prie ekologiškos ekonomikos ir atsinaujinančių energijos šaltinių svarbą, ragindama atsisakyti iškastinio kuro, kuris prisideda prie taršos ir padidina daugelio ligų, įskaitant užkrečiamąsias, riziką.

Be to, Neira paragino siekti "ekonomiškesnio" energijos šaltinių vartojimo — sumažinti oro kondicionavimo ir šildymo sistemų naudojimą, taip pat pabandyti pasirinkti ekologiškesnes transporto rūšis.

Tegai:
oro tarša, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Mokslininkai nustatė, kokia tvarka pasireiškia COVID-19 simptomai
Paskelbti netikėti koronaviruso pandemijos padariniai
Nemirtingojo pulko akcija, archyvinė nuotrauka

Zelenskio senelio portretas pasirodė "Nemirtingojo pulko" akcijoje Donbase

(atnaujinta 13:23 2021.05.09)
Balandžio pabaigoje Kijevo centre pirmą kartą įvyko žygis SS skyriaus "Galicija" sukūrimo sukakties proga, Ukrainos prezidento kanceliarija pasmerkė neonacių žygį. Po to Ukrainos teisėsaugos institucijos iškėlė baudžiamąją bylą

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Visuomenės veikėja, publicistė ir teisininkė Tatjana Montjan "Nemirtingojo pulko" kolonoje ėjo per Donecko centrą su Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio senelio portretu, praneša RIA Novosti.

"(Semiono) Zelenskio— Ukrainos prezidento senelio (portretas — Sputnik). Tegul nors senelis pasivaikščioti "Nemirtingajame pulke", kol jo anūkas rengia SS Galicijos šabą Kijevo centre", — sakė moteris su portretu.

Praėjusią savaitę Ukrainos nacionalistai surengė eitynes ​​Kijevo centre, pagerbdami eilines SS Galicijos divizijos sukūrimo metines. Jame dalyvavo apie šimtas žmonių.

SS Galicijos divizija buvo suformuota 1943 metų balandžio 28 dieną ir egzistavo iki kitos vasaros, kai Raudonoji armija ją sumušė netoli Brody miesto Lvovo apylinkėse. Divizijos kariai įvykdė karo nusikaltimus prieš civilius, visų pirma, jie dalyvavo sunaikinant Lenkijos Guta Peniackaja kaimą, kur žuvo daugiau nei 500 žmonių. SS kariuomenė, kuriai priklausė Galicijos divizija, Niurnbergo tribunolo sprendimu buvo paskelbta nusikalstama organizacija.

"Nemirtingojo pulko" akcija nepriklausoma pasiskelbusioje DLR vyksta nuo 2015 metų. Pernai, atsižvelgiant į koronaviruso situaciją, vietoj tradicinės procesijos gegužės 9 dieną Donecke buvo surengtos važiuotynės.

Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukraina, Nemirtingųjų pulkas, Doneckas
Elonas Maskas, archyvinė nuotrauka

Elonas Maskas paskelbė, kad jis serga Aspergerio sindromu

(atnaujinta 13:23 2021.05.09)
"Tesla" ir "SpaceX" įkūrėjas Elonas Maskas prisipažino, kad kenčia nuo Aspergerio sindromo

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Milijardierius Elonas Maskas, kalbėdamas satyrinės programos "Saturday Night Live" eteryje, teigė, kad serga Aspergerio sindromu. Maskas tą vakarą atliko laidos vedėjo vaidmenį.

Verslininkas pažymėjo, kad "pirmasis "Saturday Night Live" vedėjas, turintis Aspergerio sindromą, arba bent jau pirmasis vedėjas, kuris tai pripažino".

"Man garbė būti "Saturday Night Live" vedėju. Mano pasirodymas šiandien yra istorinis, nes tapsiu pirmuoju "Saturday Night Live" vedėju su Aspergerio sindromu. Ar bent jau pirmasis laidos vedėjas, kuris tai pripažino", — sakė Maskas.

Jis pridūrė, kad "išrado elektromobilius" ir nori išsiųsti žmones į Marsą. "Ar tikrai galvojote, kad būsiu paprastas ramus vaikinas?" — pridūrė Muskas.

Gali būti, kad atsižvelgiant į transliacijos pobūdį, Masko pareiškimas galėjo būti pasakytas pokštaujant.

Aspergerio sindromas yra viso gyvenimo sutrikimas, kuriam būdingi dideli socialinio bendravimo, mus supančio pasaulio suvokimo sunkumai ir stereotipinis, pasikartojantis interesų ir veiklos rinkinys.

Tegai:
Elonas Maskas