Grigorovščinos punktas Baltarusijos ir Latvijos pasienyje, archyvinė nuotrauka
 

Latvija uždarys kontrolės punktą pasienyje su Baltarusija

(atnaujinta 14:23 2020.08.21)
Pranešime teigiama, kad vėliau Baltijos šalis suteiks papildomos informacijos apie kontrolės punkto darbo atnaujinimą

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Baltarusijos valstybės sienos komitetas paskelbė, kad dėl techninių priežasčių Latvija uždarys vieną patikrinimo punktą, esantį šių dviejų šalių pasienyje, praneša RIA Novosti.

Baltarusijos kontrolės punktas
© Sputnik / Андрей Александров

"Latvijos kontrolės punkte "Silene" dėl techninių priežasčių buvo sustabdytas sienos kirtimas", — "Telegram" sakė komitetas.

Kaip praneša komitetas, remiantis iš Latvijos gauta informacija, Latvijos kontrolės punkte "Silene", esančiame greta Baltarusijos kontrolės punkto "Urbany", asmenų ir transporto priemonių registracija abiem kryptimis buvo sustabdyta nuo rugpjūčio 21 dienos, 10:00 val., dėl energijos tiekimo problemų.

"Šiuo atžvilgiu mes rekomenduojame laikinai naudotis gretimu "Grigorovščinos" patikrinimo punktu, kad galėtumėte patekti į Latviją", — pridūrė Valstybės sienos komitetas.

Pažymima, kad Latvija vėliau praneš apie registracijos atnaujinimą.

Tegai:
pasienis, Latvija, Baltarusija
Dar šia tema
Atidarytas Lavoriškių pasienio kontrolės punktas su Baltarusija
Iš vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų
Tankas

"The National Interest" įvertino Rusijos ir JAV galimybes sausumos kare

(atnaujinta 12:54 2020.09.21)
Specialistas patikslino, kad numatyti galimą susidūrimo baigtį apsunkina duomenų trūkumas dėl techninės T-72B tankų modernizacijos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Amerikiečių karo ekspertas Krisas Osbornas (Kris Osborn) žurnalo "The National Interest" straipsnyje įvertino JAV galimybes sausumos kare su Rusija atveju.

Lėktuvas An-30, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Игорь Руссак

Leidinio autorius pažymėjo, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos turi 12 000 tankų — dvigubai daugiau nei JAV.

"Šie duomenys mums kelia klausimą apie užsitęsusio sausumos karo perspektyvas", — rašo Osbornas.

Specialistas patikslino, kad numatyti galimą susidūrimo baigtį apsunkina duomenų trūkumas dėl techninės T-72B tankų modernizacijos.

Ekspertas taip pat pabrėžė, kad Rusija yra sausumos šalis, o JAV turi "didžiules jūrų ir oro pajėgas". Šiuo atžvilgiu amerikiečiai galės nugalėti Rusiją sausumoje, jei įgis pranašumą danguje, pridūrė jis.

Tegai:
karas, JAV, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" įvertino Rusijos "Avangard" grėsmę JAV
Žiniasklaida papasakojo apie JAV "naktinį košmarą" Arktyje
JAV finansų patriarchas: "Mes turime didelę problemą"
Žuvies konservų gamyba

"Niekam nieko nereikia": Latvijoje uždaryta dar viena žuvies konservų gamykla

(atnaujinta 12:49 2020.09.21)
Žuvies konservų gamyklos "Kolumbija Ltd" savininkas prisipažino, kad jam atsibodo "kovoti su sistema", ir jis su šeima išvyks į Izraelį

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Latvijoje, Liepojoje, uždaryta paskutinė žuvies konservų gamykla "Kolumbija Ltd", interviu Sputnik Latvija papasakojo buvęs įmonės savininkas Igoris Krupnikas.

"Liepojos gamyklą uždariau rugsėjo 1 dieną, dabar joje vadovaus "Trasta komercbanka" nemokumo administratoriai", — paaiškino jis.

Latvijos verslininkas, turintis Rusijos ir Izraelio pasus, prisipažino, kad jam atsibodo kovoti su sistema, ir jis nusprendė su šeima visiems laikams skristi į Izraelį.

"Latvijoje niekam nieko nereikia. Tiesą sakant, dabar tai apleista žemė, o pačios gamyklos nebėra. Teritorijoje yra tik apsauga, ir net ji yra iš Rygos", — sakė Krupnikas.

Verslininkas prisipažino, kad jam gaila įmonės darbuotojų, kurie visą vasarą buvo darbo biržoje.

"Negalėjau susitarti su banko administratoriumi. Prašiau darbo garantijų iki 2021 metų birželio 1 dienos, tačiau jis atsisakė. Bet mes nieko neprašėme — tik suteikti galimybę dirbti", — skundėsi verslininkas.

Anksčiau pranešta, kad "Kolumbija Ltd" trims mėnesiams turėjo nutraukti gamybą dėl COVID-19 padėties. Įmonė egzistavo nuo 1892 metų.

Tegai:
Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: prabangus Latvijos gyvenimas už Rusijos pinigus baigėsi
Rusija grąžino Latvijai devynias tonas šveicariško sūrio
Lietuva pateko į "geltonąjį Latvijos sąrašą" pagal sergamumą koronavirusu