Tikrinimas oro uoste

JAV oro linijų bendrovės lėktuve keleivės susipešė dėl kaukės video

(atnaujinta 09:35 2020.08.25)
Viena iš keleivių atsisakė lėktuve dėvėti kaukę, o paprašyta palikti orlaivį, pasipiktino tuo, sutrikdė tvarką, dėl ko kilo ginčas su kitais keleiviais

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Tarp Amerikos oro linijų bendrovės lėktuvo keleivių kilo peštynės dėl kaukės dėvėjimo, praneša "Travel Pulse".

Peštynės prasidėjo dar prieš pakilimą, jas nufilmavo Caryn Ross.

"Niekas taip neprimena imtyninkų klubo, kaip šiandien užvirusios aistros", — parašė ji.

Panašu, kad dvi turistės ginčijosi dėl oro linijų bendrovės politikos asmeninių apsaugos priemonių klausimu. Viena iš ginčo dalyvių akivaizdžiai nesilaikė šio reikalavimo.

​Vežėjo atstovas paaiškino, kad klientė atsisakė lėktuve dėvėti kaukę, todėl jos buvo paprašyta palikti orlaivį. Ji pasipiktino, sutrikdė tvarką, dėl ko kilo ginčas su kitais keleiviais.

Tegai:
JAV, lėktuvas, koronavirusas, turizmas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Žemė

Mokslininkai prognozuoja žemės atmosferos katastrofą

(atnaujinta 22:12 2021.03.02)
Pasak jų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Žemės atmosfera ateityje praras visą laisvą deguonį. Tokią išvadą padarė japonų mokslininkas iš Toho universiteto Kazumi Ozaki ir jo kolega amerikietis Kristoferis Reinhardas (Christopher Reinhardt) iš Džordžijos technologijos instituto. Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Geoscience".

Žemė
© Photo : NASA/Barry Wilmore

Ekspertai, atsižvelgdami į geologinius, biologinius ir klimato veiksnius, sumodeliavo planetos atmosferos evoliuciją. Todėl jie sužinojo, kad Žemės atmosfera išliks gana stabili maždaug milijardą metų, o po to, per kelis tūkstančius metų, ji liks praktiškai be deguonies.

Pasak mokslininkų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje. Kai šis rodiklis pasieks kritinį tašką, fotosintezės procesas planetoje bus sutrikdytas ir deguonis nustos patekti į atmosferą.

"Biosfera neturės laiko prisitaikyti prie tokių reikšmingų aplinkos pokyčių. Dabar šešėlyje pasislėpęs primityvių anaerobinių mikrobų pasaulis vėl dominuos", — apibendrino mokslininkai.

Tegai:
atmosfera, Žemė
Hyatt viešbutis

"Hyatt Hotels" buvo sukritikuotas dėl "nacių" scenos dizaino

(atnaujinta 20:43 2021.03.02)
Viešbučių tinklas susidūrė su boikoto grėsmėmis dėl to, kad jis neva leido pagrindinės kasmetinės konservatorių konferencijos organizatoriams naudoti sceną, savo forma primenančią Odalo runą

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Amerikos bendrovė "Hyatt Hotels Corporation" sulaukė kritikos bangos po to, kai socialinių tinklų vartotojai įžvelgė pagrindinės kasmetinės konservatorių konferencijos scenos dizaine ryšį su nacių simboliais, rašo "New York Post".

Kaip paaiškina leidinys, sekmadienį vykusi Konservatorių politinių veiksmų konferencija (CPAC) įvyko "Hyatt" viešbutyje Orlande, Floridos valstijoje. Viešbučių tinklas susidūrė su boikoto grėsmėmis dėl to, kad jis neva leido konferencijos organizatoriams naudoti sceną, savo forma primenančią Odalo runą, kurią Trečiojo reicho naciai naudojo kaip vieną iš simbolių.

Tarp kritikų — aktorė Rosanna Arquette, kuri išpranašavo "Hyatt" viešbučiams "neišvengiamus boikotus", kurie truks ne vienerius metus. Savo ruožtu aktorė Debra Messing išreiškė nuomonę, kad scenos pasirinkimas — "ne atsitiktinumas".

Tuo tarpu pati "Hyatt Hotels Corporation" pareiškė, kad jie išreiškė renginio organizatoriams susirūpinimą, tačiau tie paneigė salės sąryšį su nacių simbolika.

"Sužinoję, kad (konferencijos) CPAC 2021 scenos dizainas sukėlė palyginimus su neapykantos simboliu, mes nedelsdami išreiškėme susirūpinimą susitikimo organizatoriams, kurie griežtai atmetė bet kokį ryšį su tokiais simboliais", — sakoma bendrovės pranešime. Bendrovė teigia, kad sužinojo apie šiuos palyginimus "tik prasidėjus renginiui" ir leido konferencijai tęstis, gavusi iš organizatorių tokio ryšio paneigimą.

CPAC organizatorius ir Amerikos konservatorių sąjungos pirmininkas Metas Šlapas (Matt Schlapp) savo Twitter paskyroje sąmokslo teorijas aplink scenos dizainą pavadino "piktinančia ir šmeižikiška".

CPAC konferencijoje sekmadienį įvyko pirmasis respublikono Donaldo Trampo viešas pasirodymas po pasitraukimo iš prezidento posto. Buvęs Baltųjų rūmų vadovas pareiškė galintis nuspręsti vėl kandidatuoti į prezidento postą. Tačiau jis atsisakė įkurti naują partiją.

Tegai:
naciai, JAV
Vilnius

Veryga paragino išsiaiškinti, kiek Lietuvos gyventojų persirgo COVID-19

Politikas mano, kad tyrimo rezultatai leistų užimti aiškesnę poziciją dėl karantino priemonių švelnimo ir vakcinacijos

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos Seimo deputatas Aurelijus Veryga pareiškė, kad atėjo laikas pakartoti epidemiologinį tyrimą ir išsiaiškinti kiek yra persirgusiųjų COVID infekcija. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Kalbama apie šešių savivaldybių gyventojų patikrinimą, kuris buvo atliekamas nuo liepos 10 iki rugsėjo 10 dienos, siekiant nustatyti gyventojų, kurie persirgo koronavirusine infekcija, dalį. Jo rezultatai parodė, kad 1,3–2,8 proc. gyventojų persirgo COVID-19. Tyrime dalyvavo šiek tiek daugiau nei trys tūkstančiai žmonių.

"Tai buvo padaryta vasarą. Jei tai būtų pakartota, būtų galima turėti aiškesnę poziciją dėl karantino priemonių švelninimo ir vakcinacijos", — parašė Veryga.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai buvo pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat buvo panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 199,8 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,2 tūkst. žmo

Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vilniaus savivaldybė parodė, kaip senjorai vakcinuojami namuose
Į Lietuvą atvežta ketvirtoji "AstraZeneca" vakcinų nuo koronaviruso siunta
NVSC darbuotojai vis dar randa pažeidimų grožio salonuose