Amerikietiškos vidutinio nuotolio raketos Pershing-2
 

Rusijos Federacijos taryba įvardijo tikrąją JAV pasitraukimo INF sutarties priežastį

(atnaujinta 13:10 2020.08.26)
2019 metais JAV pasitraukė iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl pažeidimų. Maskva paneigė tokius kaltinimus ir buvo pasirengusi pademonstruoti raketą, sukėlusią klausimų, ir aptarti temą, tačiau JAV nesutiko ir vienašališkai pasitraukė iš sutarties

VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. JAV nusprendė pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties, nes ji neleido amerikiečiams įgyti vienašalio pranašumo prieš Rusijos Federaciją, kurį pripažino Amerikos valdžia, sakė Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.

"Kalbėdamasis su Respublikonų partijos nacionalinio rinkimų kongreso dalyviais, JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas sakė, kad "Amerika atsisakė kenksmingos sutarties, kad mūsų šalis galėtų statyti raketas Rusijos agresijai sulaikyti", — Facebook parašė jis.

Anot Kosačiovo, pirmą kartą buvo pripažinta, apie ką visą laiką kalbėjo Rusija ir ką "tyliai prarijo" JAV NATO sąjungininkai: "INF sutartis trukdė amerikiečiams, nes ji neleido pasiekti vienašalio karinio pranašumo prieš Rusiją (o kaipgi kitaip? Siekiant sulaikyti "agresiją?)".

"Iš tikrųjų, jei norite sužinoti amerikiečių planus, pažiūrėkite, kuo jie kaltina Rusiją. Jie paliko INF ir Atviro dangaus sutartis dėl neva padarytų pažeidimų. Kalbant apie kišimąsi į Amerikos rinkimus, iš tiesų tai jie nesąžiningai ir tik savo interesais kišasi į bet kokių nepageidaujamų valstybių vidaus reikalus. Dalyvavimas kibernetiniuose nusikaltimuose — iki 75 proc. visų pasaulyje vykdomų kibernetinių atakų kontroliuojama iš JAV", — sakė jis.

"Ir taip visur. Kieno eilė toliau?" — padarė išvadą senatorius.

2019 metais JAV pasitraukė iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl pažeidimų. Maskva paneigė tokius kaltinimus ir buvo pasirengusi pademonstruoti raketą, sukėlusią klausimus, ir aptarti šią temą, tačiau JAV nesutiko ir vienašališkai pasitraukė iš sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva neprieštarauja kitų šalių įsitraukimui į diskusiją su JAV strateginio stabilumo klausimais.

Tegai:
sutartis, JAV, Rusija
Dar šia tema
"Tai žingsnis link pasaulio pabaigos". Kas bus po to, kai JAV pasitrauks iš START III
Nuolatinis 5-ojo JAV armijos korpuso buvimas Lenkijoje pakvipo paraku
Baltijos jūra

Dėl gražaus kadro! Ekstremalios mylinčio jūrą fotografo kelionės

(atnaujinta 12:06 2020.09.20)
Kelionių fotografas Pavelas Matvejevas ekstremaliai keliavo iš Kaliningrado į Kamčiatką, išplaukė į jūrą "Kruzenšernu", savaitę gyveno palapinėje Jakutijoje, esant 50 laipsnių šalčiui

Interviu RIA Novosti jis pasakojo, kur Rusijoje galima pamatyti juodus paplūdimius, Marsą primenančius peizažus, baltas uolas ir ruošti pusryčius karšto vandens šaltinyje.

Gimiau Maskvoje, bet visą savo suaugusį gyvenimą praleidau Kaliningrado srityje. Ir svarbiausias traukos taškas man yra, žinoma, Baltijos jūra.

Aš galiu kelias valandas laukti pakrantėje, kad sulaukčiau reikiamos šviesos ir padaryčiau gražų kadrą. Jūros fotografavimo grožis yra tas, kad net jei kamera nukreipta į tą patį tašką, visi kadrai yra skirtingi — dėl vandens, šviesos ir debesų judėjimo. Jūros negalima nufotografuoti vienodai du kartus.

Путешествие по Северному морю
© Фото : Павел Матвеев
Kelionė Šiaurės jūroje.

Daugumai žmonių geras oras yra giedras dangus su kaitria saule.

Fotografui yra priešingai. Geriausias mano išėjimas į jūrą yra per lietų. Labai neįprastas jausmas, kai ateini į pakrantę arčiau saulėlydžio, supranti, kad artėja audra. Eini prie jūros, o priešaky tave pasitinka minia žmonių. Poilsiautojai stengiasi kuo greičiau palikti paplūdimį, kad jų neužkluptų lietus. Ir aš vienintelis einu prie jūros. Būtent besikeičiant orui nufotografuojami neįtikėtini saulėlydžiai.

Балтийское море на закате
© Фото : Павел Матвеев
Saulėlydis Baltijos jūroje.

Fotografuoti jūrą aš galiu be galo.

Ir nors sėkminga pasirodo tik viena ar dvi nuotraukos iš dešimties (ne visada pavyksta pagauti tinkamą šviesą kartu su debesuotumu), pakrantėje praleistas laikas savaime yra nuostabus. Dėl to, kad dažniausiai fotografuoju jūrą "ne paplūdimio" oru, ji visada būna vieniša. Eini kelis kilometrus palei vandenį — ir nė gyvos dvasios! Tai tokia palaima!

Sachalinas yra viena gražiausių vietų Rusijoje.

Daugelis žmonių jūrą sieja su atostogomis paplūdimyje. Bet tik ne aš. Ir būtent šios vietos man yra patraukliausios. Be to, spalio pabaigoje. Pačią pirmą dieną nuvykome į pakrantę. Beveik dešimt valandų lėktuvuose, porą valandų automobiliu. Aš nemiegojau daugiau nei parą. Bet prie jūros mintys apie miegą visiškai išsisklaidė!

Мыс Евстафия. Путешествие на остров Сахалин
© Фото : Павел Матвеев
Sachalino sala.

Palei visą pakrantę nuo Paukščių kyšulio iki Milžino kyšulio yra daugybė grotų, arkų ir stulpų, kuriuos jūroje sukūrė vėjas ir jūros bangos, o ant jų — paukščių kolonijos.

Ši vieta turi gamtos paminklo statusą, ji labai unikali!

Мыс Птичий, мыс Великан, Сахалин
© Фото : Павел Матвеев
Paukščių ir Milžino kyšulys.

Juodas smėlis Eustafijaus kyšulyje atrodo nuostabiai!

Paplūdimys išmargintas kriauklėmis. Tai sukuria absoliučiai unikalų vaizdą.

Iturupas yra sala Kurilų salų Didžiojo kalvagūbrio pietinėje grupėje, didžiausia salyne.

Įdomiausia vieta yra Jankito lavos plynaukštė. Vos dešimt minučių kelio nuo Kurilsko!

Лавовое плато Янкито
© Фото : Павел Матвеев
Jankito lavos plynaukštė.

Manau, kad visi turi asociacijų su Marso peizažais.

Ir man tai tikrai yra užšalusi vulkaninė lava, susiformavusi pajūryje išsiveržus Bogdano Chmelnickio ugnikalniui. Uolų formos yra labai specifinės. Jos taip pat yra aštrios ir šiurkščios, netyčia užsikabinę drabužius galite lengvai perplėšti.

Плато Янкито
© Фото : Павел Матвеев
Jankito lavos plynaukštė.

Tačiau dar įspūdingesnis reginys saloje yra baltos uolos.

Jos yra iš pemzos ir taip pat susidarė dėl ugnikalnio išsiveržimo. Norėdami patekti į jas, turite judėti pakrante. Vietomis uolos priartėja taip arti vandens, kad reikia laukti akimirkos, kai banga palieka smėlį — tada galima pajudėti.

Белые скалы на острове Итуруп
© Фото : Павел Матвеев
Baltos uolos Iturupo saloje.

Iturupas yra vulkaninė sala su kalnuotu reljefu. Saloje man daug kas priminė Islandiją. Pavyzdžiui, geizerių slėnis, kuriame lengva išsivirti savo pusryčius karšto vandens šaltinyje.

Be to, augalija man atrodė labai neįprasta. Visur auga... bambukai. Taip pat keistų kontūrų medžiai, tarsi specialiai susukti bonsų meistrų.

Tegai:
fotografija, jūra
Rusijos strateginis bombonešis Tu-160

Tu-160 pasiekė skridimo be nusileidimo nuotolio pasaulio rekordą

(atnaujinta 11:16 2020.09.20)
Dviejų bombonešių skrydis įvyko virš neutralių Arkties vandenyno centrinės dalies, Ramiojo vandenyno, Karos, Laptevų, Rytų Sibiro, Čiukčių ir Barenco jūrų vandenų

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Viršgarsiniai Rusijos Federacijos strateginiai bombonešiai Tu-160 šeštadienį pasiekė šios klasės orlaivių skridimo be nusileidimo nuotolio ir trukmės pasaulio rekordą, žurnalistams pranešė Rusijos Federacijos Oro ir kosmoso pajėgų tolimojo nuotolio aviacijos vadas generolas leitenantas Sergejus Kobylašas.

"Šiandien naują skridimo nuotolio ir trukmės rekordą pasiekė tolimojo nuotolio aviacijos dvi įgulos naujais viršgarsiniais strateginiais bombonešiais Tu-160. Rusijos Oro ir kosmoso pajėgų pilotai ore buvo daugiau nei 25 valandas, įveikę daugiau nei 20 tūkstančių kilometrų", — cituoja RIA Novosti Kobylašo žodžius.

Jis pridūrė, kad "niekas šios klasės lėktuvais neskrydo ilgiau".

Ankstesnis rekordas 2010 metais taip pat buvo pasiektas Tu-160, kuris ore praleido 24 valandas ir 24 minutes.

Kaip patikslino Rusijos Gynybos ministerija, dviejų Tu-160 skrydis įvyko virš neutralių Arkties vandenyno centrinės dalies, Ramiojo vandenyno, Karos, Laptevo, Rytų Sibiro, Čiukčių ir Barenco jūrų vandenų. Raketiniai lėktuvai pakilo ir nusileido Engelso aerodrome. Įgulų vadai — generolas majoras Olegas Pčela ir pulkininkas leitenantas Sergejus Volkovickis.

Gynybos ministerija pridūrė, kad skrydžio metu Tu-160 atliko tris kuro papildymus ore iš šešių Il-78 lėktuvų.

"Tam tikruose maršruto etapuose strateginius raketinius l4ktuvus Tu-160 lydėjo naikintuvai Su-35S, taip pat užsienio šalių lėktuvai", — pranešė ministerija.

Rusijos bombonešių skrydis vyko griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių.

Tegai:
lėktuvas, aviacija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Tu-160 skrydį virš trijų akvatorijų
Nufilmuota Tu-160 sąlyginio gaisro gesinimo treniruotė
Rusijos raketnešių Tu-160 skrydį lydėjo naikintuvai iš penkių šalių — video