Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka nurodė perorientuoti visus prekių srautus Lietuvos uostų

(atnaujinta 23:02 2020.08.28)
Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, Minskas "parodys, kas yra sankcijos", o Baltarusijos nepavyks įbauginti ribojamosiomis priemonėmis

VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė Vyriausybei pateikti siūlymą perorientuoti visus Baltarusijos prekybos srautus iš Lietuvos uostų į kitus.

"Štai mes ir pažiūrėsime, kaip jie gyvens. 30 procentų Lietuvos biudžeto sudaro mūsų krovinių srautai per Lietuvą. Ko dar reikia? Suįžūlėjo. Todėl pastatysime juos į vietą", — naujienų agentūra "BelTA" cituoja Baltarusijos valstybės vadovą.

Kaip pažymėjo Lukašenka, valdžia parengs atsaką į galimas Europos Sąjungos šalių sankcijas.

"Štai dabar mes jiems parodysime, kas yra sankcijos. Jei jie dar pasiekdavo Kiniją ir Rusiją per mus (lenkai ir lietuviai), dabar jie lėks arba per Baltijos, arba Juodąją jūrą prekiauti su Rusija ir panašiai", — sakė prezidentas.

Pasak jo, apie prekių, kurioms Rusija įvedė embargą, transportavimą "tegul net nesvajoja".

"Jie suįžūlėjo ir pamiršo, kas yra Baltarusija. Jie manė, kad gali mus palenkti, išgąsdinti tankais, raketomis... Pažiūrėsime, kas dar ką gąsdins", — pareiškė Baltarusijos vadovas.

Po Baltarusijoje prasidėjusių protestų, susijusių su Baltarusijos prezidento rinkimais, Europos Sąjunga ir kai kurios kitos valstybės rinkimus pavadino "neteisėtais", o jų rezultatus "suklastotais" ir paskelbė apie pasirengimą įvesti sankcijas Minskui. Baltijos šalys, ypač Lietuva ir Lenkija, labiausiai reikalauja imtis ribojamųjų priemonių.

Vilniuje rengiamas sankcijų sąrašas, į kurį bus įtraukta 118 asmenų, tarp jų ir pats Lukašenka.

Pastaraisiais mėnesiais Lietuva bandė užsidirbti pasinaudodama Maskvos ir Minsko nesutarimais dėl naftos kainų, būtent į Klaipėdos uostą atkeliaudavo kroviniai su nafta, kurie vėliau geležinkeliu buvo gabenami į Baltarusijos teritoriją. Be to, kaip ne kartą pastebėjo ekspertai, Lietuvos uostai, be kita ko, gyvuoja dėl Baltarusijos tranzito, kuris atneša jiems dideles pajamas.

Tegai:
uostas, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)
Dar šia tema
Konservatoriai pristatė Vyriausybei "paramos planą" Baltarusijos pilietinei visuomenei
Baltarusijos "revoliucionieriai" bėga į Lietuvą. Jie čia nėra labai laukiami
Konservatoriai reikalauja VRM pasiaiškinti dėl delsimo skelbti sankcijas Baltarusijai
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Specialistė įvardijo geriausią laiką prašymams padidinti atlyginimus

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ruduo — tinkamiausias laikas prašyti pakelti atlyginimą, Sputnik radijui sakė įdarbinimo bendrovės "ProPersonnel" generalinė direktorė Tatjana Doliakova. Jos teigimu, norimą rezultatą galima pasiekti, jei bus naudojamas teisingas požiūris.

Kalendorinių metų pabaigoje dauguma Rusijos komercinių bendrovių tvirtina kitų metų biudžetą. Atlyginimai darbuotojams yra didžiausias išlaidų straipsnis, todėl, jei darbuotojas nori, kad atlygis būtų pakeltas, tuomet reikia apie tai pagalvoti iš anksto, rudenį, sakė ji.

"Darbdavys metų pabaigoje formuoja kitų metų biudžetą. Čia darbdavys galvoja apie darbuotojų rotaciją, apie naujus darbuotojus, apie galimybę padidinti atlyginimus. Čia yra gera proga darbuotojui paprašyti padidinti atlyginimą, nes biudžetas vis dar formuojamas", — teigė ji.

Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka.

"Darbdavys didina atlyginimus, kai kandidatas yra pasirengęs imtis papildomų darbų. Prasminga pasakyti darbdaviui, kad atlyginimas neturėtų kilti vien todėl, kad pabrango buto nuoma ir žmogui reikia daugiau pinigų, bet todėl, kad žmogus yra pasirengęs imtis daugiau darbo ir tam jam reikia padidinti atlyginimą 15–20 %. Turime pasiruošti šiam pokalbiui. Turime galvoti apie atliktą darbą ir apie tą, kurį žmogus yra pasirengęs pasiūlyti", — sakė ji.

"Labai dažnai kandidatai ima šantažuoti darbdavį. Jie pradeda eiti į kitas įmones, žiūrėti į rinką ar net priimti darbo pasiūlymus, o tada darbdaviui pasakyti, kad kita įmonė pasiūlė daugiau pinigų. Kartais darbdavys kelia atlyginimą, kad išlaikytų darbuotoją. Tai vis dar yra žingsnis link išėjimo. Darbdavys jau iš to supras, kad tai nėra lojalus darbuotojas, ieškos jam pakaitalo", — teigė specialistė.

Tegai:
atlyginimas
Dar šia tema
COVID-19 tyrimai šią savaitę intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių
Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos
Krokodilas

Krokodilas įkando vyrui į galvą

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Briaunagalvių krokodilų poravimosi sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario, tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Australijoje, Kvinslando valstijoje, briaunagalvis krokodilas įkando vyrui į galvą. Apie tai praneša "9News".

Incidentas įvyko Lizardo saloje, kuri yra Didžiojo barjerinio rifo dalis. Roplys užpuolė 33 metų vyrą, kuris nardė su kauke ir kvėpavimo vamzdeliu.

Nukentėjusysis liko gyvas, tačiau patyrė galvos ir kaklo sužalojimus. Įvykio vietoje jam buvo suteikta pirmoji pagalba, o tada sraigtasparniu jis buvo išvežtas į Kernso ligoninę.

Tikimasi, kad į salą bus išsiųsti specialistai, kurie suseks ir pašalins krokodilą iš teritorijos, kur jis gali kelti pavojų žmonėms.

Briaunagalvis krokodilas laikomas vienu didžiausių mėsėdžių planetoje. Šios rūšies patinai gali siekti septynis metrus ir gali sverti iki dviejų tonų. Jų yra rytiniuose Indijos krantuose, daugelyje Pietryčių Azijos šalių, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir šiaurinėje Australijos dalyje.

Lapkritį prasideda šių roplių poravimosi sezonas, kuris tęsiasi iki vasario. Tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją.

2018 metais buvo pranešta, kad Šiaurinės teritorijos gyventojas pagavo du gyvus briaunagalvius krokodilus. Vienas iš roplių buvo 4,4 metro ilgio, kitas — 4,3 metro.

Tegai:
krokodilas, Austrija
Dar šia tema
Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo
Palei paplūdimį ėjęs vyras rado folijoje suvyniotas smegenis