Prancūzija

Prancūzijos karys įtariamas slaptų dokumentų perdavimu Rusijai

(atnaujinta 12:54 2020.08.30)
Prancūzijos gynybos ministerijos vadovas pranešė, kad aukšto rango pareigūno atžvilgiu pradėta teisinė procedūra

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Prancūzijos gynybos ministerijos vadovė Florence Parley pareiškė, kad pradėtas tyrimas Prancūzijos karininko, kuris įtariamas slaptų dokumentų perdavimu Rusijos specialiosioms tarnyboms, atžvilgiu, praneša RIA Novosti.

Kaip praneša radijas "Europe 1", kariui pateikti  kaltinimai valstybės išdavyste Rusijos naudai.

"Galiu patvirtinti, kad aukšto rango pareigūno atžvilgiu pradėta teisinė procedūra dėl žalos saugumui", — radijo stoties eteryje pasakė ministrė.

Išvakarėse kilo šnipų skandalas dėl incidento Norvegijoje. Rugpjūčio viduryje Policijos saugumo tarnyba (PST) pranešė sulaikiusi 50-metį vyrą, kuris įtariamas valstybės paslapties perdavimu "Rusijos žvalgybos pareigūnui".

Jis kaltinamas informacijos, kuri "gali pakenkti pagrindiniams Norvegijos interesams", teikimu užsienio valstybei. Dėl šio kaltinimo vyrui gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Po to Norvegijos pusė paskelbė vieną iš Rusijos ambasados ​​Osle darbuotojų persona non grata, dėl ko tas buvo priverstas palikti šalį. Maskva į tai sureagavo simetriškai ir išsiuntė vieną iš vyresnių Norvegijos ambasados ​​Rusijoje diplomatų.

Anksčiau panaši situacija susiklostė Rusijos ir Austrijos santykiuose. Diplomatai išsiunčiami pagal Vienos diplomatinių santykių konvenciją (1961), leidžiančią priimančiajai valstybei bet kurį diplomatinį personalą paskelbti persona non grata, nenurodant priežasčių.

Tegai:
Prancūzija, Rusija, šnipinėjimas
Eilės Baltarusijos pasienyje

Baltarusijos į Lietuvą negali patekti šimtai sunkvežimių

(atnaujinta 11:24 2020.09.21)
Latvijos ir Lenkijos kryptimis yra mažiau eilių nei Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės punktuose

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susidarė sunkvežimių eilė. Tai liudija Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto stebėjimo kamerų duomenys.

8:00 val. duomenimis, iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti daugiau nei 350 sunkvežimių.

Dauguma jų susikaupė Beniakonių patikros punkte, kur savo eilės laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. Privalkoje yra daugiau kaip 130 sunkvežimių, o Kamennyj Log — daugiau nei 70 sunkvežimių.

Kotlovkoje eilių nėra.

Latvijos ir Lenkijos kryptimis yra mažiau eilių. Daugiau nei 20 sunkvežimių negali įvažiuoti į Latviją, o daugiau nei 150 sunkvežimių — į Lenkiją.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų". Tačiau praėjusią savaitę Lietuvoje buvo pranešta, kad kontrolės punktai veikia be pokyčių.

Tegai:
pasienis, Baltarusija, Lietuva
Lėktuvas An-30, archyvinė nuotrauka

Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos

(atnaujinta 11:05 2020.09.21)
Rusijos specialistai stebės griežtą skrydžio parametrų virš Rusijos teritorijos laikymąsi ir sutartyje numatytos stebėjimo įrangos naudojimą

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Bendra Vokietijos, Prancūzijos ir Rumunijos misija rugsėjo 21–25 dienomis vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos iš Kubinkos aerodromo, tomis pačiomis dienomis Rusijos inspektoriai vykdys stebimąjį skrydį virš Prancūzijos iš Orleano–Brisy aerodromo, pranešė Nacionalinio branduolinės rizikos mažinimo centro vadovas Sergejus Ryžkovas, rašo RIA Novosti.

"Nuo 2020 metų rugsėjo 21 iki rugsėjo 25 dienos, įgyvendinant Tarptautinę atviro dangaus sutartį, bendra Vokietijos, Prancūzijos ir Rumunijos misija stebimąjį skrydį virš Rusijos Federacijos teritorijos atliks Rumunijos stebėjimo orlaiviu AN-30 iš Kubinkos aerodromo", — sakė jis.

Pasak Ryžkovo, Rusijos specialistai stebės griežtą skrydžio parametrų virš Rusijos teritorijos laikymąsi ir sutartyje numatytos stebėjimo įrangos naudojimą. AN-30 orlaivis priklauso orlaivių, kurie nėra skirti naudoti ginklams, klasei.

Centro vadovas taip pat pridūrė, kad Rusijos inspektoriai planuoja atlikti stebimąjį skrydį virš Prancūzijos.

"Įgyvendinant Tarptautinę atviro dangaus sutartį, Rusijos inspektorių grupė planuoja atlikti stebimąjį skrydį Rusijos stebėjimo orlaiviu TU-154M LK-1 virš Prancūzijos teritorijos", — sakė Ryžkovas.

Operacija vyks 2020 metų rugsėjo 21–25 dienomis iš Orleano–Brisy atviro dangaus aerodromo. Pažymima, kad maksimalus skrydžio nuotolis bus 2078 kilometrai. Orlaivis vykdys stebėjimą sutartu maršrutu ir bus kontroliuojamas Prancūzijos.

"Stebimieji skrydžiai pagal sutartį vykdomi siekiant didesnio dalyvaujančių valstybių karinės veiklos atvirumo ir skaidrumo, taip pat didinti saugumą stiprinant pasitikėjimą skatinančias priemones", — apibendrino vadovas.

Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta 1992 metais ir galioja nuo 2002 metų. Po Šaltojo karo dokumentas tapo viena iš pasitikėjimą skatinančių priemonių Europoje. Tai leidžia valstybėms narėms atvirai rinkti informaciją apie viena kitos karines pajėgas ir veiklą. Dar neseniai 34 valstybės buvo šios sutarties šalys. Gegužės pabaigoje JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV traukiasi iš susitarimo. Vašingtono teigimu, šio sprendimo priežastis buvo "nuolatiniai Rusijos daromi pažeidimai". Visų pirma, JAV kaltina Maskvą, kad ji tariamai naudojo "Atvirą dangų" kaip "karinės prievartos" instrumentą. Tačiau Rusija ne kartą atmetė šiuos teiginius.

Tegai:
stebėjimo skrydis
Dar šia tema
Zacharova paaiškino Atviro dangaus sutarties problemą Amerikai
JAV pasitraukia iš Atviro dangaus sutarties
NI palygino JAV pasitraukimą iš Atviro dangaus sutarties su Karibų krize
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje nustatyta 70 naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 11:23 2020.09.21)
Mirčių skaičius nepasikeitė — nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 pacientai su patvirtinta diagnoze

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą patvirtinta 70 koronaviruso atvejų. Apie tai pranešė Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso nustatyta 3814 koronaviruso atvejų. Šiuo metu serga 1511 žmonių, pasveiko 2199 žmonės. Mirčių skaičius nepasikeitė — nuo pandemijos pradžios Lietuvoje mirė 87 pacientai su patvirtinta diagnoze.

Izoliacijoje šiuo metu yra 13 927 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos nustatyti 249 įvežtiniai koronaviruso atvejai.

Per praėjusią dieną buvo ištirta 1369 COVID-19 ėminiai. Iš viso buvo ištirti 726496 mėginiai, iš jų 197747 mobiliuosiuose punktuose.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 954 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę
Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė
Apskaičiuota koronaviruso žala pasaulio ekonomikai