Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Kremlius paneigė pranešimus apie "praleistą" Putino skambutį Trampui

(atnaujinta 10:13 2020.08.31)
Pirmą kartą Putinas ir Trampas telefonu kalbėjosi 2016 metų lapkritį. Pokalbio metu šalys susitarė dėl aktyvaus bendradarbiavimo normalizuojant Rusijos ir JAV santykius

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Kremlius paneigė informaciją apie tariamai praleistą Rusijos prezidento Vladimiro Putino skambutį JAV vadovui Donaldui Trampui: tai yra techniškai neįmanoma, RIA Novosti sakė Rusijos lyderio spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Ne. Praleisti skambučio, dėl kurio susitarta iš anksto, yra techniškai neįmanoma", — RIA Novosti sakė Peskovas, komentuodamas buvusio Terezos Mei (Theresa May) administracijos vadovo Niko Timočio (Nick Timothy) žodžius apie tai, kad prieš keletą metų Donaldas Trampas "praleido" Putino skambutį ir buvo labai nepatenkintas.

Timotis sakė, kad 2017 metais per oficialų susitikimą su Didžiosios Britanijos delegacija Baltuosiuose rūmuose kažkas užsiminė, jog Putinas neseniai paskambino Amerikos lyderiui, po to Trampas ėmė skųstis savo buvusiu patarėju nacionalinio saugumo klausimais Maiklu Flinu (Michael Flynn), kad neinformavo jo apie Putino skambutį. Anot buvusio pareigūno, po to Trampas sušuko: "Jei Putinas nori kalbėti, tiesiog sujunk mane su juo".

Pirmą kartą Putinas ir Trampas telefonu kalbėjosi 2016 metų lapkritį. Pokalbio metu šalys susitarė dėl aktyvaus bendradarbiavimo normalizuojant Rusijos ir JAV santykius. Pirmasis asmeninis abiejų šalių vadovų susitikimas įvyko 2017 metų liepos 7 dieną Hamburge (Vokietijoje) vykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime.

Išėjęs į pensiją generolas leitenantas Maiklas Flinas nuo 2017 metų sausio 20 iki vasario 13 dienos buvo šalies prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

Flinas atsistatydino po įtarimų, kad jis nevisiškai atskleidė savo pokalbių su Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku turinį. Žiniasklaida, cituodama žvalgybos agentūras, tvirtino, kad Donaldo Trampo bendražygis su diplomatu aptarė galimą JAV sankcijų Rusijai panaikinimą. Pats patarėjas tai neigė. Kremlius teigė, kad Flinas ir Kisliakas kalbėjosi, tačiau pokalbio turinys buvo perteiktas neteisingai.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Flinas taip pat yra kaltinamasis tiriant "Rusijos kišimąsi į rinkimus" ir "Trampo ryšius su Rusija" — tokių ryšių buvimą neigia tiek Baltieji rūmai, tiek Kremlius. 

Tegai:
Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas paaiškino, kodėl JAV tenka pirkti naftą iš Rusijos
Trampas apkaltino Kongreso narius slaptų duomenų nutekinimu
Elektra, archyvinė nuotrauka

Rugpjūčio mėnesį elektros kainos Baltijos šalyse išaugo 40 procentų

Pabrėžiama, kad kaina Lietuvoje išaugo iki 43,32 Eur/MWh, Latvijoje — iki 43,41 Eur/MWh, o Estijoje pakilo iki 40,90 Eur/MWh

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Rugpjūtį vidutinė elektros energijos didmeninė kaina Baltijos šalyse kilo maždaug 40 proc., praneša nepriklausomas energijos tiekėjas "Elektrum Lietuva".

Pabrėžiama, kad kaina Lietuvoje išaugo iki 43,32 Eur/MWh, Latvijoje — iki 43,41 Eur/MWh, o Estijoje pakilo iki 40,90 Eur/MWh.

"Nord Pool" prekybos vietose Šiaurės šalių prekybos regionuose kainos kilo dar labiau. Palyginti su liepos mėnesiu, kainos išaugo apie du kartus. Baltijos šalyse valandinė kainų amplitudė rugpjūtį svyravo nuo 3,89 EUR/MWh iki 147,54 EUR/MWh.

Pasak elektros energijos tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" direktoriaus Martyno Gigos, kainų augimui Baltijos šalyse didžiausią įtaką turėjo energijos srautų apribojimai.

"Rugpjūčio mėnesį dėl SE4 jungčių pajėgumų apribojimų fiksuoti mažesni srautai iš Suomijos ir Švedijos. Kiek didesni jungčių pajėgumai ir didesni energijos srautai pastebėti iš Baltarusijos ir Kaliningrado srities , tačiau jie buvo mažesni nei praėjusių metų rugpjūtį", — teigė jis.

Pabrėžiama, kad bendras Baltijos šalių elektros energijos suvartojimas rugpjūtį, palyginti su 2019 metų rugpjūčiu, sumažėjo 2 proc. iki 2 096 GWh.

Taip pat teigiama, kad Lietuvoje suvartojimas išliko toks pats kaip praėjusių metų rugpjūtį — 957 GWh, Latvijoje sumažėjo 2 proc. iki 562 GWh, o Estijoje paklausa buvo 5 proc. mažesnė ir suvartota 577 GWh elektros energijos. 

Rugpjūčio mėnesį bendras elektros energijos generavimas Baltijos šalyse sudarė 64 proc. visos suvartojamos elektros energijos. Lietuvoje gamybos ir suvartojimo santykis buvo 47 proc., Latvijoje — 69 proc., o Estijoje — net 86 proc.

Tegai:
Baltijos šalys, kaina, elektra
Dar šia tema
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius
Lietuva per rugsėjį gavo trečią Rusijos SGD krovinį
Vakcina nuo koronaviruso

Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo

(atnaujinta 19:10 2020.09.17)
Anksčiau pranešta, kad Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį į šiemet padidėjusį gyventojų aktyvumą skiepijantis nuo gripo ir ragina dar nepasiskiepijusius asmenis apsaugoti save ir artimuosius skiepais

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Vakcina nuo koronavirusinės infekcijos negali apsaugoti nuo gripo, RIA Novosti sakė Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

"Ne, negali", — sakė jis, atsakydamas į klausimą, ar koronaviruso vakcina gali apsaugoti ir nuo gripo.

Anksčiau pranešta, kad Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį į šiemet padidėjusį gyventojų aktyvumą skiepijantis nuo gripo ir ragina dar nepasiskiepijusius asmenis apsaugoti save ir artimuosius skiepais.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kada bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami specialiųjų grupių atstovai, tarp jų gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nenustatyta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti ir "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti masiškai gaminti vakciną.

Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
gripas, vakcina, Rusija, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
JT generalinis sekretorius pakomentavo rusiškos vakcinos nuo COVID-19 registravimą
Vyriausybė skirs 2,5 mln. eurų vakcinai nuo COVID-19 kurti
COVID-19 testas

Lietuvoje nustatytas 61 koronaviruso atvejis

(atnaujinta 10:57 2020.09.18)
Per visą epidemijos laiką respublikoje užregistruotų atvejų skaičius pasiekė 3565. Nuo birželio pradžios užregistruoti 238 įvežtiniai COVID-19 atvejai

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuvoje nustatytas 61 koronaviruso infekcijos atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujausiais duomenimis, respublikoje iš viso patvirtinti 3565 koronaviruso infekcijos atvejai. Šiuo metu serga 1283 žmonės, pasveiko 2181 žmogus. Mirčių skaičius išliko toks pats — nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 pacientai, sirgę COVID-19.

Izoliacijoje šiuo metu yra 8096 asmenys.

Nuo birželio 1 dienos nustatyti 238 įvežtiniai koronaviruso infekcijos atvejai.

Per vakar dieną buvo atlikti 5864 koronaviruso tyrimai. Iš viso nuo pandemijos pradžios atlikti 716 972 tyrimai, iš jų 194 797 — mobiliuosiuose punktuose.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 29,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 937 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos ir Lenkijos SAM vadovai įsipareigojo kartu toliau kovoti su COVID-19 plitimu
Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 COVID-19 atvejai
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo