Vanduo butelyje

Gydytoja papasakojo apie vandens butelio pavojų

(atnaujinta 22:02 2020.09.03)
Mitybos specialistė taip pat pabrėžė, kad kava, arbata, sultys ir kiti gėrimai nėra kokybiški vandens šaltiniai

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Mitybos specialistė Anželika Diuval savo komentaruose portalui "Ridus" rekomendavo negerti vandens iš plastikinių butelių.

"Vanduo, kuris buteliuose ant lentynų stovi einant metams, yra veikiamas saulės spindulių ir yra įpiltas į plastikinį butelį, dažniausiai mums nelabai tinka ir neturi sveiko poveikio", — sakė ji.

Vietoj to mitybos specialistė patarė gerti tekantį filtruotą vandenį.

Ji taip pat įvardijo pasenusią idėją, kad visi turėtų išgerti du litrus vandens per dieną. Anot jos, dienos tūris turi būti apskaičiuojamas individualiai — 30 mililitrų kilogramui svorio. Be to, vandenį reikia gerti palaipsniui — ne daugiau kaip po vieną stiklinę vienu metu.

"Senėjimas — vandens praradimas iš organizmo, galų gale, yra tiesioginis ryšys. Jei žmogus geria nepakankamą kiekį vandens arba šis vanduo yra nekokybiškas, tai atsispindės ant odos: atsiras ankstyvų raukšlių ir nešvarumų", — sakė ji.

Dietologė taip pat pabrėžė, kad kava, arbata, sultys nėra kokybiški vandens šaltiniai. Anot jos, organizmas sugeba pasisavinti vandenį iš bet kurio patekančio skysčio, tačiau kuo jis švaresnis, tuo mažiau šiam įsisavinimo procesui išleidžiama energijos.

Tegai:
gydytojai, vanduo
Dar šia tema
Po pandemijos. Mokslininkai išsiaiškino, kaip infekcijos keičia žmoniją
Įvardytas vitaminas, sugebantis sustabdyti koronaviruso dauginimąsi
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

Tikimasi, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei trys tūkstančiai savanorių — tai būtina, kad tyrimas atitiktų PSO reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos  ministerija (SAM) išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Pažymima, kad vakciną sukūrė Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo federalinis imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centras.

Planuojama, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai savanorių. Tai būtina, kad tyrimas atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reikalavimus.

Po vakcinacijos tyrimo dalyviai bus izoliuoti ligoninės aplinkoje 16 dienų. Klinikiniai vakcinos bandymai prasidės artimiausiu metu iš karto trijuose Rusijos miestuose —Kirove, Sankt Peterburge ir Novosibirske.

"Tikimės, kad klinikiniai bandymai bus užbaigti šių metų lapkritį", — pareiškė centro generalinis direktorius, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Aidaras Išmuchametovas.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio-liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Registracijos stadijoje dar yra dvi vietinės ir dvi užsienio vakcinos nuo COVID-19. Tarp jų — Rospotrebnadzor centro "Vektor" preparatas, taip pat Čiumakovo centro vakcina. Dvi užsienio vakcinos — tai kinų vakcina "Sinopharm" ir bendrovės "AstraZeneca" šimpanzių adenoviruso pagrindu sukurtas preparatas.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19
Mig-31 naikintuvas, archyvinė nuotrauka

MiG-31 perėmė britų žvalgybinį orlaivį virš Barenco jūros

(atnaujinta 19:54 2020.09.21)
Rusijos naikintuvų įgulos oro tikslą nustatė kaip Britanijos strateginio žvalgybos lėktuvą "RAF R-1 Sentinel"

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Du Rusijos naikintuvai MiG-31 palydėjo britų žvalgybos lėktuvą virš Barenco jūros, praneša Rusijos Federacijos Krašto apsaugos kontrolės centras, praneša Sputnik Baltarusjia.

Incidentas įvyko pirmadienį: Rusijos oro erdvės valdymo sistemos virš neutralių Barenco jūros vandenų aptiko oro objektą, artėjantį prie Rusijos Federacijos valstybinės sienos.

Norint nustatyti oro taikinį ir užkirsti kelią valstybės sienos pažeidimams, į orą buvo pakelti du naikintuvai MiG-31 iš Šiaurės laivyno oro gynybos pajėgų.

"Rusijos naikintuvo įgula objektą nustatė kaip Didžiosios Britanijos oro pajėgų strateginio žvalgybos lėktuvą "R-1 Sentinel" ir palydėjo virš Barenco jūros", — sakoma pranešime.

Užsienio kariniams lėktuvams nusisukus nuo Rusijos sienos, rusų naikintuvai saugiai grįžo į savo gimtąjį aerodromą.

"Visas Rusijos naikintuvų MiG-31 skrydis vyko griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių. Rusijos Federacijos valstybės sienos pažeidimai nebuvo leidžiami", — priduriama pranešime.

Tegai:
Didžioji Britanija, Rusija, naikintuvai
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-27 perėmė žvalgybinius lėktuvus virš Baltijos jūros
Pasirodė F-35, užmaskuoto Rusijos naikintuvo pavidalu, vaizdai