Pinigai

Atsitiktiniai skaičiai po 20 metų moteriai atnešė turtus

(atnaujinta 10:56 2020.09.05)
Australė pabrėžė, kad dar anksti spręsti, kaip ji išleis laimėjimą, tačiau pripažino, kad ji jau pradėjo kurti kai kuriuos planus

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Australijos miesto Logano priemiestyje, Kvinslando valstijoje, 20 metų gyventoja žaisdama loterijoje naudojo tą patį "atsitiktinių skaičių" rinkinį ir pateko į pagrindinį turnyrą. Apie tai praneša "UPI".

Australė pasakojo, kad nusipirko loterijos bilietą rugpjūčio 29 dieną, šeštadienį. Ji rašė tuos pačius skaičius, kuriuos naudojo 20 metų.

"Tai yra skaičiai, kuriuos pasirinkau prieš daugelį metų. Manau, kad tai tik atsitiktiniai skaičiai, aš net neprisimenu", — paaiškino ji.

Dėl to moteris išlošė 400 tūkstančių Australijos dolerių aukso puodą.

Australė pabrėžė, kad dar anksti spręsti, kaip ji išleis laimėjimą, tačiau pripažino, kad ji jau pradėjo kurti kai kuriuos planus.

"Kai kuriuos atidedu ateičiai, tai tikrai padės mano šeimai judėti toliau. Galbūt dalį turto investuosiu, bet tikrai pasidalinsiu su savo šeima", — sakė ji.

Anksčiau buvo pranešta, kad Australijos miesto Red Hilo (Kvinslando valstija) gyventojas, laimėjo aukso puodą dėl numerių, kuriuos jo šeima į loterijos bilietus rašė daugiau nei 50 metų. Pirmą kartą per visą šį laiką šie skaičiai pasirodė esą sėkmingi.

Tegai:
loterija, pinigai
Dar šia tema
Pirmasis pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 bandymų savanoris papasakojo apie savijautą
Nuovargiu pasiskundusi moksleivė miegodama mirė nuo koronaviruso
Geltonųjų liemenių protestai Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"

(atnaujinta 10:29 2020.09.28)
Emanuelio Makrono teigimu, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų palikti savo postą. Lukašenka atsakydamas priminė Makronui apie "geltonąsias liemenes" ir pažymėjo, kad pagal Prancūzijos lyderio logiką, jam pats laikas atsistatydinti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione, praneša RIA Novosti

Anksčiau Makronas interviu laikraščiui "Le Journal du Dimanche" sakė, kad Baltarusijoje yra valdžios krizė, kuri "negali priimti demokratijos logikos ir bando išsilaikyti jėga", todėl prezidentas Lukašenka turi palikti savo postą.

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pakomentavo Makrono žodžius, primindamas jam apie vykstančius "geltonųjų liemenių" protestus Prancūzijoje.

"Būdamas šalies prezidentu, vadovaudamasis paties pono Makrono principais, noriu pasakyti, kad pats Prancūzijos prezidentas, remiantis jo logika, turėjo atsistatydinti prieš dvejus metus, kai Paryžiaus gatvėse pasirodė "geltonosios liemenės", — sakė Lukašenka. 

Primename, kad rugpjūčio 9 dieną, iškart po prezidento rinkimų, kuriuose, CRK duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų, Baltarusijoje prasidėjo masinės protesto akcijos. Opozicija šių rezultatų nepripažįsta ir nugalėtoja laiko Svetlaną Tichanovskają.

"Geltonųjų liemenių" protestai Prancūzijoje prasidėjo 2018 metų lapkričio viduryje, kai apie 290 000 protestuotojų išėjo į Prancūzijos miestų gatves, protestuodami prieš kuro kainų didinimą.

Masinius protestus lydėjo riaušės ir susirėmimai su policija. Iš pradžių buvo pranešta apie daugiau nei 400 sužeistųjų, 14 sunkiai sužeistų ir vieną žuvusįjį.

Prancūzijos valdžia nuo 2019 metų atšaukė kuro mokesčių padidinimą, tačiau protestuotojų tai netenkino ir jie pradėjo reikalauti padidinti perkamąją galią, be to, reikalavo vyriausybės atsistatydinimo.

Po dvejų metų "geltonųjų liemenių" protestai tęsiasi. Rugsėjo 12 dieną per mitingą Paryžiuje protestuotojai mėtė akmenis į policijos pareigūnus. Buvo sulaikyta apie 200 žmonių. 17-ajame Paryžiaus rajone policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Emanuelis Makronas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Aleksejus Navalnas

"Spiegel": Merkel slapta aplankė Navalną "Šaritė" klinikoje

(atnaujinta 09:58 2020.09.28)
Rusijos tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel slapta aplankė Aleksejų Navalną, kai jis gydėsi Berlyno "Šaritė" klinikoje, pranešė dienraštis "Spiegel".

Kita informacija neskelbiama.

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

Tegai:
Aleksejus Navalnas, Angela Merkel, Vokietija
Dar šia tema
JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno
Vokietijos diplomatas ragina nestatyti "sienos" su Rusija dėl Navalno
Politologas: Trampas nenori įsitraukti į "tamsią istoriją" su Navalnu

Nuošliauža užblokavo žmones namuose Italijoje video

(atnaujinta 11:58 2020.09.28)
Dėl darganos miesto gatvės virto purvo ir vandens upėmis, miesto valdžia ragina gyventojus neišeiti iš savo namų

Italijos Monteforte Irpino mieste įvyko nuošliauža. Gyvenvietė, kurioje gyvena 12 tūkstančių žmonių, yra Kampanijos regione ir yra kalno papėdėje.

Purvas ir šiukšlės užblokavo skersgatvius, vedančius į miesto centrą. Kai kur purvas pasiekė metro aukštį, užpildė rūsius. "Upės" srovė nunešė daugybę automobilių, dėl ko jie užblokavo kelis kelius.

Gyventojai pasislėpė nuo stichijos viršutiniuose namų aukštuose, dešimtys šeimų jau evakuoti, vietinėje mokykloje įrengtas skubios pagalbos centras.

Monteforte meras Konstantino Džiordano paprašė gyventojų artimiausiu metu nepalikti savo namų. Dabar regione dirba gelbėjimo tarnybos.

Tegai:
nuošliauža, Italija