Medicininės kaukės

Turkmėnijos gyventojus išsiuntė rinkti medvilnę dėl kaukių dėvėjimo režimo pažeidimo

(atnaujinta 21:32 2020.09.05)
Šalyje, remiantis oficialiais duomenimis, nėra nė vieno koronavirusinės infekcijos atvejo. Joje taikomas kaukių režimas ir apribojimai įmonių darbui

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Turkijos gyventojai Maro velajato gyventojai, kurie buvo sulaikyti už kaukių režimo pažeidimą, tačiau negalėjo sumokėti baudos, policija pasiuntė rinkti medvilnę. Apie tai praneša "Lenta.ru" su nuoroda į "Radio Azatlyk".

Visų pirma, apie 30 žmonių iš Bairam Ali miesto buvo išsiųsti į medvilnės laukus. Kiekvienas iš jų turi surinkti po 20 kilogramų. Pasai paimami iš pažeidėjų ir grąžinami dienos pabaigoje, jei asmuo įvykdo normą. Priešingu atveju kitą dieną reikės vėl dirbi.

Policija rengia reidus specialiais autobusais, kaukių režimo pažeidėjai nuvežami į policijos komisariatus. Bauda yra 60 manatų (17 dolerių).

Turkmėnijoje, remiantis oficialiais duomenimis, nėra nė vieno koronavirusinės infekcijos atvejo. Šalyje taikomas kaukių režimas ir apribojimai įmonių darbui.

Tuo pat metu kovo mėnesį buvo pranešta, kad valdžia uždraudė žurnalistams vartoti žodį "koronavirusas". Jis taip pat nebuvo įtrauktas į specialią brošiūrą, kurią Sveikatos apsaugos ministerija siunčia švietimo įstaigoms, ligoninėms ir darbo vietoms.

Tegai:
koronavirusas, kaukės
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (159)
Dar šia tema
Per praėjusios savaitės atliktus patikrinimus visi asmenys laikėsi saviizoliacijos
Veryga ramina tėvus: niekas neišveš vaikų į ligoninę be tėvų žinios
Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

Lukašenka pareiškė, kad Minskas neprivalo įspėti Vakarų apie inauguraciją

(atnaujinta 13:11 2020.09.24)
Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, dėl trečiadienio renginio kai kurios šalys vis dar turi "kažkokį nuoskaudą ar skundus"

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad kai kurios kaimyninės valstybės laikosi nekonstruktyvios pozicijos dėl šalyje vykusios inauguracijos, Baltarusijos vadovas pažymėjo, kad tai yra vidinis respublikos reikalas, ir ji neturėtų iš anksto įspėti Vakarų valstybių apie ceremoniją.

"Ypač tai, kas stebina, kaimynai. Kaimynai Dievo duoti, jų nerenka, ir mes esame pasmerkti gyventi kartu, būti draugais. Tačiau paaiškėja, kad taip nėra visada. Kaimyninės valstybės, ypač Lenkija, žinot, kokios pozicijos ji laikosi. Net po vakarykštės inauguracijos, kažkokia ar tai nuoskauda, ar pretenzija, kad mes nepranešėme lenkams, lietuviams, ukrainiečiams, čekams ar kam nors kitam, kad surengsime šį renginį", — Lukašenką cituoja naujienų agentūra "BelTA".

Pasak jo, "pagal Baltarusijos įstatymus neturėtume įspėti nieko iš Vakarų šalių ir apskritai nieko perspėti". "Tai yra vidinis mūsų šalies reikalas", — pabrėžė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad iš Vakarų valstybių pusės "yra tik viena kritika: ar tai paslaptis, ar sakramentas". "Žinote, kartu su kariuomene į inauguraciją buvo pakviesta apie du tūkstančiai žmonių. Ir praktiškai neįmanoma to laikyti paslaptyje", — pabrėžė Lukašenka.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, pasak Centrinės rinkimų komisijos, laimėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. 

Tuo tarpu opozicija nesutinka su rinkimų rezultatais ir rengia protesto akcijas. Jos tęsiasi iki šiol. Pirmosiomis dienomis veiksmus slopino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, garsines granatas, vandens patrankas, gumines kulkas.

Trečiadienį valstybinė agentūra "BelTa" netikėtai pranešė, kad Lukašenka pradėjo eiti Baltarusijos prezidento pareigas, o inauguracijos ceremonija vyko Nepriklausomybės rūmuose. Tai sukėlė naują protestų bangą, kurios metu policija vėl panaudojo vandens patrankas, kad Minske išvaikytų protestuotojus.

Tegai:
inauguracija, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
"Jokia ceremonija nesukurs teisėtumo iliuzijos": Nausėda įvertino Lukašenkos teisėtumą
Skvernelis atskleidė, kaip toliau klostysis santykiai su Baltarusija
"Ieško pinigų": kodėl Baltarusijos muitininkai atidarinėja sunkvežimius iš Baltijos šalių
Ekspertas: yra du variantai, kaip Minskas gali pristabdyti tranzitą iš Lietuvos
Tyrimai laboratorijoje, archyvinį nuotrauka

Rusijoje atrastas revoliucinis natūralus antibiotikas

(atnaujinta 11:26 2020.09.24)
Atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Rusijos rado universalų natūralų antibiotiką, kuris įveikia patogenų atsparumą vaistams. Tyrimo tekstas buvo paskelbtas žurnale "Applied Biochemistry and Microbiology".

Autoriai teigia, kad atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai.
Anot universiteto mokslininkų, viena iš farmakologijos užduočių yra rasti natūralių antibiotikų, kurie galėtų kovoti su mikroorganizmais, pasižyminčiais daugeliui vaistų atspariu (MDR) arba absoliučiu (labai atspariam vaistams, XDR) atsparumu antibiotikams.

Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai pirmieji pasaulyje pademonstravo unikalų peptido emericilipsino A, išskirto iš alkalofilinio micelinio grybo Emericellopsis alkalina, gebėjimą. Ekspertų teigimu, ši medžiaga slopina bakterijų gebėjimą formuoti bioplėveles, todėl išnyksta šių ligų sukėlėjų atsparumas antibiotikams.

Kaip paaiškino veikalo autoriai, pagrindinis tiriamos medžiagos terapinis bruožas yra poveikio universalumas. Ne tik MDR ir XDR bakterijų formos, bet ir praktiškai bet kokie patogeniški eukariotai, pavyzdžiui, miceliniai grybai ir mielės, yra neapsaugoti nuo emericilipsino A.

"Emericilipsinas A veikia eukariotus ir prokariotus per skirtingus molekulinius mechanizmus. Eukariotai — grybai ir navikų ląstelės — žūsta dėl to, kad peptidas sunaikina jų ląstelių membraną, o prokariotų virulentiškumas slopinamas, užkertant kelią biofilmų susidarymui",— sakė Tiumenės valstybinio universiteto antimikrobinio atsparumo laboratorijos X -BIO vyresnysis tyrėjas Jevgenijus Rogožinas.

Kaip pastebėjo mokslininkai, tarp patologijų, kuriomis emericilipsinas A leis kovoti, yra navikai, taip pat visų rūšių bakterinės ir grybelinės infekcijos.

Emericilipsinas A, pasak Tiumenės valstybinio universiteto specialistų, yra perspektyvus ir kaip nepriklausomas terapinis agentas, ir kaip kompleksinių preparatų elementas. Terapija gali būti atliekama injekcijomis arba lokaliai — tiesiogiai gydant paveiktą audinį.

Tyrimas buvo atliktas glaudžiai bendradarbiaujant su kolegomis iš  V.I. G.F. Gauze tyrimų instituto, Centrinio "Rospotrebnadzor" epidemiologijos tyrimų instituto ir RAS M.M. Šemiakino ir J.A. Ovčinnikovo Bioorganinės chemijos instituto.

Ateityje mokslininkų komanda ketina pereiti nuo darbo su ląstelių modeliais prie laboratorinio vaisto tyrimo.

Tegai:
Rusija, antibiotikai
Dar šia tema
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino trečiąjį vaistą nuo koronaviruso
Įvardyti trys paprasti būdai, kaip padidinti kraujospūdį be vaistų
Keičia sąmonę. Aptiktas populiariausių vaistų pavojus