Donaldas Trampas ir Vladimiras Putinas

JAV atskleidė Trampo požiūrį į Putiną 

(atnaujinta 11:22 2020.09.06)
Kaip teigiama pranešime, anksčiau Amerikos vadovas planavo padovanoti Rusijos prezidentui būta Trampo bokšte

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Buvęs JAV prezidento Donaldo Trampo advokatas Maiklas Kohenas atskleidė Amerikos lyderio požiūrį į Rusijos kolegą Vladimirą Putiną. Apie tai jis rašė knygoje "Išdavikas: tikroji Maiklo Koheno, buvusio asmeninio prezidento Donaldo Trampo teidininko, istorija", praneša "Lenta.ru" su nuoroda į "The Washinpton Post".

Pažymima, kad Donaldui Trampui patinka Putinas ir tai, kaip jis valdo šalį. Pasak jo, Baltųjų rūmų vadovui patiko tai, kad Rusijos lyderis sugebėjo "perimti visos tautos kontrolę ir jai vadovauti kaip savo kampanijai".

Kita simpatijos Rusijos vadovui priežastis yra Trampo meilė pinigams — jis laikė Putiną "turtingiausiu pasaulio žmogumi", rašo Kohenas. Amerikos lyderis planavo Rusijos prezidentui padovanoti butą Trampo bokšte.

Pažymima, kad 2018 metų lapkričio mėnesį buvęs Donaldo Trampo teisininkas Maiklas Kohenas prisipažino melavęs Kongresui apie Amerikos lyderio ryšius su Rusija. Tais pačiais metais jid buvo nuteistas trejiems metams kalėti už finansinius ir kitus pažeidimus.

Gegužę jis buvo paleistas namų areštui dėl koronaviruso epidemijos. Tačiau po to jis dažnai buvo pastebėtas viešose vietose ir liepos 9 dieną buvo išsiųstas atgal į kalėjimą. Vėliau teismas vėl paskyrė paleisti Koheną.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV išstos iš PSO kitų metų liepą
"Beprotybė". Trampas paaiškino, kodėl išjungia televizorių skambant žodžiui "Rusija"
Pinigai

Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo

(atnaujinta 09:46 2020.09.19)
Loterijoje dalyvavo ir jų kaimynas, norėjęs išlikti anonimu. Jam priskiriamas tas pats indeksas, todėl jis gaus panašų prizą

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vyras ir žmona iš Anglijos Lankašyro grafystės Heitono miesto tuo pačiu metu laimėjo loterijoje, nusipirkę skirtingus bilietus. Apie tai praneša "Lenta.ru".

Liza (Liz) ir Ronis Kuksonai (Ronnie Cookson) dalyvavo loterijoje pagal pašto indeksą. Kiekvienas iš jų nusipirko bilietą. Dėl to jų indeksas laimėjo ir kiekvienas iš jų gaus 30 tūkstančių svarų (daugiau nei 32 tūkst. eurų) prizą.

Loterijoje dalyvavo ir jų kaimynas, norėjęs išlikti anonimu. Jam priskiriamas tas pats indeksas, todėl jis gaus panašų prizą.

Virėjai kartu jau 26 metus, abu yra pensininkai dėl sveikatos problemų. Jie planuoja pasidalinti laimėjimą su šeima.

"Mes turime penkis vaikus, 10 anūkų ir vieną proanūkį. Mes mėgstame lepinti savo anūkus, todėl jiems padėsime", — sakė 64 metų Liz.

Be to, nugalėtojai ketina keliauti į Kaliforniją (JAV) aplankyti savo šeimos. "Mano sesuo ir sūnėnai gyvena Kalifornijoje. Porą kartų lankėmės pas juos, bet dabar, kai turime pinigų, galime tikrai gerai praleisti laiką. Anksčiau to negalėjome sau leisti. Vyksime į Las Vegasą ir ten išleisime laimėjimą!" — dalinosi pensininkas.

Jo žmona patikslino, jog vyras nori įsigyti namelį ant ratų, kad jie galėtų keliauti po šalį. "Mes norėtume apkeliauti Škotiją", — sakė ji.

Anksčiau buvo pranešta, kad Australijos Perto priemiesčio gyventojas laimėjo "aukso puodą" po to, kai jo žmona papeikė jį už pomėgį loterijoms. Loterijos laimėtojas pabrėžė, kad dabar jo žmona atsiėmė savo žodžius.

Tegai:
loterija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Džonsonas reikalauja "Brexit" prekybos sutarties su ES termino
Lietuva keičia skaičiavimo metodiką: COVID-19 paveiktų šalių sąrašas trumpėja
Raketinis variklis RD-180 NPO Energomash dirbtuvėse, Maskvos srityje
 

JAV įvardijo, kada atsisakys rusiško variklio RD-180

(atnaujinta 19:22 2020.09.19)
Iš viso, remiantis "NPO Energomash" duomenimis, į Jungtines Valstijas buvo išsiųsti 116 varikliai RD-180, iš kurių 91 jau buvo panaudotas. 2020 metais numatoma pristatyti dar šešis RD-180

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Amerikos bendrovė "United Launch Alliance" (ULA) planuoja nutraukti raketos "Atlas-5" su rusišku RD-180 varikliu darbą 2020-ųjų viduryje, RIA Novosti sakė bendrovės spaudos tarnybos atstovė Džuli Arnold (Julie Arnold).

RD-180 variklis gaminamas "NPO Energomash" ("Roskosmos" įmonėje) ir naudojamas pirmajame "Atlas-5" raketos etape. ULA teikia paleidimo paslaugas su "Atlas-5".

"Dabartinis mūsų planas yra nutraukti mūsų šeimyninius ryšius su "Atlas-5" 2020-ųjų viduryje", — sakė ji.

Tačiau, pasak Arnold, šis laikotarpis "gali kisti, priklausomai nuo klientų poreikio".

Iš viso, remiantis "NPO Energomash" duomenimis, į Jungtines Valstijas buvo išsiųsti 116 varikliai RD-180, iš kurių 91 jau buvo panaudotas. 2020 metais numatoma pristatyti dar šešis RD-180.

Jungtinėse Amerikos Valstijose kuriama "Vulcan" raketa, kuri pakeis "Atlas-5", kurio pirmame etape bus sumontuoti "Blue Origin" varikliai BE-4. Tuo tarpu planuojama rasti RD-180 panaudojimą Rusijoje — vidutinės klasės raketose "Sojuz-6" ir itin sunkiose "Jenisei". 

Tegai:
raketos, variklis, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusija ir Indija sukurs raketą lėktuvams AWACS sunaikinti
Sunkus atvejis: JAV nori uždrausti naftą iš Rusijos