Ledynas

Rekordinis pasinėrimas: ekstremalas 2,5 valandos praleido kabinoje su ledu

(atnaujinta 21:49 2020.09.11)
Tokiu neįprastu būdu austras Josefas Keberlas norėjo atkreipti visuomenės dėmesį į ledynų tirpimą. Paskutinis rekordas buvo 2 valandos 8 minutės

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Austras Josefas Keberlas (Josef Koeberl), siekdamas pasaulio rekordo, praleido lygiai pustrečios valandos ledo pilnoje stiklo kabinoje, praneša Austrijos televizijos ir radijo kompanija "ORF".

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, vyras tapo naujo ilgiausio žmogaus kūno sąlyčio su ledu pasaulio rekordo savininku. Šis pasiekimas oficialiai užfiksuotas Melko mieste, Žemutinėje Austrijoje.

Ekstremalas pareiškė, kad tokiu būdu jis nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į ledynų tirpimą. Be to, jis norėjo pademonstruoti, kad kiekvienas žmogus gali peržengti to, kas įmanoma, ribas.

"Reikėtų atsisakyti neigiamų įsitikinimų, motyvuoti save ir, visų pirma, patikėti savimi. Tai aš noriu perduoti", — pasakė austras.

Keberlas pagerino savo paties unikalų pasisiekimą: metais anksčiau jis lede sėdėjo 2 valandas 8 minutes ir 47 sekundes, tai tuo metu tapo pasaulio rekordu. Įdomu tai, kad šį kartą, praleidęs lede 2 valandas ir 30 minučių, Keberlas pareiškė, kad nori paskanauti ledų.

Tegai:
Austrija, ledas
Dar šia tema
NASA parodė, kaip pasikeitė Antarktidos ledynai
"Roshydromet" vadovas paaiškino naujų salų atsiradimą Arktyje
Įvardytas blogiausias klimato katostrofos scenarijus
NASA

NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose

(atnaujinta 00:45 2021.03.05)
Remiantis atvirais šaltiniais, sprogęs išmestas prietaisas priklausė Ukrainos vidutinio sunkumo raketos "Zenit-3SLBF" viršutinei pakopai, kuri 2011 metų liepą iš Baikonūro kosmodromo paleido Rusijos kosminį teleskopą "Spektr-R"

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose per penkerius metus. Apie tai pranešama JAV kosmoso agentūros "Johnson Space Center" ataskaitoje, rašo RIA Novosti.

Kalbama apie Rusijos viršutinės pakopos "Fregat-SB" sprogimą 2020 metų gegužę. 18-osios Jungtinių Valstijų oro pajėgų kosminės erdvės valdymo eskadrilės duomenimis, po incidento orbitoje susidarė 65 nuolaužos.

"Remiantis naujais duomenimis, tai buvo rimčiausias tokio pobūdžio incidentas per pastaruosius penkerius metus", — sakoma pranešime.

Iki 2021 metų vasario pradžios amerikiečių stebėjimo prietaisai užfiksavo 325 šiukšles 100–6 000 kilometrų aukštyje, susidariusias dėl sprogimo. Iš jų kosmose liko 309.

Apie "Fregat-SB" sprogimą gegužę Twitter pranešė 18-oji JAV oro pajėgų kosmoso valdymo eskadrilė. Remiantis atvirais šaltiniais, sprogęs išmestas prietaisas priklausė Ukrainos vidutinio sunkumo raketos "Zenit-3SLBF" viršutinei pakopai, kuri 2011 metų liepą iš Baikonūro kosmodromo paleido Rusijos kosminį teleskopą "Spektr-R".

Tegai:
sprogimas, NASA
Koronavirusas

Gydytoja paaiškino, kodėl koronavirusas yra pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms

(atnaujinta 00:39 2021.03.05)
Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji susiduria su nauju infekcijos sukėlėju, tai yra ypač pavojinga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vyresni pacientai turi nedaug jaunų ląstelių, todėl, susidūrę su koronaviruso infekcija, jie ją ištveria daug sunkiau nei jauni, sakė Olga Tkačeva, Rusijos gerontologinių tyrimų ir klinikinio centro direktorė, praneša RIA Novosti.

"Koronaviruso infekcija yra pirmoji infekcija žmonijos istorijoje, kuri labai priklauso nuo amžiaus: kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė rizika. Kodėl vyresnio amžiaus pacientams ypač pavojinga susitikti su koronavirusu? Nes jie turi labai mažai jaunų ląstelių, galinčių reikiamai reaguoti į naują infekciją", — sakė ji.

Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji susiduria su nauju infekcijos sukėlėju, tai yra ypač pavojinga.

Tegai:
gyventojų amžius, amžius, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje