Vokietijos ekonomikos ministras Pėteris Altmaieris

Vokietijos ekonomikos ministras: sankcijos neprivers Rusijos pakeisti savo poziciją

(atnaujinta 11:41 2020.09.08)
Ketvirtį amžiaus parlamente dirbantis ministras pažymėjo, jog apribojimų įvedimas greičiau lemia "politikos sugriežtinimą"

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Vokietijos ekonomikos ministras Pėteris Altmaieris pareiškė nežinantis nė vieno atvejo, kai tokia šalis kaip Rusija pakeistų savo poziciją dėl jai taikomų sankcijų.

"Aš esu parlamente 26 metus... Nežinau nė vieno atvejo, kai sankcijos priverstų tokią šalį kaip Rusija pakeisti savo elgesį", — pasakė Altmaieris Vokietijos televizijos kanalo "ARD" eteryje.

Pasak ministro, apribojimų įvedimas greičiau lemia "politikos griežtinimą". Kita vertus, Altmaieris neatmetė sankcijų Rusijai dėl padėties aplink rusų tinklaraštininką Aleksejų Navalną.

Navalnas rugpjūčio 20 dieną buvo paguldytas į ligoninę Omske po to, kai lėktuve pasijuto prastai. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

Vėliau tinklaraštininkas lėktuvu buvo nugabentas į Vokietiją. Trečiadienį Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medikus pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodingų karo medžiagų grupės "Novičiok" substancija. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialią užklausą dėl šios situacijos.

Dar Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti savo patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne sakė, kad laukia iš Vokietijos maksimaliai operatyvaus atsakymo į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 d. paklausimą dėl teisinės pagalbos suteikimo Navalno byloje. Rusija yra suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją, tam reikia informacijos iš Vokietijos, kurios kol kas nėra, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Kaip jis sakė penktadienį, atsakydamas į žurnalistų klausimus, de facto vykdomi tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu, ir jei bus patvirtintas nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus pradėtas ir de jure.

Pirmadienį Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

Tegai:
sankcijos, Rusija, Vokietija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (272)
Dar šia tema
Vokietija ragina nesiaurinti Navalno incidento temos iki "Nord Stream-2"  
Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Austrijos URM dėl situacijos su Navalnu
Čekijos lyderis nustebintas planu susieti Navalno bylą su "Nord Stream-2"
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Specialistė įvardijo geriausią laiką prašymams padidinti atlyginimus

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ruduo — tinkamiausias laikas prašyti pakelti atlyginimą, Sputnik radijui sakė įdarbinimo bendrovės "ProPersonnel" generalinė direktorė Tatjana Doliakova. Jos teigimu, norimą rezultatą galima pasiekti, jei bus naudojamas teisingas požiūris.

Kalendorinių metų pabaigoje dauguma Rusijos komercinių bendrovių tvirtina kitų metų biudžetą. Atlyginimai darbuotojams yra didžiausias išlaidų straipsnis, todėl, jei darbuotojas nori, kad atlygis būtų pakeltas, tuomet reikia apie tai pagalvoti iš anksto, rudenį, sakė ji.

"Darbdavys metų pabaigoje formuoja kitų metų biudžetą. Čia darbdavys galvoja apie darbuotojų rotaciją, apie naujus darbuotojus, apie galimybę padidinti atlyginimus. Čia yra gera proga darbuotojui paprašyti padidinti atlyginimą, nes biudžetas vis dar formuojamas", — teigė ji.

Prašymas padidinti atlyginimą turi būti pagrįstas. Be to, tokie argumentai kaip padidėjusios būsto nuomos išlaidos netinka.

"Darbdavys didina atlyginimus, kai kandidatas yra pasirengęs imtis papildomų darbų. Prasminga pasakyti darbdaviui, kad atlyginimas neturėtų kilti vien todėl, kad pabrango buto nuoma ir žmogui reikia daugiau pinigų, bet todėl, kad žmogus yra pasirengęs imtis daugiau darbo ir tam jam reikia padidinti atlyginimą 15–20 %. Turime pasiruošti šiam pokalbiui. Turime galvoti apie atliktą darbą ir apie tą, kurį žmogus yra pasirengęs pasiūlyti", — sakė ji.

"Labai dažnai kandidatai ima šantažuoti darbdavį. Jie pradeda eiti į kitas įmones, žiūrėti į rinką ar net priimti darbo pasiūlymus, o tada darbdaviui pasakyti, kad kita įmonė pasiūlė daugiau pinigų. Kartais darbdavys kelia atlyginimą, kad išlaikytų darbuotoją. Tai vis dar yra žingsnis link išėjimo. Darbdavys jau iš to supras, kad tai nėra lojalus darbuotojas, ieškos jam pakaitalo", — teigė specialistė.

Tegai:
atlyginimas
Dar šia tema
COVID-19 tyrimai šią savaitę intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių
Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos
Krokodilas

Krokodilas įkando vyrui į galvą

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Briaunagalvių krokodilų poravimosi sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario, tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Australijoje, Kvinslando valstijoje, briaunagalvis krokodilas įkando vyrui į galvą. Apie tai praneša "9News".

Incidentas įvyko Lizardo saloje, kuri yra Didžiojo barjerinio rifo dalis. Roplys užpuolė 33 metų vyrą, kuris nardė su kauke ir kvėpavimo vamzdeliu.

Nukentėjusysis liko gyvas, tačiau patyrė galvos ir kaklo sužalojimus. Įvykio vietoje jam buvo suteikta pirmoji pagalba, o tada sraigtasparniu jis buvo išvežtas į Kernso ligoninę.

Tikimasi, kad į salą bus išsiųsti specialistai, kurie suseks ir pašalins krokodilą iš teritorijos, kur jis gali kelti pavojų žmonėms.

Briaunagalvis krokodilas laikomas vienu didžiausių mėsėdžių planetoje. Šios rūšies patinai gali siekti septynis metrus ir gali sverti iki dviejų tonų. Jų yra rytiniuose Indijos krantuose, daugelyje Pietryčių Azijos šalių, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir šiaurinėje Australijos dalyje.

Lapkritį prasideda šių roplių poravimosi sezonas, kuris tęsiasi iki vasario. Tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją.

2018 metais buvo pranešta, kad Šiaurinės teritorijos gyventojas pagavo du gyvus briaunagalvius krokodilus. Vienas iš roplių buvo 4,4 metro ilgio, kitas — 4,3 metro.

Tegai:
krokodilas, Austrija
Dar šia tema
Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo
Palei paplūdimį ėjęs vyras rado folijoje suvyniotas smegenis