Президент Белоруссии А. Лукашенко дал интервью российским журналистам

"Šiaip sau neišeisiu". Apie kalbėjo Lukašenka interviu Rusijos žiniasklaidai

(atnaujinta 17:57 2020.09.08)
Dideliame interviu Rusijos žiniasklaidai Lukašenka pripažino, kad galbūt "šiek tiek persėdėjo" savo poste

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pripažino, kad "galbūt šiek tiek persėdėjo" savo poste.

"Taip, galbūt aš šiek tiek persėdėjau. Galbūt mane rodo ne tik iš televizoriaus, bet ir iš lygintuvo bei arbatinuko. Taip. Bet iš tikrųjų tik aš dabar galiu apginti Baltarusiją", — Rusijos žurnalistams sakė Lukašenka.

Kaip anksčiau sakė MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, Baltarusijos prezidentas davė interviu jai ir jos kolegoms — "Pirmojo kanalo" korespondentui Antonui Vernickiui, "Vesti" laidos vedėjui "Rossija 1" Jevgenijui Rožkovui, taip pat radijo "Moskva govorit" vyriausiajam redaktoriui Romanui Babajanui. Renginys vyksta Nepriklausomybės rūmuose, Minske.

Pokalbyje Lukašenka neatmetė pirmalaikių prezidento rinkimų rengimo po konstitucinės reformos. Kartu jis sakė, kad jei jis išeis, jo šalininkai bus "supjaustyti".

"Lukašenka (arti teksto): "Aš šiaip sau neišeisiu. Baltarusiją aprūpinau ketvirtį amžiaus. Aš to tiesiog neatsisakysiu. Be to, jei aš išeisiu, mano šalininkai bus supjaustyti!" — savo "Telegram" kanale rašė Babajanas.

Lukašenka taip pat užsiminė apie griežtus sulaikymus per protestus Baltarusijoje ir sakė, kad pasitaikė ir įgaliojimų viršijimų, tačiau bus išsiaiškinta.

"Dėl sumušimų, žinoma, taip pat klausėme, kas tai buvo, taip pat buvo sumušti ir žurnalistai. Jis sakė, kad tai buvo pirmosios karštos to laiko emocijos. Omonininkams, jo žodžiais, čia negalima priekaištauti, nes jie gynė savo šalį ir iš tikrųjų apgynė. Tai yra jo tikroji nuomonė", — cituoja Lukašenką kanalo "Rossija 1" vedėjas Rožkovas.

Lukašenka dar kartą paskelbė, kad nesikalbės su opozicijos koordinavimo taryba. Lukašenka sakė, kad jam dėl protestų apmaudu, tačiau jis supranta, kad dalis žmonių pamiršo, kokia buvo Baltarusija prieš 20 metų.

Jis taip pat sakė, kad Minskas yra pasirengęs tęsti integraciją su Rusija, tačiau pirmiausia būtina, kad pradėtų veikti visos Sąjunginės valstybės institucijos.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose Lukašenka laimėjo šeštą kartą. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų, mano, kad juos laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Po rinkimų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą.

Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Tegai:
Baltarusija, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (358)
Dar šia tema
Paskelbti Maskvos ir Minsko susitarimo dėl naftos srautų iš Lietuvos išvedimo terminai
Tichanovskaja ETPA pasiūlė įvesti asmenines sankcijas Baltarusijos valdžios institucijoms
Karinis transporto lėktuvas An-26, archyvinė nuotrauka

Netoli Charkovo sudužus "An-26", žuvo 22 žmonių

(atnaujinta 22:26 2020.09.25)
Netoli Čugujevo miesto, Charkovo srityje, sudužęs lėktuvas, preliminariais duomenimis, atlikinėjo mokomąjį skrydį, keturių žmonių likimas kol kas nežinomas

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Ukrainos karinių oro pajėgų vadovybė patvirtino lėktuvo "An-26" katastrofą Charkovo srityje, yra žuvusių ir sužeistų.

"Šiąnakt Charkovo srityje įvyko Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvo "An-26" katastrofa. Lėktuvas nukrito nusileidimo metu. Be įgulos, lėktuve buvo ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Charkovo universiteto kariūnai. Yra žuvusių ir sužeistų. Informacija yra tikslinama", —  Facebook pranešė komanda.

Charkovo regioninės administracijos vadovas Aleksejus Kučeris sakė, kad sudužus "An-26" yra ir išgyvenusių žmonių.

"Netoli Čugujevo nukrito lėktuvas. Yra žuvusių ... Yra išgyvenusių žmonių. Visos aukos gaus visapusišką pagalbą", — savo Facebook rašė Kučeris.

Iš pradžių Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Geraščenka pranešė, kad Charkovo regione per lėktuvo An-26 katastrofą žuvusiųjų skaičius siekė 20 žmonių.

"Lėktuve buvo kariniai pilotai ir Kožedubo oro pajėgų instituto kariūnai. Pirminiais duomenimis, lėktuve buvo septyni įgulos nariai ir 21 kariūnas. Iš viso 28 žmonės. 22:00 (Sutampa su Lietuvos laiku — Sputnik) duomenimis, pasak valstybinės avarinės tarnybos, buvo patvirtinta 20 žmonių mirtis. Du sunkios būklės išgyvenusieji buvo išsiųsti į ligoninę. Gelbėtojai toliau ardo nukritusį orlaivio korpusą ir ieško kitų aukų ir sužeistų", — Facebook parašė Geraščenka.

Vėliau patikslinta, kad žuvusiųjų skaičius pasiekė 22. Dar keturių žmonių likimas kol kas nežinomas.

Preminaliariai žinoma, kad du žmonės buvo hospitalizuoti. "Iš avarijos vietos greitoji medicinos pagalba paėmė du žmones, kurių nudegimai sudarė daugiau nei 90% kūno, preliminari informacija", — cituojamas Nelaimingų atsitikimų medicinos centro direktorius Viktoras Zabašta.

Pagal preliminarų vietos leidinio 057.ua, lėktuvas atlikinėjo mokomąjį skrydį.

Kaip RIA Novosti buvo informuota Charkovo srities valstybinėje ekstremalių situacijų tarnyboje, nelaimės vietojegelbėtojai dirba.

"Į įvykio vietą nuvažiavo trys skyriai su autocisternomis ir viena gelbėjimo mašina", — RIA Novosti sakė Charkovo srities valstybinės skubios pagalbos tarnybos spaudos tarnybos vadovas Igoris Lupandinas.

Tegai:
lėktuvo katastrofa, Charkovas, Ukraina
Sterblinė žiurkė Magova

Sterblinė žiurkė gavo aukščiausią Britanijos apdovanojimą

(atnaujinta 15:45 2020.09.25)
Milžiniška sterblinė žiurkė pastaruosius septynerius metus užsiima minų aptikimu, nes daro tai daug greičiau nei žmogus

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Gambijos sterblinė žiurkė vardu Magova pelnė aukščiausią Didžiosios Britanijos gyvūnų apdovanojimą už nesprogusių minų aptikimą Kambodžoje, praneša apdovanojimus įteikianti veterinarijos labdaros organizacija "PDSA".

Magova buvo apdovanota specialiu "PDSA" aukso medaliu "Gold Medal", kuris laikomas Džordžo kryžiaus, aukščiausio Britanijos civilinio apdovanojimo, analogu "už ištikimybę gyvybes išgelbėjusiai pareigai surasti ir nukenksminti mirtinas minas Kambodžoje".

Гамбийская сумчатая крыса по имени Магова, участвовавшая в обнаружение неразорвавшихся наземных мин в Камбодже
© REUTERS / PDSA UK
Sterblinė žiurkė Magova

Gyvūną surasti minas išmokė labdaros organizacija "APOPO" Tanzanijoje. Organizacijos interneto svetainėje rašoma, kad patinas Magova sveria 1,2 kilogramo ir yra 70 centimetrų ūgio. Ir nors jis "daug didesnis už vidutinę naminę žiurkę, jis yra pakankamai lengvas, kad nesusprogdintų minų".

Magova minų aptikimu užsiima pastaruosius septynerius metus. Per savo karjerą jis padėjo išvalyti daugiau nei 141 tūkstantį kvadratinių metrų plotą nuo sprogstamųjų įtaisų, rado "38 sausumos minas ir 28 nesprogusius šaudmenis".

Kaip pažymi "PDSA", Magova "minas suranda daug greičiau nei žmonės". Taigi, teniso korto dydžio teritoriją jis gali patikrinti per 30 minučių, tuo tarpu žmogui su metalo detektoriumi tam prireiks iki keturių dienų.

Гамбийская сумчатая крыса по имени Магова, участвовавшая в обнаружение неразорвавшихся наземных мин в Камбодже
© REUTERS / PDSA UK
Sterblinė žiurkė Magova

Magova tapo pirmąja žiurke, gavusia "PDSA" apdovanojimą "Gold Medal". Iš viso juo apdovanota 30 gyvūnų.

Gambijos sterblinė žiurkė yra viena didžiausių pelių šeimos narių. Ji yra paplitusi Afrikoje, turi labai gerą uoslę.

Tegai:
Didžioji Britanija, žiurkės