Marija Kolesnikova, archyvinė nuotrauka

Lukašenka pakomentavo Marijos Kolesnikovos sulaikymą

(atnaujinta 17:44 2020.09.08)
Baltarusijos lyderis interviu Rusijos žiniasklaidai atskleidė, kad jam specialiosios tarnybos praneša apie visus įvykius, todėl jis tiksliai žinojo, kad Kolesnikova ketino pabėgti pas seserį

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad Baltarusijos opozicijos koordinacinės tarybos narė Marija Kolesnikova norėjo pabėgti į Ukrainą pas savo seserį, ir mano, kad ji buvo sulaikyta teisingai.

Prezidento žodžius cituoja televizijos kanalo "Rossija 1" korespondentas Jevgenijus Rožkovas, dalyvavęs interviu su Baltarusijos lyderiu.

"Lukašenka sakė, kad jis žinojo apie šią situaciją, ji tikrai norėjo pabėgti, kaip jis sakė, į Ukrainą, nes ji esą turi seserį. Ir jis mano, kad ji buvo sulaikyta teisingai. Bet dar du bendražygiai, kuriems pavyko pasprukti per sieną, dabar prašoma Ukrainos juos grąžinti", — cituoja Lukašenką Rožkovas.

"Jis sakė, kad jam praneša. Apie tai jis žino tiksliai iš savo specialiųjų tarnybų ir pasieniečių žodžių. Ir, pasak jo, pasak pasieniečių, jie iš tikrųjų bandė kirsti sieną, ir sulaikė automobilį su Kolesnikova ir dviem jos bendražygiais zonoje tarp Baltarusijos ir Ukrainos sienos. Yra tokia zona, ten ji buvo paimta. Ir iš tiesų, pasak jo, kaip jam sako, Kolesnikova buvo išmesta iš automobilio ir jie nuskubėjo. Todėl ji buvo sulaikyta. Iš tikrųjų šie du bendražygiai išvyko į Ukrainą", — pasakė Rožkovas.

Президент Белоруссии А. Лукашенко дал интервью российским журналистам
Фото: Пресс-служба президента Республики Беларусь

Anksčiau Baltarusijos valstybės sienos komitetas RIA Novosti sakė, kad opozicijos tarybos atstovai Antonas Rodnenkovas, Marija Kolesnikova ir Ivanas Kravcovas patikrinimo punkte atliko registraciją ir patraukė link Ukrainos. Vėliau paaiškėjo, kad Kravcovas ir Rodnenkovas paliko respublikos teritoriją, o tarybos prezidiumo narė Kolesnikova sulaikyta. Anot komiteto, kelyje link Ukrainos, susitikus su pasienio sargyba, automobilis su opozicionieriais smarkiai įsibėgėjo, sukurdamas grėsmę pasienio tarnybos kario gyvybei. Komiteto duomenimis, Kolesnikova iš esmės buvo išstumta iš automobilio. Šiuo metu vyksta bylos nagrinėjimas.

Advokatas, Baltarusijos opozicijos koordinacinės tarybos prezidiumo narys Maksimas Znakas mano, kad nėra pagrindo sulaikyti jo kolegę Mariją Kolesnikovą.

Tegai:
Ukraina, Baltarusija, Marija Kolesnikova, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (358)
Dar šia tema
Ukrainos VRM: Kolesnikova yra Baltarusijos teritorijoje
Ukrainos VRM paneigė informaciją apie Kravcovo ir Rodnenkovo ​​sulaikymą
Baltarusijos pasieniečiai įvardijo Kolesnikovos sulaikymo priežastį
Karinis transporto lėktuvas An-26, archyvinė nuotrauka

Netoli Charkovo sudužus "An-26", žuvo 22 žmonių

(atnaujinta 22:26 2020.09.25)
Netoli Čugujevo miesto, Charkovo srityje, sudužęs lėktuvas, preliminariais duomenimis, atlikinėjo mokomąjį skrydį, keturių žmonių likimas kol kas nežinomas

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Ukrainos karinių oro pajėgų vadovybė patvirtino lėktuvo "An-26" katastrofą Charkovo srityje, yra žuvusių ir sužeistų.

"Šiąnakt Charkovo srityje įvyko Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvo "An-26" katastrofa. Lėktuvas nukrito nusileidimo metu. Be įgulos, lėktuve buvo ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Charkovo universiteto kariūnai. Yra žuvusių ir sužeistų. Informacija yra tikslinama", —  Facebook pranešė komanda.

Charkovo regioninės administracijos vadovas Aleksejus Kučeris sakė, kad sudužus "An-26" yra ir išgyvenusių žmonių.

"Netoli Čugujevo nukrito lėktuvas. Yra žuvusių ... Yra išgyvenusių žmonių. Visos aukos gaus visapusišką pagalbą", — savo Facebook rašė Kučeris.

Iš pradžių Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Geraščenka pranešė, kad Charkovo regione per lėktuvo An-26 katastrofą žuvusiųjų skaičius siekė 20 žmonių.

"Lėktuve buvo kariniai pilotai ir Kožedubo oro pajėgų instituto kariūnai. Pirminiais duomenimis, lėktuve buvo septyni įgulos nariai ir 21 kariūnas. Iš viso 28 žmonės. 22:00 (Sutampa su Lietuvos laiku — Sputnik) duomenimis, pasak valstybinės avarinės tarnybos, buvo patvirtinta 20 žmonių mirtis. Du sunkios būklės išgyvenusieji buvo išsiųsti į ligoninę. Gelbėtojai toliau ardo nukritusį orlaivio korpusą ir ieško kitų aukų ir sužeistų", — Facebook parašė Geraščenka.

Vėliau patikslinta, kad žuvusiųjų skaičius pasiekė 22. Dar keturių žmonių likimas kol kas nežinomas.

Preminaliariai žinoma, kad du žmonės buvo hospitalizuoti. "Iš avarijos vietos greitoji medicinos pagalba paėmė du žmones, kurių nudegimai sudarė daugiau nei 90% kūno, preliminari informacija", — cituojamas Nelaimingų atsitikimų medicinos centro direktorius Viktoras Zabašta.

Pagal preliminarų vietos leidinio 057.ua, lėktuvas atlikinėjo mokomąjį skrydį.

Kaip RIA Novosti buvo informuota Charkovo srities valstybinėje ekstremalių situacijų tarnyboje, nelaimės vietojegelbėtojai dirba.

"Į įvykio vietą nuvažiavo trys skyriai su autocisternomis ir viena gelbėjimo mašina", — RIA Novosti sakė Charkovo srities valstybinės skubios pagalbos tarnybos spaudos tarnybos vadovas Igoris Lupandinas.

Tegai:
lėktuvo katastrofa, Charkovas, Ukraina
Sterblinė žiurkė Magova

Sterblinė žiurkė gavo aukščiausią Britanijos apdovanojimą

(atnaujinta 15:45 2020.09.25)
Milžiniška sterblinė žiurkė pastaruosius septynerius metus užsiima minų aptikimu, nes daro tai daug greičiau nei žmogus

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Gambijos sterblinė žiurkė vardu Magova pelnė aukščiausią Didžiosios Britanijos gyvūnų apdovanojimą už nesprogusių minų aptikimą Kambodžoje, praneša apdovanojimus įteikianti veterinarijos labdaros organizacija "PDSA".

Magova buvo apdovanota specialiu "PDSA" aukso medaliu "Gold Medal", kuris laikomas Džordžo kryžiaus, aukščiausio Britanijos civilinio apdovanojimo, analogu "už ištikimybę gyvybes išgelbėjusiai pareigai surasti ir nukenksminti mirtinas minas Kambodžoje".

Гамбийская сумчатая крыса по имени Магова, участвовавшая в обнаружение неразорвавшихся наземных мин в Камбодже
© REUTERS / PDSA UK
Sterblinė žiurkė Magova

Gyvūną surasti minas išmokė labdaros organizacija "APOPO" Tanzanijoje. Organizacijos interneto svetainėje rašoma, kad patinas Magova sveria 1,2 kilogramo ir yra 70 centimetrų ūgio. Ir nors jis "daug didesnis už vidutinę naminę žiurkę, jis yra pakankamai lengvas, kad nesusprogdintų minų".

Magova minų aptikimu užsiima pastaruosius septynerius metus. Per savo karjerą jis padėjo išvalyti daugiau nei 141 tūkstantį kvadratinių metrų plotą nuo sprogstamųjų įtaisų, rado "38 sausumos minas ir 28 nesprogusius šaudmenis".

Kaip pažymi "PDSA", Magova "minas suranda daug greičiau nei žmonės". Taigi, teniso korto dydžio teritoriją jis gali patikrinti per 30 minučių, tuo tarpu žmogui su metalo detektoriumi tam prireiks iki keturių dienų.

Гамбийская сумчатая крыса по имени Магова, участвовавшая в обнаружение неразорвавшихся наземных мин в Камбодже
© REUTERS / PDSA UK
Sterblinė žiurkė Magova

Magova tapo pirmąja žiurke, gavusia "PDSA" apdovanojimą "Gold Medal". Iš viso juo apdovanota 30 gyvūnų.

Gambijos sterblinė žiurkė yra viena didžiausių pelių šeimos narių. Ji yra paplitusi Afrikoje, turi labai gerą uoslę.

Tegai:
Didžioji Britanija, žiurkės