Координатор штаба Виктора Бабарико Мария Колесникова

JAV įspėjo apie papildomas sankcijas Baltarusijai po Kolesnikovos sulaikymo

(atnaujinta 09:28 2020.09.10)
Pasak Pompėjaus, Vašingtonas yra labai susirūpinęs pranešimais apie tai, kas vyksta su Kolesnikova ir kitais Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos nariais, įskaitant Antoną Rodnenkovą ir Ivaną Kravcovą

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Vašingtonas svarsto galimybę įvesti naujas sankcijas Minskui, sakė valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, komentuodamas Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narės Marijos Kolesnikovos sulaikymą.

"Jungtinės Valstijos, bendradarbiaudamos su mūsų partneriais ir sąjungininkais, svarsto papildomas tikslines sankcijas, kad būtų užtikrinta atsakomybė tiems, kurie susiję su Baltarusijos žmogaus teisių pažeidimais ir represijomis", — cituoja rašytinį pareiškimą RIA Novosti.

Valstybės sekretorius taip pat išreiškė susirūpinimą pranešimais, kad Kolesnikova buvo "pagrobta" ir buvo bandoma ją priverstinai išsiųsti į Ukrainą kartu su kitais Koordinacinės tarybos atstovais.

Baltarusijos pasieniečiai vakar paskelbė, kad opozicijos tarybos atstovai Antonas Rodnenkovas, Marija Kolesnikova ir Ivanas Kravcovas perėjo sienos ir muitinės kontrolę ir patraukė link Ukrainos. Vėliau paaiškėjo, kad Kolesnikova buvo sulaikyta.

Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenimis, automobilis su opozicionieriais pakeliui susitiko su pasienio sargyba ir greitai įsibėgėjo, sukeldamas grėsmę kario gyvybei. Kolesnikova buvo "išstumta" iš automobilio.

Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška savo ruožtu teigė, kad valdžia bandė per prievartą išvežti Kolesnikovą į Ukrainą, tačiau ji pasienyje suplėšė savo pasą.

Buvusio pretendento į Baltarusijos prezidento postą Viktoro Babarikos būstinė patikslino, kad Kolesnikova yra Mozyrio pasieniečių būryje.

Prieš tai ryte su Kolesnikova, Kravcovu ir Rodnenkovu nutrūko ryšys. Jų bendražygiai pranešė, kad, remiantis tam tikra informacija, Kolesnikovą Minsko centre sulaikė nežinomi asmenys, įsodino į mikroautobusą ir išsivežė.

Tegai:
Marija Kolesnikova, Baltarusija, JAV
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)
Dar šia tema
Revoliucijos lyderių kaita Baltarusijoje — kodėl tai svarbu Lietuvai?
Ukrainos VRM paneigė informaciją apie Kravcovo ir Rodnenkovo ​​sulaikymą
Baltarusijos pasieniečiai įvardijo Kolesnikovos sulaikymo priežastį
Megan Markl ir princas Haris su sūnumi

Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį

(atnaujinta 17:59 2020.09.21)
Susijaudintas princas Čarlzas negalėjo sulaikyti emocijų per šeimos pokalbį per vaizdo konferenciją, skirtą jo jauniausio sūnaus gimtadieniui

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Princo Harrio ir jo žmonos Megan Markl įpėdinis nudžiugino princą Čarlzą: mažasis Archie senelį pavadino vienu žodžiu — "pa".

Neseniai princas Haris atšventė savo gimtadienį šeimos apsuptyje kartu su žmona ir mažu sūnumi. Tai nesutrukdė jam susiskambinti su karališkąja šeima ir užpūsti žvakes ant gimtadienio torto, kurį paruošė Megan Markl. Tačiau visas dėmesys tą dieną buvo sutelktas ne į šios progos herojų, o į jo mažąjį įpėdinį.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", mažasis Megan Markl ir princo Harrio sūnus palietė princą Čarlzą: pokalbio su šeima metu mažylis senelį pavadino taip lauktu žodžiu — "pa".

Šaltinių teigimu, išdidus Čarlzas vos sugebėjo neparodyti emocijų ir dar kartą pajuto, kaip pasiilgo anūko.

Reikėtų pažymėti, kad tai ne pirmas Archie žodis: pirmą kartą mažylis pradėjo kalbėti vasaros pradžioje ir jau pradžiugino tėvus žodžiais "mama" ir "tėtis", taip pat "knyga" ir "šuo".

Priminkime, kad po atsisakymokarališkųjų titulų Kembridžo hercogai persikėlė į Kanadą, o paskui apsigyveno JAV.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Harvis Veinšteinas

Elžbieta II nusprendė pamokyti Harvį Veinšteiną

(atnaujinta 18:32 2020.09.21)
Karališkoji močiutė griežta ne tik Megan Markl, bet ir kitų kinematografo atstovų atžvilgiu: skandalingasis prodiuseris neteko garbės riterio titulo

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Karalienė Elžbieta II nusprendė Harvį Veinšteiną (Harvey Weinstein) išbraukti iš Britanijos imperijos ordino riterių sąrašo: dėl visko kaltas skandalingas amerikiečių prodiuserio įvaizdis.

Sekso skandalas aplink garsų kino prodiuserį kilo 2017 metais. Daugiau nei 80 moterų papasakojo apie prodiuserio vykdytą priekabiavimą ir smurtą. Tarp aukų yra garsių aktorių ir modelių, tarp kurių Angelina Jolie, Uma Thurman ir Ashley Judd. Po kaltinimų 68 metų Veinšteinas buvo atleistas iš savo korporacijos, o 2020 metų pavasarį jis buvo nuteistas 23 metams kalėjimo.

Elžbieta II griežta viskame, kas susiję ne tik su jos šeimos, bet ir su Britanijos karalystės garbe: Jos didenybė atėmė iš Harvio Veinšteino riterio titulą, kurį prodiuseris gavo už nuopelnus Didžiosios Britanijos kinematografui.

Paaiškėjo, kad po skandalo su prodiuseriu Britanijos politikai parašė laišką ministrui pirmininkui, reikalaudami atimti iš Veinšteino garbės apdovanojimą. Dabar prašymą apsvarstė ir patenkino pati karalienė, nes pagal reglamentą ordinas gali būti konfiskuotas iš asmenų, kurie kenkia garbės sistemos įvaizdžiui. Jos Didenybė juo rūpinasi ne mažiau uoliai nei karališkuoju protokolu, kurį Megan Markl ne kartą pažeidė.

Tegai:
karališkoji šeima, Elžbieta II, karalienė, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Harvis Veinšteinas nuteistas kalėti 23 metus
JAV dar keturios moterys apkaltino Harvį Veinšteiną išžaginimu
Mikroskopas, archyvinė nuotrauka

Mokslo ir studijų institucijoms 10 mln. eurų verslo inovacijoms kurti

(atnaujinta 14:45 2020.09.21)
Šias lėšas aukštosios mokyklos ir mokslo institutai galės naudoti mokslo rezultatų diegimo rinkoje įgūdžiams plėtoti

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Inovatyvių, verslių idėjų kūrimui ir įgyvendinimui mokslo ir studijų institucijose skatinti skiriama 10 mln. eurų Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatytų ES investicijų, apie tai pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šias lėšas aukštosios mokyklos ir mokslo institutai galės naudoti mokslo rezultatų diegimo rinkoje įgūdžiams plėtoti.

"Nors Lietuvos mokslininkai, taip pat ir pasitelkdami kolegas iš užsienio, kuria modernias technologijas ir padeda gimti inovatyvioms verslo idėjoms, vis dar stinga veiksmingo mokslo įveiklinimo visuomenės, ekonomikos, verslo plėtrai. Tam reikia papildomos realios pagalbos", — sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas.

Finansavimas skiriamas siekiant padidinti žinių komercinimo ir technologijų perdavimo apimtis.

Bus finansuojamos komandiruotės ir stažuotės, skirtos įgyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) vadybos, antreprenerystės žinių, pristatyti MTEP produktus, taip pat mokymai, susiję su antreprenerystės įgūdžių formavimu ir žinių ir technologijų perdavimo, tyrėjų verslumo įgūdžių stiprinimu.

Mokslo ir studijų institucijos taip pat galės gauti finansavimą veikloms, padėsiančioms vystyti ir komercinti MTEP produktus: konsultacijoms, ekspertinėms paslaugoms, rinkodarai, MTEP vadybos sistemų diegimui, taip pat veikloms, susijusioms su MTEP produkto pristatymu visuomenei.

Vienam projektui numatoma skirti iki 700 tūkst. eurų. Paraiškas finansavimo konkursui galima teikti iki spalio 19 dienos.

Tegai:
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Temos:
Švietimas Lietuvoje
Dar šia tema
Greitaisiais testais pradedami tirti švietimo įstaigų darbuotojai
Kai kurios mokyklos dirba derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus
Nutarta mokėti ligos išmoką, jeigu nesergančiam vaikui paskiriama privaloma izoliacija